Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 297 z 381 [ Počet príspevkov: 9514 ]
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300 ... 381  Ďalšia
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Prerabka resp. zariadovanie bytu,inspiracie :-)

Re: Prerabka resp. zariadovanie bytu,inspiracie :-)Re: Prera

- expert

Po 22.Jún. 2009 10:11 Odoslať
Ina5 píše
Mamina, dakujem, tesime sa. Mamina, tie ceny idu stale nizsie a nizsie. Stale to klesa, nakolko si treba uvedomit zopar faktov.
1. ceny bytov, RD boli jedna obrovska bublina,
2. momentalne malokto dostane uver, nakolko banky maju velmi narocne a sprisnene podmienky,
3. kto sa v dnesnej neistej dobe chce zadlzovat pokial nemusi, asi nikto, tak sa ludia ceny snazia tlacit dole,
4. ponuka je stale presytena, zatial co dopyt klesa,
5.idu prazdniny, ludia budu skor riesit dovolenky, a zas na zimu ma malokto zaujem sa stahovat,
6. takze, kto potrebuje, nech rychlo predava a vyhoda, momentalne sa dobre nakupuje :D , ak je zaco.
Takze budem este horlivejsie sledovat temy o byvani, zariadovani a pod.
Janka, mozno, ked sa jej byt pacil a mala zaujem, tak ste mali zlavit, mozno aj 150-200 tisic, mozno by izba potom nebola ani taka mala. :D
Pripadne ju skuste este oslovit, mozno este stale hlada a nic nenasla.

ponuka nie je az tak presytena, to sa len zda, lebo napr. nas byt je tusim v 6 realitkach plus este my sme davali inzeraty na net...
myslim, ze nas byt je tazsie predajny preto, ze je 3i mensi, len 65 m2, lebo ak nemas deti, tak ti staci 2i, a ak mas 2 deti, tak budes hladat taky, kde okrem obyvacky je aspon jedna izba vacsia ako 3,5x3,5. vacsi prave preto, ze dnes uz nie je az taky velky rozdiel v cene. 2i v nasom vchode, dokonca jeden aj na 4.posch. sa predali skoro hned, ako ich ponukli a drahsie, ako nas - lebo tie maju 2 velke izby a spolu 59m2.

iris, mne sa to zda velmi vela, 5,6 mil. my sme dali za pozemok v krajskom meste milion - 500m2 a dom (133 m2 + 44m2 suteren) je uz skoro v takom stave ako ten "vas", teda dokoncuju s aomietky, krabice a zasuvky uz su kupene, len vonkajsia fasada este nie je, na tom vasom asi uz je a samozrejme teren a sme priblizne na 2 milionoch, max. to bude 2 050 tis. ale dost je robene svojpomocne, resp. sme vyberali dodavatela.
Posledný príspevok

Re: Prerabka resp. zariadovanie bytu,inspiracie :-)

- expert

Po 22.Jún. 2009 10:37 Odoslať
Tak vas vsetky zdravim. :D My sme od utorka doma z porodnice ( no teda doma ... doma u svokrovcov, nakolko sa vyplnili moje predpovede a byt este nie je obyvatelny ). V den porodu montovali kuchynu, takze nemam tusenia ako to tam vyzera. Dnes som muzovi nakazala nech vsetko pofoti, tak sem potom snad prihodim foto. :wink: :lol: Detska je vraj uz prestahovana a v obyvacke je uz aj gauc ... no neviem si to dost dobre predstavit. :roll: Zajtra ide do BA, takze vo stvrtok dovezie zarubne, snad aj stol so stolickami a nejake drobnosti do kuchyne ... Som strasne zvedava. :lol:

- expert

Po 22.Jún. 2009 10:38 Odoslať
mamina píše
Chcem sa opýtať skúsených - aký živý plot by teda odporúčali? Chcem listnatý a taký čo rýchlo rastie :lol: koľko rastie taký živpý plot, aby vyrástol aspon čo ja viem do úrovne 1,5m?????

A ešte - aké kamene máte v skalke? Špeciálne na skalku? Bridlicu? Alebo čo?

Mamina, vtaci zob je fajn, problemom su plody, ktore su jedovate. Ale ak mas deti vo veku, ze uz nemaju tendenciu to ochutnavat, tak je to v poho. On ma pekne ziarivo zelene listy, tak stale posobi sviezo.

Pomerne rychlo vyrastie aj klasicky zlaty dazd (treba prve roky zastrihovat, aby zhustol - ale to vsetky listnace), mne sa velmi pacia tavolniky (Spirea), ktore krasne kvitnu, podla druhu od aprila (napr Spirea arguta alebo cinerea) do jula (Spirea douglasii) -
pozri si stranku http://zahrada.nana.sk/s1.htm
Tam je vidno kvety. Tu stranku mam rada, lebo sa tam da najst vela inspiracii.
My mame tu Sp. douglasii a uz prvy rok vyrastla dost vysoka, mala v kvete vyse metra, cca do 5 rokov ma tych 150 cm, ked kvitne, tak ma aj prerastie (naozaj ma teraz tak 160 cm), po odkvete ju zvyknem zostrihat a na jesen nahodi dalsiu varku kvetov.

Vdacne su aj tie nizkorastuce tavolniky (ked si spominala predzahradku - v praci som ich vysadila aj do skalky) - napr ta Sp japonica Golden princes ma na jar uplne ziarivo zlte listy, v tomto case svetloruzove kvety a na jesen sa listy sfarbia do nadhernej cervenej.

Priznam sa, ze ja sa v zahrade riadim viac prakticnostou - rododendrony su nadherne, ale v letnom case vyzaduju caste polievanie (priamo ku korenu, listy nemaju radi studenu vodu v horucom veceri), po odkvete aj na jesen hnojenie, prisypanie raseliny...a v zime, ak je malo snehu a mrzne, aj prikryvanie - kedze su stalozelene, ak mrzne a svieti slnko, tak trpia, lebo stale odparuju vodu, ale nevedia ju brat zo zeme, lebo je zmrznuta. Jeden mi takto doslova zhodil listy, pomerne pracne som ho zachranovala.

Z toho hladiska mi v predzahradkach viac sedia levandule (ak ta vita pri vstupe do domu fialovy vojanuci zahon), salvie (viac druhov - maju od zltozelenych, cez fialove alebo sivozelene listy), prip niektore z vyssich trvaliek (Lupinus - to je taka "dedinska" vdacna...)...

- expert

Po 22.Jún. 2009 10:56 Odoslať
amina kazdy zahradny arch. ti povie do sklaky skaly z miesta kde byvas, teda ziadne dovozy z drhej strany republiky, ma tam byt to co sa v mieste sklaky normalne vyskytuje.

Danka ja sa o rododedrony a azalky nestaram vobec-okrem skalnickovych ktore na zimu zabalim do baliaceho papiera alebo prikryjem cecinou ak mam co ostrihat. Inak nic,zasadene su 13 rokov v raseline, pohnojene 1x, polievane
tak ako travnik zavlahou a kvitnu nenormalne-hlavne tento rok zaplava kvetov. Praveze su to rastliny o ktore sa staram najmenej.netreba ich strihat, postrekovat, nechutia slimakom-bezdomovcom......ideal.
Ako zivy plot zvazujeme zlaty dazd na striedacku s vtacim zobom. Opadavost neriesim-nebude mi na tom plote v zime vadit ze to opada. Mamina este budes rada ked porastie pomaly, my sme vtaci zob uz ostrihali a uz ho treba zasa tento rok a este minimalne 2x bude treba. Esteze mame el. noznice a pubertaka ktory ten sajrajt odprace:-) samozrejme minimalne za "gastrac" do mekaca alebo KFC.

- expert

Po 22.Jún. 2009 11:49 Odoslať
Para, tak ja ti neviem, co to mam za sorty - mozno je to tym, ze sme na kopci, tak vsetka voda jednoducho odtecie. Uz som ich musela par zachranovat, a ked idem na leto prec, tak len dufam, ze ich manzel poleje aspon obcas, lebo to travnikove zavlazovanie im vobec nesedi...

Najbujarejsie kvitnu tie, co su v uplnom tieni, o tie sa v podstate starat nemusim.

Este som premyslala, ze by sa mozno dal urobit zivy plot aj z Weigely, je pomerne husta, rychlo rastie a krasne kvitne.
Tu pisu, ze ano
http://www.garten.cz/e/sk/840-vajgelia- ... a-florida/

Ale este som ho nevidela.

- expert

Po 22.Jún. 2009 12:15 Odoslať
DankaBA píše
mamina píše
Chcem sa opýtať skúsených - aký živý plot by teda odporúčali? Chcem listnatý a taký čo rýchlo rastie :lol: koľko rastie taký živpý plot, aby vyrástol aspon čo ja viem do úrovne 1,5m?????

A ešte - aké kamene máte v skalke? Špeciálne na skalku? Bridlicu? Alebo čo?

Mamina, vtaci zob je fajn, problemom su plody, ktore su jedovate. Ale ak mas deti vo veku, ze uz nemaju tendenciu to ochutnavat, tak je to v poho. On ma pekne ziarivo zelene listy, tak stale posobi sviezo.

Pomerne rychlo vyrastie aj klasicky zlaty dazd (treba prve roky zastrihovat, aby zhustol - ale to vsetky listnace), mne sa velmi pacia tavolniky (Spirea), ktore krasne kvitnu, podla druhu od aprila (napr Spirea arguta alebo cinerea) do jula (Spirea douglasii) -
pozri si stranku http://zahrada.nana.sk/s1.htm

Super stranka, vdaka za tip :wink:
Prave sa tym zaoberam a hladam co by sa nam hodilo, tak pridavam nieco na ukazku:

http://www.sieberz.sk/orbiz/DigiTrade/a ... 164sl.html

Danka, mam otazku, da sa ten vtaci zob (alebo iny zivy plot) vysadzat aj v tomto obdobi :?: Alebo iba na jar :?: Diky :lol:

- expert

Po 22.Jún. 2009 12:33 Odoslať
Terka, da, ale v pripade, ak nemas moc casu na pravidelne polievanie, pripadne sa chystate cez leto na dva tyzdne prec, tak by som to nerobila.

Idealny cas na vysadbu je koniec septembra a oktober, ale v podstate sa da sadit az kym nenapadne prvy sneh. Jednak tie kry uz neinvestuju energiu do tvorby kvetov, novych listov, vyhonkov a plodov, ale zameraju sa na korene, a naviac je vlhkejsie, chladnejsie, takze aj nasledna starostlivost je menej narocna.
Da sa sadit aj na jar, ake v pripade, ak pride sucha jar (podobna ako tato - od aprila takmer do konca maja neprsalo), tak ta to zas stoji viac usila. Plus sa krik snazi rozkvitnut, zaplodit, na zakorenenie zabuda.

Na co este nezabudnut - ked vyberies krik z kochlika, v ktorom ho predavaju, tak mu treba rozhodit korene - uvolnit ho z toho kochlikoveho tvaru a este ich aj ostrihat. Sposobis im mierny sok, ale oni potom ovela rychlejsie zacnu vytvarat korenove vlasky. Ja ich niekedy doslova osekam lopatkou alebo nozikom (odrezem tu splet korenov, ktora sa zvykne v crepniku vytvorit naspodku) a potom rozhodim . To plati v podstate pre vsetky rastliny, ktore vysadzas. Ak sa rastlina/ker zasadi do zeme priamo z crepnika, v ktorom stravila rok-dva, tak v tom "kompaktnom" tvare si nevie korene oslobodit a ma problem aj s prijimanim vody a zivin z okolitej pody.

Teri, pozrela som tu stranku, co si prilozila - je tam Drac, ktorz je naozaj vynikajuci na zive ploty. Akurat je mierne pichlavy. A tiez existuje viac odrod, ktore sa daju zaujimavo kombinovat, su cervenoliste, zltoliste, zelenoliste...milo kvitne a ma aj pekne plody.

Ja by som nerobila zive ploty z tuji a ihlicin, okrem toho, ze sa zle strihaju a tvaruju (nevyzeraju po reze pekne) a naviac je to typ cintorinovej vysadby - u nas sa takto zacali robit ploty na cintorinoch (lebo su stalozelene a lahko sa udrziavaju) a ludia to prebrali do zahradiek.

Este niekde boli ploty z kruspanu (Buxus) - tie su krasne, ale kruspan rastie neuveritelne pomaly. Ja mam taky 10-rocny a je vysoky max 70 cm.

- expert

Po 22.Jún. 2009 12:43 Odoslať
baby a vavrinovec? ten som videla v jednom plote a bol krasny

Kika vitaj spat, tesim na fotecky!!

- expert

Po 22.Jún. 2009 12:46 Odoslať
Mamina - este drobnost - v inom suflicku si pisala, ze byvas skor severnejsie - to, co vysadzat, by som hladala v miestnom spolahlivom zahradnictve, ktore si samo robi odrezky a rastliny pestuje (nedovezie len z Holanska, Talianska a pod).

Ked som sadila kriky u babicky pri Liptovskom MIkulasi, tak mi velmi pomohli v tamojsom zahradnictve, naozaj vsetko, co som vysadila (a kupila od nich), sa tam ujalo. Niektore kry su predsa len citlivejsie (na stranke, co prilozila Terka, je ker Cremchy vavrinovitej, je to stalozeleny ker a teda menej odolny voci prudkym mrazom, aj v BA sa uz stalo, ze nam omrzol (v praci). On sa sice potom pozbiera, ale isty cas nevyzera pekne.)

Co ale neznamena, ze tam niektore teplomilne rastliny rast nebudu - napr Levandula aj Salvia su v pohode, len narastu do mensich rozmerov, ako v BA a nekvitnu dvakrat ale len raz (ja ked levandulu teraz zostriham, v septembri ma nove kvety).
Vo vlhkejsich severnejsich oblastiach Slovenska sa dobre dari aj hortenziam, dokonca aj na slnku, ktoreho tam nie je tak vela (v BA na slnku dost trpia). U babicky na Liptove su v niektorych zahradach neuveritelne velke nadherne kry s bielymi kvetmi. Moja hortenzia je tak tretinova...
No a teda by sa tam mohlo darit aj tym rododendronom...

- expert

Po 22.Jún. 2009 12:49 Odoslať
Pipi, ten vavrinovec je asi to iste, ako ta cremcha na stranke, co prilozila Terka (Prunus laurocerazus).
http://www.dreviny.sk/index.php?page=ra ... =685&lang=

(strasne, clovek sa v tych slovenskych nazvoch strati :-))

Je krasny, naozaj, len pri prudkych mrazoch moze omrznut, ako som uz pisala.

- expert

Po 22.Jún. 2009 13:06 Odoslať
Danka je fakt ze na priamom celodennom slnku ich nemam,ale planujem na taky mierny svah, asi prehodnotim kam s nimi,jednoznacne ich chcem a vela,tak este skecnem so zahradnikmi,lebo rododendrony niesu lacna zalezitost.
Ta weigela je krasna, ja mam jedno miesto nechcem tam strihany zivy plot ale taky divy a farebny cca 10m dlhy urcite si tam aj ona najde svoje miesto.
Mamina a zabudla som este lubim clematisy,potrebuju oporu ae pkene kvitnu su cele leto zelene, na jesen zostrihnem a na jar zasa vyrasia,nemrznu.

- expert

Po 22.Jún. 2009 13:15 Odoslať
kika, vitaj doma a vela zdravicka vam vsetkym.

a este technicka otazka - ak chcem robit zivy plot od susedov (zatial nam to teda nehrozi vobec, my mame susedov super), a potrebujem ho strihat, tak si tam musim priratat este aspon nejakych 60 cm od plota okrem koruny na chodenie. mne to ale pripada, ze potom si velmi zmensim priestor. to mate vsetky nasadene tie zive ploty takto daleko?

- expert

Po 22.Jún. 2009 13:20 Odoslať
Iris píše
slniecko píše
Iris, to znie skoro ako nas a predavame ho uz o skoro tristvrte melona lacnejsie. Uz s podlahami a vsetkym. 20 km od BA. Nechcete? :wink:

slniecko, dik za lakavu ponuku, ale radsej zostaneme tam kde sme, co by sme robili pri ba?! :wink:

Ved ja by som vam uz nejaky program vymyslela :lol: :lol: :lol: No dobre, dalsia nadej padla :lol: .

Kika, vitaj! Ako sa mate?

Danka, z toho tavolnika som uz urcite zivy plot videla, pametam si, ze som v detstve okolo takeho pravidelne chodievala.

- expert

Po 22.Jún. 2009 13:26 Odoslať
Para, tak ten rododendron radsej pod svah, kde bude stekat voda :-)

Clematisy su krasne - maly tip - daju sa vysadit aj k nekvitnucim krom (alebo krom, ktore kvitnu v inom obdobi, ako clematis), po ktorych sa mozu tahat...

Jani - myslim, ze ludia vacsinou sadia kry priamo k plotu a obcas sa dohodnu so susedmi, ze ich ostrihaju z druhej strany. Ak mas hustejsi plot (napr so zelenou sietovinou), tak tie konare neprejdu na druhu stranu, budu sa on opierat a rastlina si sama najde smer, ktorymi ich bude tahat.
Ale zivy plot sa berie skor ako alternativa ku klasickemu kovovemu alebo drevenemu - tj ze plot vytvara sam o sebe. Zas je to o medziludskych vztahoch, ci sa da dohodnut so susedmi a obcas ho ostrihat z druhej strany.

A ak vam ide len o vytvorenie zelenej bariery - tak, ako pise Para, daju sa pouzit Clematisy, ktore sa tahaju po plote (su ale dost riedke), alebo skvely je trubkovec (Campsis), ktory vie krasne zhustnut - tiez zhodi v zime listy, tak je ta bariera priehladna, ale v lete zas huste nahodi a ma neuveritelne nadherne kvety.
Kuk sem
http://zahrada.nana.sk/pop.htm

- expert

Po 22.Jún. 2009 13:48 Odoslať
jana v. píše
kika, vitaj doma a vela zdravicka vam vsetkym.

a este technicka otazka - ak chcem robit zivy plot od susedov (zatial nam to teda nehrozi vobec, my mame susedov super), a potrebujem ho strihat, tak si tam musim priratat este aspon nejakych 60 cm od plota okrem koruny na chodenie. mne to ale pripada, ze potom si velmi zmensim priestor. to mate vsetky nasadene tie zive ploty takto daleko?

smerom od susedov mame tujky vtaci zob z ostatnych stran

- expert

Po 22.Jún. 2009 14:05 Odoslať
very off topic, ale musím povedať, Danka, tiež som mala starú mamu v Liptovskom Mikuláši :D

- expert

Po 22.Jún. 2009 14:24 Odoslať
Lochnesska píše
very off topic, ale musím povedať, Danka, tiež som mala starú mamu v Liptovskom Mikuláši :D

Nestretli sme sa tam nahodou? :lol: :lol:

- expert

Po 22.Jún. 2009 14:47 Odoslať
Danka, už ani neviem... čakám na starecku demenciu, že si konečne začnem spomínať na veci z mladosti :mrgreen:

- expert

Po 22.Jún. 2009 15:58 Odoslať
DankaBA píše
Terka, da, ale v pripade, ak nemas moc casu na pravidelne polievanie, pripadne sa chystate cez leto na dva tyzdne prec, tak by som to nerobila.

Idealny cas na vysadbu je koniec septembra a oktober, ale v podstate sa da sadit az kym nenapadne prvy sneh. Jednak tie kry uz neinvestuju energiu do tvorby kvetov, novych listov, vyhonkov a plodov, ale zameraju sa na korene, a naviac je vlhkejsie, chladnejsie, takze aj nasledna starostlivost je menej narocna.
Da sa sadit aj na jar, ake v pripade, ak pride sucha jar (podobna ako tato - od aprila takmer do konca maja neprsalo), tak ta to zas stoji viac usila. Plus sa krik snazi rozkvitnut, zaplodit, na zakorenenie zabuda.

Na co este nezabudnut - ked vyberies krik z kochlika, v ktorom ho predavaju, tak mu treba rozhodit korene - uvolnit ho z toho kochlikoveho tvaru a este ich aj ostrihat. Sposobis im mierny sok, ale oni potom ovela rychlejsie zacnu vytvarat korenove vlasky. Ja ich niekedy doslova osekam lopatkou alebo nozikom (odrezem tu splet korenov, ktora sa zvykne v crepniku vytvorit naspodku) a potom rozhodim . To plati v podstate pre vsetky rastliny, ktore vysadzas. Ak sa rastlina/ker zasadi do zeme priamo z crepnika, v ktorom stravila rok-dva, tak v tom "kompaktnom" tvare si nevie korene oslobodit a ma problem aj s prijimanim vody a zivin z okolitej pody.

Teri, pozrela som tu stranku, co si prilozila - je tam Drac, ktorz je naozaj vynikajuci na zive ploty. Akurat je mierne pichlavy. A tiez existuje viac odrod, ktore sa daju zaujimavo kombinovat, su cervenoliste, zltoliste, zelenoliste...milo kvitne a ma aj pekne plody.

Ja by som nerobila zive ploty z tuji a ihlicin, okrem toho, ze sa zle strihaju a tvaruju (nevyzeraju po reze pekne) a naviac je to typ cintorinovej vysadby - u nas sa takto zacali robit ploty na cintorinoch (lebo su stalozelene a lahko sa udrziavaju) a ludia to prebrali do zahradiek.

Este niekde boli ploty z kruspanu (Buxus) - tie su krasne, ale kruspan rastie neuveritelne pomaly. Ja mam taky 10-rocny a je vysoky max 70 cm.

WAW vidim ze som natrafila na spravnu osobu :wink: Diky moc, zapisem si :!:
Drac sa paci aj mne, len ma odradza ze je pichlavy :roll: Tuje tiez nechcem.
Potrebujem rychlorastuci a na to mi pride vtaci zob idealny.

A este snivam o takom hustom levandulovom zahone 8) Tie je kedy najlepsie vysadzat :?: Treba ich vela alebo sa rozrastaju :?:

- expert

Po 22.Jún. 2009 19:57 Odoslať
len rychlo ... http://www.modrastrecha.sk/album/album. ... mID=376021 :D

- expert

Po 22.Jún. 2009 20:08 Odoslať
Teri, zalezi na druhu, resp poddruhu levandule a ako sa im dari - odoprucam si zohnat taku, ktora ma dlhsie sivozelene listy siroke cca 3-4 mm, ta sa zvykne velmi rozrast - moje povodne kricky mali priemer koruny tak 25 cm, po 4 rokoch maju viac ako meter. Levandula s uzuckymi listami pripominajucimi skor ihlicie sa rozrasta malo, tak do pol metra. Ona sama bocne nezakorenuje, ale jej konare zacnu byt poliehave a z nich vyrastaju nove, tak potom posobi mohutnym dojmom. A dobre jej robi jarny zostrih (nie az do dreva, ale len tie horne zelene casti, tak cca 15 cm).

Sadenie - pri vsetkych druhoch sa prihovaram za sadenie na jesen. Kedze tie kricky nie su lacne, je to najspolahlivejsie. Samo, da sa naozaj sadit aj teraz (je dost vlhko), ale vacsina krickov aj trvaliek kvitne, tak si silu minaju tam.

Kika - ta obyvackova stena akoby z kamena sa mi paci. Ja som vzdy tuzila po tehlovej, reznom zdive (aj zvonka - milujem anglicky vidiek)...toto sa tomu trosku podoba.
A gratulujem k babetku, prajem veeeeeeela zdravicka a radosti.

Naposledy upravil Dot dňa Po 22.Jún. 2009 20:15, celkovo upravené 2 krát.

- expert

Po 22.Jún. 2009 20:10 Odoslať
Kika,
velmi pekne, ste sikovni, pochval manzela.
:D Celej rodinke prajem vela zdravia, vela stastia a spokojne byvanie v novom bytiku.

- expert

Po 22.Jún. 2009 20:15 Odoslať
Lochnesska píše
Danka, už ani neviem... čakám na starecku demenciu, že si konečne začnem spomínať na veci z mladosti :mrgreen:

Fran, to bude len tym zivotom bohatym na zazitky a kamaratstva, nemozes si predsa vsetko pamatat :lol:

- expert

Po 22.Jún. 2009 20:18 Odoslať
Este som si spomenula - na rozrastanie je skvela Salvia officinalis Berggarten. Z kricka velkosti asi ako na tomto obrazku
http://www.mobot.org/GARDENINGHELP/PLAN ... ?code=M270

mam taky skoro 1x2 metre (do plochy), nehovoriac o tom, ze bocne vyhonky mi zacali zakorenovat, tak som ich odstrihla a popichala do zeme, vsetky sa ujali, takze vo firme budeme mat o par rokov krasny salviovy svah.

- expert

Po 22.Jún. 2009 20:26 Odoslať
Jej, som strašne rada, že sa vyznáte :) Lebo ja sa moc nevyznam, ale učím sa :D

Ja tiež zvažujem kombináciu vtáčí zob - zlatá dážd, možno ešte aj orgován by som niekde pichla.

Dani, nie sme zas tak na severe, sme stred - Banská Bystrica :D :wink:

Mohli by ste mi poradiť??? V podstate mám dilemu, čo vysadiť nad svah..teda takto...okolo terasy máme rovinu cca 1,5 metra okolo domu - vedie až dopredu do predzáhradky. Okolo domu pôjde kamenný chodník, bude tam trávnik. Pod touto rovinou je mierny svah kde bude skalka a pod svahom už je veľká rovina kde bude trávnik a ovocné stromy a hlavne priestor pre deti. Ale ....nad tým svahom a teda okolo domu by to chcelo niečo reprezentačnejšie, čo by sa napájalo aj na predzáhradku, ale zároven by aj ladilo s tou skalkou. Je tam aj okno z kuchyne, zpredu do dvora sa tadial pôjde...takže aby to bolo zaujímavé, nie moc vysoké...rozmýšlala som buxus, nejaký vres....napadá vás ešte niečo?

Inak ja chcem v podstate na konci záhrady živým plotom z krušpánu trošku oddeliť úžitkovú časť záhrady od okrasnej. V tej úžitkovej chceme domček na náradie, nejaké tie ovocné kríky a podobne...

kika, Karinka je nádherná :D ešte raz blahoželám :D

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300 ... 381  Ďalšia
Stránka 297 z 381 [ Počet príspevkov: 9514 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk