Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 137 z 176 [ Počet príspevkov: 4377 ]
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 176  Ďalšia
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Februar 2007

Re: Februar 2007

- začiatočník

Št 29.Nov. 2007 8:27 Odoslať
GabKoKe aj ja uz mam nachystane fotky na ten kalendar. :wink: A pridavam fotky pripominajuce skor leto ako zimu, nech mame zmenu :wink:

Prílohy

PB280012.jpg
PB280012.jpg [ 34.5 KiB | Zobrazená 159 krát ]
PB280011.jpg
PB280011.jpg [ 32.65 KiB | Zobrazená 150 krát ]
Posledný príspevok

-  
Št 29.Nov. 2007 8:54 Odoslať
ahojte...
sem sa s radami na darceky...ja tiez idem dat urobit kalendare pre rodicov a svokrovcov....a zinka sa bude na nich usmievat po cely rok...
inak som uplne znicena, zinka ma od vcera teplotu okolo 39...v noci sme boli hore kazdu pol hodku...uz teraz sa zacina normalizovat....chytilo ju to akurat ked sme boli v poradni a tak ju hned aj vysetrila doktorka...ale nevedela zatial ci su to zubky, alebo lezie na nu nejaka viroza....
no ale mame aspon aktualne miery....takze 75 cm a 8,3 kg....no moc baculata nie je...ale co uz... :P :lol: :lol:
janka : kedy chodis kocikovat??? uz som tak davno nestretla pri ramene....
no zatial papa idem si skontrolovat drobceka....
M.

- začiatočník

Št 29.Nov. 2007 9:14 Odoslať
Minuit - Zinke skore uzdravenie prajeme.

Janka - prijemne vianocne nakupy, v dobrom zavidim, hned by som isla do brna. 8)

Gabi - Emmka je na fotkach perfektna. Uplna modelka. A dufam, ze nebude mat fotolab pretazeny server, lebo aj ja idem dat zajtra urobit kalendare k Vianociam. :lol:

Katkaa - tie nase deti sa dohodli ci co? Dnes v noci urobila Adelka to iste co Viki. Bola asi hodinu hore a vypravala si a prevalovala sa na brucho a hrala sa a budila nas :roll: , ale potom som jej dala cicik tak zaspala. Ale toto sa nam este nikdy nestalo. Nepisu si tie nase detiska na nejakom inom fore? :lol:

Tak si piste ten recept na medovniky:

60dkg hl. muky
15dkg medu
20dkg cukor prásk.
perníkový prášok
1 lyžička sody bikarbony
10dkg palmarinu
1 lyzica masti
3 vajcia
2 lyzicky klincekov

zmiesit, dat do chladnicky a mozete vykrajovat a nepotierajte ich pred pecenim

Ja ich mam celkom take chrumkave dnes, ale mam pocit, ze oni este asi zmeknu, aspon minuly rok boli urcite meke.

No nic idem varit. Idem robit slivkove gule.

- začiatočník

Št 29.Nov. 2007 9:50 Odoslať
Ahoj, zienky!

Si - dievka, ty by si kludne mohla pisat nejake dobre poviedky, ja sa tu zabavam ako blazen, aj ked podstata nie je az tak komicka :D no super, ze to beries s humorom :D

Katkaa - tusim pouzivate taku istu kefku, ako my :lol: :lol: :lol: to je u nas najvacsia zabava, len to chyta do ruciciek a uz tie zubky smirgluje - alebo skor papa penu z pasty :lol: a tu dosku rovno vyhod, ved mozno ti Jezisko prinesie novuuuu :lol: :lol: :lol: (ja by som sa v tom pripade naucila zabijat pohladom)

miamia - panecku!!! 6 okien za 38 minut!!! mia, ako tie okna umyvas? ja ziram. mne trva jedno 15 minut. tak neviem, ci som zbytocne pedantna, alebo sa pri tom iba moc suram. hm, a na tu party by som sla, ale v essene to asi nebude, co?

heather - diky za recept, ideme skusit. tie medovniky su makke hned alebo potrebuju odstat? a neofotis? 8)

Gabika - No Emca vyzera uplne paradne, kde ste zohnali to oblecko? Ja som zohnala akurat tak skaredu mikulassku capicu s copmi :cry: zajtra aj ja idem dat robit kalendarik, ale len pre seba - to vies, marecek je uz 4. vnuk u kazdej babky, ich tie osobne darceky tak neberu.

minuit - teraz su virozy v pohode. ale ked je teplota uz taka vysoka, to by aj mna prelaklo... drzim palceky, ja som si ten strach prezila minuly tyzden.

A este - baby, ak chcete normalne fotky, tak na www.happyfoto.sk je zasa akcia, do 17.12.2007 maju kus za 2,90, tusim vo formatoch 9x13 aj 10x15. Plus nejakych 110 Sk na zasielku ako naklady.

- začiatočník

Št 29.Nov. 2007 10:05 Odoslať
Sisi - no, ked su este teple su makke, ale potom stvrdnu, ale nie velmi, daju sa zjest.To moja mama mavala medovniky ako kamen. Tieto nie su makke, ked vychladnu, ale jest sa daju. Ale myslim, ze urcite este zmaknu. Minuly rok som cih robila tiez a mari sa mi, ze som z nich bola sklamana, ze mi stvrdli, ked vychladli, ale potom urcite zmakli. No to bol roman o medovnikoch. :roll:

A nafotene ich mam, ale vcera muz formatoval disk a nemam tu ten program ako dostat fotky z mobilu do pc, tak ked bude viac casu, prihodim. :wink:

- začiatočník

Št 29.Nov. 2007 11:32 Odoslať
Ahojte vsetci,
ja vam normalne zavidim, ze stihate pisat....ja som sa teraz vykaslala na bordel v kuchyni a ze Vam nieco napisem, ale nestacim ani precitat ,co ste popisali :o.

Ste tu pisali ,co Vam deti stihli pojest, tak neviem, ale myslim, ze nas Matej 100% vedie. On pravidelne napada Oliverovu misku /oliver je nas pes fuzac ;)/ Par krat som zasiahla vcas, ale naposledy sme ho s muzom tahali od misky , Matej zatate paste v kazdej zo 4 granule a v ustach asi 5 :( a cely stastny. No vobec s nasim Oliverom su az moc zohraty par, minule som ich zase nacapala pod stolom, zabudla som na stole na tanieri cokoladovy keksik , bol to moment, Matej ho schmatol a ked som prisla ,tak sa krmili aj s nasim Olinom ...Mato bol od cokolady uplne vsade ...som nevedela,ze ci ho ist umyt,ci bezat po fotak ....ale zodpovednost matky pred zabavou zvitazila,tak som ho isla vyumyvat ;) ...No socialka moze ku nam chodit na kontroly pravidelne, vzdy by cosi nasli :(.

Baby vy s nadsenim uz vypisujete Vianicne recepty...nemysli te vazne :o ...aj darcek nakupujete len taky fukot ...ja zatial tuho rozmyslam ,kde co kupit a ako to stihnut ist do obchodu aj s Matkom alebo bez neho :(.

Ja som dnes jedine Matkovi nakreslila farbami na okno deda mraza /ci ktory dabel to je - neviem ci mu mam hovorit,ze je to Mikulas, Dedo Mraz ,ci Santa Claus ? :roll: tak som povedala,ze to je ujo s bielou bradou,co nosi darceky :D ....matej chodi pravidelne ocapavat nase balkonove dvere,tak som ho tam nalepila, len som zvedava kolko vydrzi, tipujem ze zajtra sa mu podari ho odlepit.

A boli sme v utorok v poradni Matej vazi 9,17kg a vraj mu nic nechyba ....podla mna ma skor naviac dve brady ;)

Ahojte zatial :wink:

PS : Posielam svoju foto aj nasimi "deckami" , ktore tu denne nahanam :(

Prílohy

Ja a nasi krpci.jpg
Ja a nasi krpci.jpg [ 48.26 KiB | Zobrazená 158 krát ]

- expert

Št 29.Nov. 2007 14:03 Odoslať
babulky dnes mam hrknute ja aj za vas :lol: ale nie iba som si dala 2dcl pivka cierneho na mliekco ...pomaly sa mi rozbieha opat ,uz som odsala naraz 240ml rano tak som stastna a aj vajcovu polievocku jem uz 3den na hektolitre ,tak sa to chvalapanubozku opat rozodsavalo :lol: juj to je moje najvacsie stastie,dnes som sa dokonce vyprdla na cele upratovanie,venujem sa vylucne malickej a manzovi,boli sme v potravinach a uvarila som iba taky light obedik ,ze hamburger hahahaha...som musela vypnut od vsetkeho stresu ..esteze mam takeho dobreho muzicka. :wink: vela ludi o nom tvrdi nieco ine ,ale to bolo predtym,za mlaaadi-vtedy som ho ale ja nspoznala :lol: teraz je ako medik :oops: :lol: a ano je ziarlivy a dost ,ale odkedy mame malicku je to uz lepsie...vraj kto by chcel babu s babom :shock: :roll: :lol: by sa cudoval,ze :lol: :?: ale on sa uz proste popalil viackrat a teraz mu je hej a tak chce aby to tak ostalo,ale mate pravdu ,clovek potrebuje aj trochu volnosti... :wink:

no my by sme sli na tu party ,ale je na SR a on cez sviatky hra ..takze bez neho nie a s nim taktiez sa neda...takze tak...ale party budeme mat na stadione ,ale tam sa mi moc nechce ...ale aspon trochu vypnut sa oplati.

baby neviem ,kde mam zacat,tak EMMULKA je nadherna v tom oblecku :P ako taky maly pampusicek ..no nadhera...

tie fotky v bazeniku ma tak nadchli aj muzik ich videl...uz sa musim pihlasit na to plavanie s malikcou :roll: :!:

Katkaa krasny vencek ,ja nemam take citenie pre zdobenie ako poniektore z vas...ale uvidim ,co vystrojim tento rok a ak to bude pekne odfotim :oops: :lol: a pripojim foto.

okna ano za 38minut 6 no prv som umyla vsetko jarovou vodou a potom na dvakrat vsetko presla servtikami a okenou :lol: ale v tych nervoch to bola blskovka ak ma niekot videl ako rychlo som mykala rukami tak by odpadol od smiechu sama sa na tom dnes smejem :roll: ale su pekne aj an dennom svetle ,cisutcke este aj lienky co tam boli poschovavane som pekne opatrne povyhadzovala von oknom :lol:

baby a co tak keby sme vsetky stali pod tym oknom a odtial nieco len donesiem s vami bude urcite vacsia zabava ko s tymi paprdmi ,co sa tvaria na hviezdy :roll: :lol:

Janka malicak musela byt velmi zlatucka ,ked ta tak pekne objala...aj mna taketo veci ohladom malickej dojimaju dokonca zbozn uejm ked mi zahryzne do ramena a potom sa odtiahne a rehoce a tvari sa ze sa hanbi :lol: zboznujeme tie nase deturence a oni nas...aj ked niekedy my mamicky sme na tom horsie s nervami ako ja posledne dni ,ale dnesna noc jedna baaasen ...som sa zobudila az o 8rano :shock: ze kde je moje dietatko a ona krasne spinkala este :wink: boze som taaak dakovala za tuto noc ...som to potrebovala ako sol...

janka a preoc si mala malicku v tom inkubatore??tiez sa skor narodila alebo co???nasa mala zltacku ale vo svedsku nedavaju do inkubatora ,ked ma babo zlatckua ni pod to svetlo ,vraj sa to samo spravi stacilo aby som ju davala na hocijake svetlo.alebo k oknu .muselo to byt vazne stranse pre vas baby SI a teba Janka ,ja by som neprezila tak dlho bez malickej :roll: ona bola so mnou od narodenia vkuse..aj som si ju sama niesla na izbu a ani si to nepamatam taka som bola unvena,iba mi manzel povedla ze som ju doslova vytrhla midwife z ruk a odisla som na svoju izbu a nechapal ako som tam vobec trafila ,ze anin on si nepamatal,ktora izba mala byt nasa a ja ze z fleku som tam odisla a tam som si s malickou hopala na postel a dlllho som na nub pozerala :cry: :P ch take kraaasne...

minuit hadam t budu tie nestastnezubky...nezenasam teplotu ...to slovo mi nahana hrozu,..toho som sa stale bala a aj bojim... a baby davate aj diazepan pri vyssej teplote ako 38.5???

ved to HEATHER nasa babetka si pisu asi vsetky na inom fore a sa dohodli a vkuse nam robia to iste ako sledujem :lol:

Zajka cokoladku tu mala Mariah ako 3mesacna od nasej svokry ma skoro porazilo ,ael vtedy mi do smichu nebolo,ale vase prihoda je taka zlata,aj ja by sm chcela ,aby sa takto spraval AMonko aj s MAriah a pekne sa psolu hrali,ale kdeze ...amonko stale na Mariah ziarli a vkuse brese ak sa Mariah k nemu chce dostat :cry: mam na to uz poriadnnervy,elbo ona potom prelaknuta place a on pozera na mna ako puk ,ze co ta place :roll:

babulky piste dalej uz sa tesim na vecerne citanie :P

dietkato mi spi a ja idem chystat jedlo na veceru...a trosililinku upratat...ale len trosililnku 8)

- začiatočník

Št 29.Nov. 2007 16:53 Odoslať
Miamia chcela som ti napisat k tomu nasmu psikovi ...neviem ,co mate za rasu, ale nas Oliver tiez na zaciatku strsne ziarlil, robi to doteraz, ked davam Matkovi jest tak si mi lahne na kolena a pomaly mi zalahne ruku, ktorou Matka krmim ...j ked sa hram s Matkom , tak im vymyslam take spolocne hry ....Oliverovi nieco hadzem, a on vyskakuje a Matej sa na tom strasne smeje ....my sme nechavali od malicka Olivera aby bol pri Matejovi , aby ho mohol olizovat a pod. /aj ked sa to niektorym ludom nepacilo/ ..samozrejme ,ze som bola vzdy dozor ;) ...a tak nejako si Oliver zvykol ,ze je Matej hlavnou sucatou rodiny a ma to aj pozitivny vplyv nas pes zacal mat velmi rad deti , pred tym na ne vrcal a teraz je nadseny,ked sa snim vonku chcu hrat :D

Janka a tie fotky z plavania su super !!! My sme boli na plavanie prihlaseni uz od aprila, lebo v Ziline je strasny poradovnik a nakoniec ,ked sme sa dostali na radu ,tak od septembra to tu zavreli z technickych pricin :( ....a tak strasne sme sa tesil, Matej vodu miluje ...tak zatial ma aspon plnu vanu :D

- expert

Št 29.Nov. 2007 19:05 Odoslať
Dakujeme za pochvalu fotiek babule.
Sisi, oblecenie som kupila v Kauflande, stalo 249 Sk, takze aj cena fajn za body + nohavice.
Ciapku som kupovala tiez v Kauflande,ale este pred tym oblecenim za nejakych 50 Sk myslim a mali takuto istu este aj so striebornou vysivkou, my mame so zlatou. No a mali aj taku cervenu s bielym okrajom a na tom bielom okraji nasite este take cervene hviezdicky umele.

TEPLOTA - my sme davali Diazepam len raz, ked mala Emmca nad 39 St. Tak nam aj lekarka kazala, ze sa dava az nad 39 St. kvoli krcom.

Janka - tie fotky su super. My sme absolvovali uz jeden kurz plavania, ale taketo fotky nam nerobili, skoda :cry: , ale podaril sa mi zvrchu jeden zaber, ako je Emmca potopena a trci jej len trosku hlavky.

- začiatočník

Št 29.Nov. 2007 21:08 Odoslať
Ahojte ,
dnes sme sa tulali, tak som az teraz dosla na forum. Vsetky fotky su krasne, len pekne pridavajte!
Sisi ale vy tu kefu isto nemate zadarmo ako my :P :wink: srandujem... Nevadi, ked decka stale cucaju tu pastu?? Lebo ked Viki umyvam zuby tak hovorim AAAAAA ona opakuje AAAA a ja kefujem (Vikine zuby) ale akonahle sibnem pasty (detska 0 - 2 roky) tak uz nieje AAAA ale MMMMMM a cuca o zivot :D :roll:

Heather skontrolujem malej notebook a uvidim kade chatuje :D :D

Musim vam napisat zazitok z dnes... Isla som domov z vyletu vlakom, mala spala v koci a vedla mna sedel taky chlapik, celkom dobre ziveny. No a ked vstal a isiel vystupit, tak som si vsimla, ze ma dost dobry zadok. A ako si ho tak obzeram, tak citim pohlad na sebe a oproti mne taka zenska, hladi na mna usmieva sa, jednoznacne videla, kam sa divam. Alebo mi naznacovala, ze ona ma zpredu lepsi vyhlad?? No neviem, ale trosku dost som sa zahambila, samozrejme som sa zacala smiat. Musela som vam to napisat sem, muzovi predsa take hovorit nebudem :oops: 8)

Tak necitajte ale aj piste, nechce sa mi tu viest monolog! :-)

- začiatočník

Št 29.Nov. 2007 21:18 Odoslať
Katkaa - no pekne. esteze muz nerozumie tvojej reci. :wink:

Mne zubarka minuly tyzden hovorila, ze mam davat pastu az od roka. Tak som este nekupila.

Aj ja chcem,aby ma moje dieta objalo. Ja, ked ju objimem tak sa zacne vzpierat. myslite, ze ma nema rada? :lol:

A co vase detuse blabocu nove? Nasa zacala ta ta ta. Predtym mala obdobie baba, potom mama a teraz tata. Asi sa to uci, aby nezabudla. Najlepsie je ako si nahovarame, ze fakt chape co hovori. 8) :wink:

Dnes som v mamaaja citala, ze ako sa s nou mam hrat a jedine co bola schopna robit bolo trieskat varechou po miske. :roll: A aj to bola asi nahoda, lebo ked sa jej miska posunula tak sa dalej trieskala po nohe. :shock: :wink:

Baby, mne sa uz oci krizia, uz tu sedim 2 hodiny a cakam na muza a on nechodi. Tak to je, ked nemame telku, pri tej by som aspon zaspala. :P

- začiatočník

Št 29.Nov. 2007 21:22 Odoslať
Aj sa mi prsty zohriali z toho klepania...mala som ich uplne skrehnute.

Katka - vidim ta, ze si tu, musela som poriadne zaostrit. Uz fakt ledva vidim.

- začiatočník

Št 29.Nov. 2007 21:31 Odoslať
Heather takze niesom sam vojak v poli? Sa tesiim. Mne tu kazali umyvat hned od zaciatku ale len tou pastou od 0, takze cinim tak.
Tvoja ta neobijima?? Urcite ta neznasa :D :D Hehe jasne,ze nie. Este na to neprisla, ako ta ziskat. Moja vie,ked je zle a vtedy ma olizuje ako maly pes a stiska okolo krku. Ale najprv som jej to ukazala, ako na to ;-)
Muz mi niekedy aj rozumie. Uz si musim rozmysliet, co poviem. Ale tuto necita tak pssst.
Moja blaboce, tiez mama, hlavne ked si nalozi do plienky, vtedy pride mamamama :D , potom take to tata baba dada gugu ale co ma soklo, naucila sa rozpravat touto sialenou recou. Ma taky telefon a ked postlaca tlacitka tak tam akoze niekto rozprava . No a ona to veselo opakuje, takze vie povedat Hej co znamena ahoj a tiez povie favel, co je dovidenia, akurat ze to este tak trosku zmelie a povie akoby fabel ale tu intoniaciu uplne super. Tak mi to je aj smiesne aj je to zlate ale je to aj do placu, ze ja tu do nej hustim slovensky a ona takto...

Z tvojej bude asi dobra kucharka, ked uz takto z varechov do misky :wink: Napis, co mudre tam napisali, ze ako sa hrat. Fakt ma to zaujima. Teda ak uz nelezis a nespis na klavesnici :lol:

- začiatočník

Št 29.Nov. 2007 22:48 Odoslať
Ahojte,
GabKoke, Janka - tie fotky su super, musim aj ja malemu nieco splasit na Vianoce, aby bol fesi :)
Janka - plati ten utorok na Strkovci? kto sa prida? ideme si tam vyluftovat hlavy, ja by som si tam aj zdriemla dakde pod stromom, keby bolo teplo, maly sa stale budi a chytilo ho obdobie mama, mama, ani s tatom nechce byt rano ako obvykle, darmo mu vysvetlujem ze nemam kam utiect :) , kontroluje ma kazdu chvilu aj pohmatom , ci som skutocna :wink:
Miamaia, jej som Ta trochu premenovala, v SR sa dava do inkubatora, kde svieti modre svetlo na deticky, ked maju vysoku hodnotu bilirubinu, v nemocke, kde sme lezali s Jankou, mali 3 inkubatory a asi 20 tych dosiek, co mala Janka potom na izbe, taku klasicku zltacku ma vela deticiek ked sa narodi a staci davat babo na svetlo alebo na par hodin daju aj pod to modre svetlo a je po probleme, ale nas Pato, kedze sa narodil skor, tak mal nezrelu pecen, vysoky bilirubin a zle pecenove testy, obvykle ta klasicka novorodenecka zltacka vystupi 3 az 4 den po porode a do 10 dni, najneskor 2 tyzdnov je fuc a Pato ju mal hned, v piatok som porodila, to sa este prisal a na druhy den uz len spal a spal a nic nepil a vlastne uz nechytil vobec prsnik, az v nedelu mu skontrolovali bilirubin a supli ho do inkubatora, ale jemu to nezabralo ten 1 den, tak ho zasa zobrali na 27 hodin, potom zasa na 24 hodin a zasa, no katastrofa, ja som stracala mlieko, lebo som ho nemala pri sebe a ked som si vydupala, ze aspon ho chcem skusit kojit, tak aj tak nepil, lebo stale len spal, no Pato mal silnu zltacku do 2,5 mesiaca, som chodila aj okolo Ciny, ze by mi dali zadara, lebo vyzeral ako Cinanec a ostatne deticky mi pripadali priserne anemicke, no a konecne mu neurologicka nasadila v 2,5 mesiacoch lieky a bral ich 2,5 mesiaca, komplet testy mal v poriadku az ked mal 6 mesiacov, som si co to postudovala o tej hlupej zltacke, inak ked som posielala fotky maleho, tak si niektori mysleli, ze sa vyvalijeme s nim na Kanarskych :wink: :wink:
no musim uvolnit izbu mangelovi, lebo sda muselk chudak od nas odstahovat, aby sa vladal doplazit do prace

- začiatočník

Pi 30.Nov. 2007 8:58 Odoslať
Ahojte kocky,

minuit - kocikovat chodim vacsinou pred obedom, alebo okolo tretej ak mi drobec nechce zaspat doma. Ale uz sa malokedy dostanem az na chorvatske. Vacsinou mi zaspi po 5 minutach, tak utekam domov, prehodim ju do postele a spim s nou :wink: :D Ale ked tym smerom pojdem dam ti vediet.

Heather - dik za recept, je zapisany a ulozeny :wink: . Vcerajsie nakupy boli fajn. Pocasie bolo super a nakupili sme v troch obchodoch vsetko co sme chceli, takze sme neboli ani utahani a aj Sofi to v pohode zvladla. No a s tym objatim ma prekvapila. Bolo to necakane a preto ma to asi tak dojalo. Inak sa tiez niekedy odtrha ak ju stiskam. Ale vodnari su slobodomyselni a nemaju radi ak ich niekto obmedzuje, tak je to asi tym. A vsetky babetka z tohto fora lubia svoje uzasne maminy, takze mas smolu s tou otazkou ci ta nema rada :wink:

Zajka - pekne foto. Neviem ake mas moznosti na presuvanie sa, ale v MT je tiez plavanie s detickami. To by si mala asi tak ako ja Stupavu, len neviem ci to pre teba nie je komplikovane. V MT je to asi pat minut pesi od mojich rodicov, preto o tom viem. Je to ta ista firma (myslim ze MOKO alebo tak nejako) co to robi v Pezinku a v Ziline. Ale aj vana je super :D

GabKoKe - nas nefotili organizatori, ale manzel jednej z nas prisiel s fotakom do vody, tak som ho poprosila o fotku a urobil nam taketo dva krasne zabery. To bolo na konci druheho kurzu a teraz uz ideme treti.

Miamia - tak Si ti uz podstatu napislala, takze ja pridavam iba to, ze Sofi sa narodila o tri tyzdne skor, lebo ja som bola chora (teplota mi tri dni po sebe vybehla nad 39....) a strasne som kaslala. Tak ju to chudatko asi tak natriasalo, ze sa rozhodla vyliezt skor. Nastastie mala aspon 3 kg. Ja som si to hrozne vycitala, mozno som preto tak na nu upnuta. Ked mi ju vzali pod stroj, to sa mi akurat prvy krat spustilo mlieko a ja som musela odsavat. Normalne som sa so slzami chodila na nu pozerat. Asi som sestrickam riadne liezla na nervy, ale malo to aspon ten efet, ze po 24 hodinach mi ju dali s modrym svetlom na izbu a odvtedy som sa od nej nepohla. A este mi bolo luto, ze mi ju hned po porode nedali na prsia, lebo ju museli kriesit. Ale uz je to nastastie za nami.

Katkaa - ved na taky pekny muzsky zadok je radost pozriet :wink: :wink: :wink: my mame doma prupovidku - chud si rob kde chces, ale veceraj doma a drzime sa jej :D :D :D

Si - jasne ze to plati, mohlo by svietit slnko ako vcera. a tesim sa ako mala - aj ja mam naladu zaspominat......inak skoda ze si s tymi fotkami nepovedala, ja som mala v nemocke fotak, mohla som vas pofotit :cry: :cry: :cry:

a dakujem za pochvalu fotiek. ja sa z nich velmi tesim.

tu dnes snezi a je mliecna obloha, bude dobre na vianocakoch :wink:

- začiatočník

Pi 30.Nov. 2007 9:34 Odoslať
ahojte!

Zajka - ty brdo, ty koki. Granule pre psikov by ma nenapadli ako prikrm, ale zasa, v kazdej reklame hovoria, ze to ma kopec vitaminov... :D a podla fotky Matko nadherne prospieva, tak mu kludne dopraj :D :D :D

miamia - take light obedy a la hamburger mi vari muz tak raz za rok, lebo nic ine nevie, ale aj to by som ho laskou zjedla - niekedy chuti kazde jedlo, co nemusim varit ja :D a s oknami mas moj obdiv, skutocne. jaj, to bude tym vekom :lol: :lol: :lol:

Katkaa - pocuvaj, potvoro! Ja ked som vcera videla to, co som ti preposlala, tak mi kvapla slina az na klavesnicu a vazne som uvazovala, ze dnesny crazy day na kalendariky vyuzijem takto :oops: ale potom prisiel domov moj uzasny skvely a vysportovany chlap (to naozaj, bez ironie) a povedala som si, ze co sa lakomim na hamburger, ked mam doma stavnaty steak!!! :lol: :lol: :lol: ale ten kalendarik by som aj tak chcela.
A k paste - my pouzivame detsky Elmex, ten je od prvych zubkov. A lekarka povedala, ze kludne moze zjest denne mnozstvo 1 hrasku a nic sa mu nestane...

heather - to sme na tom s dietatkom rovnako :D moje tiez nejako nejde podla mama a ja :D a najoblubenejsia hra je momentalne priliezt k mame do kuchyne, zaseknut male tesaciky do maminej nohy a krutit hlavickou sem a tam. vtedy treba ratat do 20, hovorit si, ze som trpezliva mama a jemne ho odtial odsunut, pripadne zvladnut polaskanie - aj ked mam chut zjacat od bolesti a nacapat mu :lol: a u nas tata nefici, aj keby tata velmi chcel. u nas fici ťaťa.

Si - inak aj ten moj bol taky tmavsi po porode, ale bilirubin mal v poriadku, takze sa ziadne UV svetlo nekonalo, ale zato vsetky susedky sa mi za chrbtom smiali, ake mam tmave decko. a teraz je to klasicky seversky typ - modrooky blondavy fesak (ja viem, moc tych vlaskov na hlavicke nema, ale tie, co ma, su blond).

tak idem, baby, dnes nakupy potravin, aj ked neviem, ako si v tomto uzasnom pocasi trufnem sadnut za volant. pa!

- začiatočník

Pi 30.Nov. 2007 10:58 Odoslať
Ahojte babenky a bábenká,
konečne aj ja som si našla čas na písanie. Zinka mi búva-sme choručký. Normálne má angínu, a aby nám nebolo ľúto, tak sa nám prerezávajú očné zúbky. Chúďatenko, bola asi 3 dni zachrípnutá, ani poriadne nemohla hovoriť. No a teplotkovali sme skoro 40-tky. Takže sme pekne domka a sa liečime.
Zinka vie už chvíľočku sama postáť, hlavne keď sa pozabudne-sleduje reklamu. Vtedy sama spraví už aj 3 krôčky. No a potom sa spamätá a šup mamine do náručia :D

Vážime 8,2 kg meriame 80cm a papáme už skoro všetko. Najradšej má asi rizotko a cestovinky :D Už som začala dávať aj jogurtík-biely, ale moc sa jej to nepáči.

Minulý týždeň som pristihla tie moje dve nezbedníčky, ako si leňošia na posteli pred telkov a lizkajú lízatko, no super! Ninka ho dávala Zinke a evidentne jej chutilo, lebo keď som začala robiť poriadky a Ninka musela s ním preč, tak sa malá pustila do plaču a pýtala si mňam, mňam.
Ozaj aj vy pri jedení po každom súste si vravíte mňam-mňam? Je to zlatučké :D

GabKoKe - maličká je nádherná, mikulášik maličký
Janka - rovnocenna - fíha aký plavec, v ktorom ste kurze? My ideme do druhého a zatiaľ sa len potápame, teda topíme detičky :wink:
Zajka, ty máš riadneho chlapáka, čo papávate?
minuit - vidím, že naše Zinky sa rozhodli byť spolu choručké

Ešte mám na Vás jednu otázočku. Dávate doma drobcom aj pančušky, alebo len ponožtičky?

U nás krásne od rána snežíkuje, advent sa blíži, tak hurá do pečenia :D

Prílohy

Liptovský Ján - AVENA 2.jpg
Liptovský Ján - AVENA 2.jpg [ 41.01 KiB | Zobrazená 161 krát ]
Liptovský Ján - AVENA.jpg
Liptovský Ján - AVENA.jpg [ 29.6 KiB | Zobrazená 159 krát ]
moje nezbedníčky.jpg
moje nezbedníčky.jpg [ 32.27 KiB | Zobrazená 158 krát ]

- začiatočník

Pi 30.Nov. 2007 15:09 Odoslať
Ahoj baby, dnes len na skok, idem riadit a vecer ideme do centra, budu stavat vianocny stromcek a bude hudba a tak, proste atmoska...

Janka dobra prapuvidka, ci ako tomu hovoris, aj my to mame tak :wink: Inak sikovny ten ocino, tie fotky su fakt dobre.

Sisi no moja, ved ten moj zazitok som napisala az potom, co som nasla tvoj mail. Nejak mi to umocnilo zazitok :D 8) A co tu machrujes ze mas chlapa "jedleho" ? Daj fotku a my to ohodnotime ;-) 8)

rozmicek - dievky su zlate, ako ti zavidim taku velku pomocnicku. Boli ste na dovolenke v Avene v L.Jane? Tam je to tusim. Spokojni? Raz sme tam chceli ist ale mali vsetko vypredane. Celkom sa mi to pozdavalo.

Tak kocicky, krasny vikendos, venujte sa detickam a muzickom a uvidime sa v pondelok *(tak to tu vacsinou chodi) Komu bude dlho, moze pisat aj cez vikend. Dovolim...hahahahaha :wink:

- začiatočník

Pi 30.Nov. 2007 15:31 Odoslať
rozmicek - ty mas ale krasne deticky!!! :D ja drobcovi davam pancusky pod nevyteplene nohavice a ponozky pod vyteplene. Este nie je taka strasna zima. Ale do kocika chodi vo fusaku. A my skor hamkame ako mnamkame - ked pocuje ham, uz otvara pusu, a to sa k nej ani nemusi blizit lyzicka :lol: :lol: :lol:

Katkaa - jaaaj, fotku tatina veru nedam, aby ste tu nepukli zavistou :lol: :lol: :lol: poviem len tolko, ze ja som sa s nim zoznamila cez internetovy chat a ked mi poslal foto prvykrat, tak som skoro odpadla!!! :D A tak je to doteraz. Cenim si na nom to, ze nikdy nedopusti pivne brucho, lebo ako hovori - stale sa mi chce pacit 8)
Ehm, a co povies na moj novy lifting? :lol:

- začiatočník

Pi 30.Nov. 2007 15:46 Odoslať
Holky ja z vas nestiham. Tie tri strany co ste popisali som prebehla iba rychlocitanim. :shock: :shock: :shock:
Takze hned reakcie. Zinuskam prajem skore uzdravenie.
Katkaa, rozmicek , minuit vy mate riadne modelky. 8) :lol: :lol:
Gabkoke - Emuska je riadne zlata v tom vianocnom oblecku :lol: A ako zlato pozuje. Ja som sa dnes tiez pokusala fotit toho nasho sintra, ale 3/4 fotiek bola rozmazana. Ked som ho aj posadila, hned sa zacal stavat, liezt, tocit, vrtiet...az som ostala z toho zlostna. :evil: :evil:
rozmicek - ja davam Simonovi pancusky a aj teplaky a ponozky, lebo mame velmi studenu podlahu
Sisi - ja zase cumim ako vyvaras. Ja sa ledva stiham najest. A overaliky uz mame 3 :-) Spolu za 570 Sk Jeden som vyhrala na mimiaukciach za 220 aj s postovnym, druhy v sekaci za 350 a treti sme dostali od kamosky tak uplne supeeer.
Si - tym co si spomenula vazenie v porodnici, si mi pripomenula tiez krusne chvile. Boli sme na tom rovnako. Simon vobec nechcel papat. Velakrat sa stalo, ze sme navazili 0. Jeden den komplet som mala brutal depku. Iba som revala a revala. Nastatie je z neho teraz velky jedak. Spapa cokolvek.

Ja sa chstam na vianocne upratovanie teraz cez vikend. Mame nastastie 1 izbovy bytik, tak to mam zmaknute za 1 den. Aspon jedna vyhoda mini bytu :? :D :D :D
Co sa tyka vyzdoby, tak som vcera v Tescu nakupila vianocne nalepky na okno, tak zacnem najprv tym. Vence robit nejdem a mame problem kam so stromcekom. Ja uz zacinam vazne uvazovat, ze ho fakt zavesime na strop, lebo pri tom nasom tornade......na zemi by som tomu stromceku dala tak pol hodky a bolo by po ozdobach a mozno aj stromcek by vaznejsie utrpel. :roll: :roll: :roll:
Ked tak citam ako prevazne dievcatka veselo rozpravajui a uz aj intonacne napodobuju riadne slova, tak chcem mat druhe babo dievcatko :lol: :lol: :lol:
Ten nas chlop sa teraz naucil viskat a robit heeeeee. Takze ked neviska, tak robi heee. Mama krici vtedy, ked mam najviac roboty. Zato tulit a liskat sa vie potvorka mala. Typicky chlap :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol:
S tou uzkostou 9 mesacnych to lezie na nervy aj mne. Simonik je najspokojnejsi vtedy, ked nic nerobim a lezim niekde v blizkosti. Ani hrat sa s nim nemusim. Akonahle chcem umyt riad, navarit, nedajboze sa najest, zacne skriekat, vykrikovat mamamama, takat ma za nohavice a stverat sa mi na nohy. :? :? :? Sisi suhlasim s tebou....uz by to tych drobcov mohlo prejst.
No a vahu mam o 1 kg nizsiu ako pred otehotnenim. Som sa strasne bala ako zhodim tych mojich + 19 kg. Nejak som sa tym nezatazovala a lala ho. Uz obleciem vsetko co mam v skrini. Len podla mna vela v tomto pripade robi genetika. Ja som vyfasla asi tie lepsie geny :roll: :D :D :D :D :D Regeneracia mojho organizmu je pre mna velmi uspokojujuca. Akurat sa mi trosku scvrkli prsia, ale tiez k mojej spokojnosti. Teraz ich mam take ake som si priala mat predtym :lol: :lol: No som uplne so sebou spokojna. ...... ja viem som hrozna. :roll: :roll: Ja sa vsak chvalim aj sama pred sebou ked sa mi nieco podari napr uvarit. Strasne to lahodi.....kedze je muzicek cely tyzden prec, nema ma kto pochvalit, tak si to takto kompenzujem :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
jejdanenky ale som toho popisala.
Koncim lebo sa mi zobudil certik
papa

- expert

Pi 30.Nov. 2007 16:56 Odoslať
suzann veru sa to tu rozbehlo len ziram :shock: :lol: dobreee nam ide baby :!: :wink: takto ma byt :lol:

sisi co si preposlala Katkee???aj my chceme vidiet :oops: :lol: hihi ..tak ale to si aj musis davat pozor na dobre vyzerajuceho muzicka ,nie??? :?: :P a aky lifitng :oops: :?:

Katkaa ,take pozname ,ze sme niekam zahladeni a potom sa "obacime" ,ze UPSSS asi sa velmi okato kukame :shock: :lol: 8) tak si daj radsej brile :lol: :wink: haha

rozmicek ,je ake nadherne sa pozerat na surodencov aki su spolu peknucki a chutnucki a ako sa hrajkaju,sem tam ti to aj pomoze ,ked vidis ,ze sa ma mensi s kym hrat a ty si mozem sem tam viacej toho doma porobit ,ci ani to tak nie je???mas dve krasne deticky :P

Mariah nosi na domka iba jednu vrstvu oblecka ,cize bud teplaciky a ponozticky alebo puncosky a tod vsio...a samoska nieco navrch s dlhym rukavikom :lol:

baby vy tu vypekate...ja som sa zatial naucila piect tie linecke :roll: mufinky a bublaninku...medovnicky uz viem davno ,ale u nas neobstoja :arrow: este chcem zmaknut orechove rezy a venceky ale tie budu asi tazky oriesok :?

Janka to muselo byt strasne pre teba uz to mate za sebou a terza ste si o to blizsi :P ale muselo to byt strasne smutne :cry:

inac k tomu inkubatoru ,viem ako to chodi ,ale som nevedela ,ze to bolo az tak zle s vasimi detickami ,ale chvalabohu ,ze je t za vami :wink:

ideme dnes na zapas ,tak sa lucim a pekny vikendik

- začiatočník

Pi 30.Nov. 2007 20:46 Odoslať
Ahojte,

katkaa - som sa na teba vcera vecer vykaslala co? Prisiel muz a tak som zapadla do postele nakoniec. Uf, ale teraz sfleku ti tie hry neviem napisat, ale opat to precitam a napisem. :lol:

Rozmicek - krasne mas dievcence. Aka je Zinka vlasata. Celkom sa mi zda, ze tie deti s dlhsimi vlasmi vyzeraju ovela starsie.
Nasa ma len take paperko na hlave a aj to jej stoji. Volame ju strapanik. :wink:

Sisi - no,ked si to tu napisala o tom tvojom..take chvaly..tak to by som fakt chcela vidiet jeho fotku aj ja. Zvaz to. Posli len nam co sme dalej od Ba, aby ti ho blavacky neprebrali. Ale aj oni maju mozno takych dobrych, co baby?Dajte fotky..nech sa uboha dievka z dediny pokocha. :wink: No, ale moj muzik hovori touto recou, tak radsej staci. :oops:

Mia - a si si ista, ze taketo dobre medovnicky si uz robila? Pomaly ale isto makknu, aj dnes sme kostovali. Inak, mam vyborny recept na bananove muffiny, tie su fakt eno nuno.To len tak keby si chcela vyskusat nieco nove. 8)

Ja uz dobre dva mesiace skusam adelku naucit tap tap tapusky, ale vzdy ked som jej tlieskala rukami..mala zopnute pasticky a dnes 1.x mala dlane rozovrete a 2x tleskala aj sama a 2x sa netrafila. Tak viem co nove od zajtra cvicime. :lol:

Janka - to ste dobre nakupili. :wink: Je to otrava chodit s kocikom po obchodoch a este, ked sa tam nemoze clovek s kocikom dostat je to nanic. A teraz v tejto zime. :roll: My nemame este nic, ale uz sa na tom pracuje...kalendare som dala urobit. Ale ostatne este nic, minuly rok sme nakupovali 24eho doobeda a poobede muz zacal robit stromcek a o piatej ho dorobil. Boli sme asi posledni na slovensku. :? :lol:

My nosime doma aj pancusky aj teplacky aj ponozky a hore bud dve tenke vrstvy, alebo jednu tenku a na tom flisovu vesticku. Ale bezne tu mame tak medzi 20 a 21st., takze je tu urcite zimsie ako v byte.

Tak idem. Aj ja prajem pekny vikendik vsetkym. :wink:

- expert

Pi 30.Nov. 2007 21:24 Odoslať
Ahojte.
Ja nestiham. Vcera sme mali cely den teplotu teda Gabinko. Pod 39 sme sli len raz a videli sme aj 40. Nic nechcel bol mrzuty, zaspal iba na 5 minut a tak som ho cely den a polku noci nosila. Dnes uz mu nic nie je trocha sopliky ale je zly ako cert. Musi si vynahradit vcerajsok asi.
Heatcher ani nas nema vlasy a to sme Alexke uz robili copiky. No tymto tempom ked budeme pokracovat bude mat vlasy asi v prvej triede.
Ja mam uz tiez zarobene na medovniky tak ich idem upiect.
Vsak baby neblaznite pridajte aj nam nejake fotky nie si maily posielat. A to co my sme od macochy :lol: :wink:
Jaj uz viem co som chcela Gabinko uz vie ukazat varila mysicka kasicku, tak sa dva dni vytesujem. A uz sa mu raz podarilo aj pusu poslat.

Tak pekny vikend, hlavne bez chorob.

- expert

Pi 30.Nov. 2007 21:25 Odoslať
A som vedela, ze na nieco zabudnem. Sofinke vsetko naj k 10 mesiacom. Sice oneskorene, ale.... predsa

- začiatočník

Pi 30.Nov. 2007 22:12 Odoslať
Babenky, dnes som mala šoky,
bola som so Zinkou na pohotovosti, normálne sa mi celá povyhadzovala-taký drobný výsyp po telíčku, vo vláskoch a hlavne za uškami a chúďatko moje sa celá škrabkala a strašne plačkala. Asi bude mať zrejme alergiu buď na Penicilin alebo Paralen. Tak nám kázali vysadiť všetky lieky a dali nám len Fenistil. Normálne mi jej bolo ľúto :cry:
Dúfam, že jej to prejde a nebudeme musieť ísť do nemocnice brrrrrrr-fuj

Ďakujem inak za odpovede na moju minianketku.

Miamia - máš pravdu mám v Ninke riadnu pomocníčku, no len keď sa jej chce :D Skôr Zinku jeduje, lebo by ju stále len stískala a madžgorila a malej sa to moc nepáči :wink:
... ale zase mi ju poopatruje, to hej, môžem jej ju nechať, ale nie pridlho. A veľmi mi pomáha najmä večer, keď tatik ešte nie je doma a ja ju kupkám, kŕmime sa a ideme buvkať. vtedy je Zinka mrzutá a Ninka mi ju zabáva. Niekedy mi idú až zimomriavky po tele, najmä keď si ju dá na koníka a tak s ňou behá po byte. Vtedy musím zakročiť! Ale malej sa to páči a víska o106.

Veronika+Alex - neboj, dostanete sa z teplotiek, aj my sme také absolvovali tento týždeň. To sme boli prvý krát choručký. Prajeme skoré uzdravenie.

Katkaa - áno boli sme v AVENE-Liptovský Ján, mali tam super akciu-Aqua víkend-plná penzia na deň 2100,- Sk všetci. Je peknučký hotelík, taký malinký, ale super. No keby pršalo, tak tam nie je čo robiť. Inak sme chodili plávať aj do hotela-Máj-to je oproti.
Ak ti môžem odporučiť, teraz sme boli v Tatranskej Lomnici v hoteli Odborár /Sorea/ a tam to bolo super. Je tam nový vodný svet-tobogán, whirpool, jakuzy, sauna, proste super. Zinku bola tiež šťastná vo vode a chytala bublinky :D A keďže som vybrala opäť Aqua pobyt, tak sme tam mali vstup grátis. No bomba. Všetci sme boli spokojní. A v Lomnici už je aj kde ísť. S Ninkou sme jazdili na bobovej dráhe-no strach a hrôza! A Zinka mi tam spala 2a1/2 hod. čo bežne spáva tak 3/4-1 hod.
Tam sme mali polpenziu, ale to stačí v pohode a cena bola tiež dobrá na deň nás to vyšlo všetkých tiež cca 2100,-Sk
Fotečky Vám pribalím, len čo si ich stiahnem do PC.

Bože, keď Vás čítam, ako pečiete, upratujete :shock: ja ešte nič.....asi len upečiem a poupratujem až po vianociach :D :D :D hlavne tie guľky zo stromčeka, čo malá zničí. Jeeeeeeeeeeej veď to budú ich prvé vianoce :)
Ale musím sa zase pochváliť, že na vianoce mám pokúpené, ja totiž kupujem priebežne a potom zhľadúvam, čo som kde dala :D

A ozaj ešte musím pochváliť Zinku:
Vieme povedať mama, tata, baba, dada /tak sa volám ja/, bábo,mňam-keď vidí niečo na papanie, alebo niečo papá, keď si niečo nosí v ručičke, tak si hovorí-mam, tita-povie na hodinky, alebo si spraví jazýčkom taký zvuk a to robí aj pri koníkoch, vieme povedať ako povie havko-haha, zavolať na cicu-tsts. Vieme spraviť ťap-ťap, tancovať-to robí akože hupi-hupi a pri tom si drží ručičky hore, viee spraviť len-tak, ukázať akí sme veliký.
A má obľúbené rozprávky na jetix-e Totaly spice-špiónky tam víska, lebo aj oni výskajú a ešte Puca-tam má strašne rada tú zvučku a pri tom si robí vavava-akože lala :D
Je to také moje slniečko-stále je vyškerená ako lečo :D

Majte sa, užite si víkendík a choručkaví-vyliečte sa :wink:

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 176  Ďalšia
Stránka 137 z 176 [ Počet príspevkov: 4377 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk