Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 16 z 21 [ Počet príspevkov: 520 ]
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Ďalšia
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

ekologia v domacnosti

Re: ekologia v domacnostiRe: ekologia v domacnosti

- expert

So 01.Nov. 2008 16:41 Odoslať
Nojaadka píše
Ahoj kočky,

neviem, kam inam sa obrátiť... :oops: Máte nejaký tip ako vyčistiť biele špáry medzi kachličkami v kúpeľni? Dlažbu máme zelenú, špáry biele - teda, aspoň boli... :( :( :( Vyzerá to špinavé fakt dosť blbo...

Vďaka za akúkoľvek radu.

Nora

Jednoznacne by som si pozicala tlakovy parny cistic, Je to cistenie vodnou parou pod velmi silnym tlakom.
Posledný príspevok

Re: ekologia v domacnosti

- expert

So 01.Nov. 2008 22:23 Odoslať
Zue je spat? alebo som bola nejaky cas slepa? :lol:

- expert

Po 03.Nov. 2008 8:58 Odoslať
Adyky, ja som tu stale, len ma obcas nevidno ;)
A zistila som,ze moj maly syn ma ekologicke citenie pre ochranu maticky Zemi a nechce sa umyvat :lol:

Re: ekologia v domacnostiRe: ekologia v domacnostiRe: ekolog

- expert

Št 13.Nov. 2008 4:45 Odoslať
Ešte pre Noru k tomu čisteniu špár medzi dlaždicami a obkladačkami - buď prípravok Domestos Red Power, ako poznamenala už Serafinka, alebo je potom špeciálna bieliaca pasta na ten účel - žiaľ, nezapamätala som si jej názov, raz alebo dvakrát som to videla ponúkať v TV-shope. Treba sa však na to opýtať v drogérii, prípadne vo veľkom nákupnom centre s takým sortimentom a tam by to mali poznať a snáď aj mať na predaj...

- expert

St 19.Nov. 2008 21:11 Odoslať
Ďakujem za všetky tipy, určite vyskúšam.
Nora

-  
Ut 02.Dec. 2008 17:08 Odoslať
Mamulky, poprosim, ako cistite pracku od vodneho kamena? Mozte sem hodit nejaky fajny ekologicky navod? Pocula som daco o octe, len neviem postup...
Dakujem

- expert

Ut 02.Dec. 2008 23:06 Odoslať
Nalejes 2 litre odt do pracky, zapnes na vyvarku. Len nedaj predpieranie :wink: .

- expert

Ut 02.Dec. 2008 23:13 Odoslať
slniecko píše
Nalejes 2 litre odt do pracky, zapnes na vyvarku. Len nedaj predpieranie :wink: .

2 litre octu?

ja kamenu predchádzam tak, že ocot používam do každého prania namiesto aviváže. Malé množstvo samozrejme (cca 0,5 dcl) - nemusíte sa báť, bielizeň od octu nesmrdí :lol:

- expert

Ut 02.Dec. 2008 23:16 Odoslať
Rovnako ako Kravka. Neminam zbytocne na avivaze a pracka je vo vynikajucej kondicii uz 3 roky napriek pochybovacnym hlasom hovoriacim cosi o zniceni tesniacich gum :roll:

Naposledy upravil adyky dňa Pi 20.Feb. 2009 20:35, celkovo upravené 1 krát.

- expert

Ut 02.Dec. 2008 23:25 Odoslať
Ano, to robim tiez, ale toto s tymi 2 litrami som dostala ako radu od prackara, u nas sice kvoli zapachu po plesni v lete, ale vraj sa to robi aj pri vodnom kameni.

- expert

St 03.Dec. 2008 13:13 Odoslať
ja tiez casto pouzivam ocot namiesto avivaze (a este krystalicku sodu k prasku na zmakcenie vody), takze ked chcem trochu viac precistit, tak dam asi 0,5 l octu k plienkam, plienkam to neublizilo a nepustam ju naprazdno. ale robila som to tusim len 2 razy za 4,5 r, co ju mam a raz naprazdno s octom. neda sa mi pozriet spirala, ale snad je dost cista, lebo na bezne pranie na 40 st. podla meraca spotrebuje 0,45 kwh. a tesnenia su tiez OK, primerane veku, ale my mame zvrchu plnenu.
na prve pocutie tie 2 l su pomerne vela, ale zase musis si uvedomit, ze pracka ti vezme asi 10l vody (ja ked chcem vycistit konvicu, tak tam dam po 2 deci vody i octu). alebo daj len 1/2 napln, bude tam menej vody. a ak je velmi zanesena, mozes urobit tak, ze nechas zohriat a na nejaky cas vypnes a potom pustis "doprat". .

-  
Št 04.Dec. 2008 11:31 Odoslať
Dakujem za odpovede :wink:
Este otazocka: ako casto cistite pracku s octom? Ja mam novu, od augusta, ale periem dost casto a vodu mame velmi tvrdu, tak chcem preistotu precistit...
A ten ocot sa leje priamo do priehradky na praci prasok? Abo do bubna? (mame z predu plnenu).
Pouzit ocot namiesto avivaze by ma nenapadlo, ael napad je to dobry, urcite vyskusam. Avivaz davam aj tak len obcas...

- expert

Št 04.Dec. 2008 12:53 Odoslať
pri spredu plnenej neviem, ale ja davam aj prasok (aj ocot) priamo do bubna (zvycajne nepredpieram), lebo sa mi zanasali tie priehradky. a aj ta na avivaz odkedy pouzivam aj ocot je uplne cista a predtym sa tam obcas tvoril taky tmavy povlak, ako plesen, ci co.

- expert

Št 04.Dec. 2008 22:42 Odoslať
Tiez do bubn, le mame z vrchu plnenu.

- expert

Pi 05.Dec. 2008 11:27 Odoslať
Ocot na precistenie pracky, co robim asi 1 x rocne, lejem priamo do bubna. Mam spredu plnenu.

Ocot namiesto avivaze davam do priehradky na avivaz.

Neviem ci viete, ale v DM som videla viacero cistiacich prostriedkov Ecover. Takze dominam to, co mam doma a nove uz budem nakupovat eko. :lol:

-  
Pi 05.Dec. 2008 20:16 Odoslať
Tak, hlasim, ze pracka je odkamenovana. Spravila som, ako ste poradili - 2l octu, na 90st. Naliala som ho do priehradky na prasok a daco aj do priehradky na avivaz. Zda sa, ze pracka to prezila a bubon sa znova lahsie toci (aspon sa mi zda).
A chystam sa davat ocot aj namiesto avivaze, aspon obcas...

V DM som dlho nebola, ale ten Ecover ma zaujima. Ja zatial pouzivam Sonett, som spokojna. Tiez nan prechadzam postupne, ako sa minaju stare neekologicke prostriedky :wink: Ecover vychadza drahsie?

- expert

Po 08.Dec. 2008 8:59 Odoslať
Vobec neviem ako vychadza v porovnani so Sonettom. Ale ceny sa mi zdali unosne, tak budem postupne menit.

- pokročilý

Po 08.Dec. 2008 9:55 Odoslať
karkulka 79 píše
Tak, hlasim, ze pracka je odkamenovana. Spravila som, ako ste poradili - 2l octu, na 90st. Naliala som ho do priehradky na prasok a daco aj do priehradky na avivaz. Zda sa, ze pracka to prezila a bubon sa znova lahsie toci (aspon sa mi zda).
A chystam sa davat ocot aj namiesto avivaze, aspon obcas...

V DM som dlho nebola, ale ten Ecover ma zaujima. Ja zatial pouzivam Sonett, som spokojna. Tiez nan prechadzam postupne, ako sa minaju stare neekologicke prostriedky :wink: Ecover vychadza drahsie?

tak toto musim vyskusat aj ja :wink:

- expert

Po 08.Dec. 2008 12:19 Odoslať
ocot davam ja osobne priamo do priehriadky, cca 2dc

- pokročilý

Po 08.Dec. 2008 12:54 Odoslať
petruskaa píše
ocot davam ja osobne priamo do priehriadky, cca 2dc

:shock:
no pozrime sa :lol: ..nevedela si mi skor poradit :wink:
a to namiesto avivaze..alebo na "cistenie" pracky..

- expert

Po 08.Dec. 2008 14:38 Odoslať
Ja postupne prechádzam zo Sonettu na Ecover :lol:
Síce z Ecoveru mám zatiaľ vyskúšaný len čistič wc, ale zo sonettu mi nevyhovuju hned 2 výrobky: čistič wc - strašne mi smrdí, a čistič kúpeľne (taká náhrada cifu) - robí mi zle na pokožku plus nevyčistí umývadlo tak dobre. Snažím sa používať na akékoľvek čistenie rukavice, ale niekedy v rýchlosti to zanedbám a hneď sa to odzkradlí na mojej pokožke :roll:
Dík za tip, nevšimla som si, že Ecover majú už aj v DM!

- začiatočník

Po 08.Dec. 2008 14:51 Odoslať
ahojte, nepouzivate niektora mydlovy sliz na pranie? z akeho mydla to robite? mne zostavaju na plienkach skvrny po stolici. mozem pouzit sliz zo zlcoveho mydla aj na ostatne bezne pranie kde nepotrebujem odstranovat nejake skvrny? dik za rady

- expert

Po 08.Dec. 2008 14:57 Odoslať
ja som ho vyrábala z obyčajného jadrového mydla, resp. raz mali jadrové kokosové, tak aj z toho. podľa mňa môžeš aj zo žlčového, aj ked som to neskúšala..

- pokročilý

Po 08.Dec. 2008 19:47 Odoslať
Ahojte..
Uz tu taka debata bola, ale este raz by som ju ozivila,..
Ake mate skusenosti s tymi pracimi orieskami, su naozaj super -super...?
Vyperu skrvny? mozu sa pouzit ako na biele tak na farebne?

- expert

So 13.Dec. 2008 9:46 Odoslať
tak som včera zainvestovala a hned aj vyskúšala prostriedky na čistenie kúpeľne od Ecover, konkrétne tieto: http://www.biologika.sk/e-produkt-1119- ... 3-v-1.html
a ešte tento: http://www.biologika.sk/e-produkt-280-6 ... cover.html
a aj tablety Ecover do umývačky

A musím povedať, že ten odkameňovač a aj ten druhý čistič vyčistia naozaj skvele, kúpeľna vyblýskaná, lenže mne zasa smrdia :x takže som kupeľňu šup šup umyla, otvorila tam okno, zatvorila dvere a najbližšiu hodinu tam radšej nevstupovala..

No a keďže mi práve kvôli smradu nevyhovuje ani sonett, tak asi sa napokon vrátim k octu a sóde.. (pach octu mi nevadí) :wink:

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Ďalšia
Stránka 16 z 21 [ Počet príspevkov: 520 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk