Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 54 z 57 [ Počet príspevkov: 1423 ]
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57  Ďalšia
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

ATOPICKY EKZEM

Re: ATOPICKY EKZEM

- začiatočník

Po 16.Jún. 2008 12:56 Odoslať
...

Naposledy upravil barbi13 dňa Pi 01.Aug. 2008 15:16, celkovo upravené 1 krát.
Posledný príspevok

- expert

Ut 17.Jún. 2008 20:46 Odoslať
Ahojte,

uz som sem dlho nenakukla, hoci pred rokom som studovala kazdu veticku, zapisovala kazdy nazov produktu, sestrin syncek ma od jeho dvoch mesiacov velmi zavazny AE. Len som sa chcela podelit, ze momentalne mu velmi dobre robi na premastovanie od La Roche Posay Lipikar Baume, odporucila mu ho velmi znama kozna Dr. Zelenkova (Svidnik), striedaju s modrou indulonou. Vidim tiez, ze na poslednych stranach ste sa bavili o mori, ona (Dr. Zelenkova) vobec neodporuca pre male deti more v horucom lete, ze slnko narobi vela neplechy. Skor odporuca Severne more (po cely rok) alebo ine more v chladnejsom obdobi kvoli primorskej cistej klime.

- začiatočník

Po 23.Jún. 2008 10:56 Odoslať
Ja odporucam urobit more vo vani, ako jednoducho pouzivat produkty z Mrtveho mora s arche bakteriou, viac na mailik.

- pokročilý

St 25.Jún. 2008 22:55 Odoslať
Maminky, prosím vás, poradte nejaký krém na opaľovanie pre dieťa vhodný pre atopickú pokožku.
Ďakujem

- začiatočník

Št 26.Jún. 2008 12:06 Odoslať
Davam do pozornosti krem SOLARIS je vhodny aj pre deticky od narodenia. Viac na, drnona-arche.sk

- expert

So 05.Júl. 2008 13:08 Odoslať
dievčatá ak sa môžem pridať do vašej diskusie,tak ja som dlhoročný atopic mám ho už od troch mesiacov až doteraz-mám 35 rokov :roll: :roll: :roll: takže som už mnoho toho preskákala,boli obdobia bez exzému ale boli aj horšie.Našťastie som sa stretla so skvelími lekármi a aj som dosť často chodila na liečenie do Smrdák ktoré mi pomohli lepšie ako more a v zime keDže bývame v Tatrách tak som behala hodne z našimi po horách.To kozie mlieko to je úplná capina,takisto sójové mlieko.Ja mám tir detičky a ani jedno to nezdedilo po mne lebo lekáry mi radili držať v tehu bezlepkovú diétu a potom užívať probiotiká a poviem vám že ani jedna mamička nemala tak nádhernú pleť a vlasy ako ja počas tehu a to som naozaj silný atopik. No a keď sa mi narodili detičky tak sme od narodenia rozpúšťali v MM probiotiká a homeopatiká tie užívali do troch rokov no a dcére ktorej sa exzémik aj napriek tomuto objavil ale len v treťom mesiaci a aj to len na líčku a trval asi len dva týždne moja lekárka odporučila prečistiť organizmus nutrilonom pepti a následne keď začala jesť bola do 5 rokov na bezlepkovej diéte a nemá nič hoci testy ukazujú že je silný atopik od vtedy chodíme každý rok ale okrem testou nič neukazuje na alergiu dokonca ani sa u nej neprajavili náznaky astmy ako to u takýchto detí ktrorým zmizne exzém stáva.A moja slečna má už 8 rokov. No a čo sa týka krému na opalovanie tak ja mám na sebe ale aj deťoch odskúšaný krém od Avéne a následne je ku tomu aj mliečko po opalovaní.Ja na neho nedám dopustiť lebo aj keď mám začervenanú pokožku tento krém mi ju upokojí.Bavili sme sa o tom aj s magistrou ku ktorej dlhe roky chodím a povedala že Nivea a pod. sú najväčšie dráždidlá na tú moju atopickú pokožku a má pravdu lebo ja som skúšala všeličo ale tento je super.No a čo sa týka pobytu pri mory tak to je pravda že pre atopika sú teraz v tomto období dovolenky pri mory najhoršie,ja som si takto nedala povedať a šla som cez sezónu a k tej mojej atopii sa pridala už aj alergia na slniečko. Takže ak môžete chodte v septembri je to ideál a aj je to lacnejšie.Pobyt by mal byť trochu dlhší lebo kým si atopic zvykne na zmenu klímy tak to trochu trvá je vždy si zaplatím tých 20 dní a je to super,viem že ďalšieho pol roka bude pokoj,žiadne hormonálne masti a ani nič podobné.Tak vám prajem nech sa vašim detičkom darí a nech majú krásnu čistučkú pokožku čo najdlhšie :D :D :D

- expert

So 05.Júl. 2008 14:20 Odoslať
tina, prosim ta, a co by si mi poradila teraz v lete - som atopicka, astmaticka so solarnou dermatitidou? peroralne lieky nemozem brat ziadne, nakolkom som tehotna. chystam sa aj k lekarke, lebo teraz som v dost blbom stave... ale mozno mi budies vediet volajake homeo poradit z vlastnej skusenosti ...dik

- expert

So 05.Júl. 2008 14:43 Odoslať
ahoj ja som tie homeopatika brala spolu aj z diétou takže neviem čo ti zaberie a hlavne lieky ako také ti nemôžem odporúčať lebo mne moja homeopatka vravela že každému zaberajú iné a je ich v celku dosť.A aj moja dcéra brala iné ako ja.Ja mám taký atopický exzém že májm začervenanú suchú pokožku občas keď ma to chytí tak aj poriadne doškriabanú :evil: :evil: :evil: a skúšala si kúpel z ovsených vločiek? Lebo toto mi vcelku pomáha a je skvelý aj keď nevonia.Vieš lieky odporučiť je ťažko keď nie som lekárka a ešte by ti to mohlo zhoršiť momentálny stav.Ale ak máš podobné prajavy na kožy ako ja tak napíš a ja ti napíšem všetko čo som brala a čo mi pomohlo.A dcéra tá mala taký mokvajúci a červený a ona zase brala druhé.a skús aj tú diétu ja som počas nej nemala na kožy nič ale potom som ju vysadila keď sa mi detičky narodili a exzém mám zase :evil: :evil: :evil: :evil:

- expert

So 05.Júl. 2008 14:59 Odoslať
alebo ak ti môžem ešte poradiť kedže viem aký je exzém v tehotnosti hnusný spoločník skús kontaktovať doktora Bielika je z BA a tu je číslo na neho je homeopat a je skvelý 0905 582 997 mne radil pri mojej dcére kým bola malinká a potom som si naša pediatrička robila homeopatické skúšky tak už chodím len ku nej.Len tá homeopatia je dosť zdlhavá tak budeš musieť byť trochu trpezlivá.Ale ten kúpel alebo neviem v ktorej časti to máš tak ten je naozaj upokojujúci a potom sa len tak jemnúčko osuš a po chvíľke natri krémom ktorý ťa nedráždi mne robila dobre modrá indulóna. A kúpel sa robí tak že do plátenej vreckovky daj za hrsť alebo koľko sa tam zmestí ovsených vločiek napusť vaňu a daj to tam-už počas napúšťania vody.Voda nesmie byť horúca ale príjemne teplá.A kľudne sa môžeš tým vrecúškom potom umývať tak akoby si to mala mydlo.Ja keď som mala také záchcaty škrabania tak toto bolo jediné čo mi pomohlo keď som nemohla kortikoidy. Ale kľudne ak ti dok´torka predpíše hormonálnu masť tak ju môžeš použiť,ale len krátko dobo myslím že mne hovorila len tak dva tri dni a to len na malé plochy kde je to momentálne najhoršie.A neboj sa maličkému to neublíži.Moje tri sú toho dôkazom.

- expert

So 05.Júl. 2008 15:19 Odoslať
o malu sa nebojim, zatial nema ziadne prejavy. ja uz som zhovievava, lebo som presla naozaj skoro vsetkym, azda okrem akupunktury. cakam, ze sa ekzem ukludni casom, prvy trimester je asi najvacsi napr, minule tehotenstvo som potom bola cista az dokial som neprestala dojcit.
ovseny kupel urcite vyskusam, kamoska mi doniesla aj smrdacku vodu, tak to nejako skombinujem.
k homeopatovi som chodila, aj dlhodobejsie, ale zial, vysledok zatazil iba nasu penazenku.
som zmierena s tym, ze sa ekzemu nezbavim, ale rada vyskusam novy recept - priznam sa, ze radsej taketo babske ovsene ako rozne zarucene masti na nasom lekarnickom trhu - mam ich plnu chladnicku.
vdaka

- expert

So 05.Júl. 2008 17:33 Odoslať
no tak sa príď okúpkať ku nám do Jána je tu taká istá voda ako v Smrdákoch a aspoň si urobíte dovolenku.A na verejne kupko chodiť v Jáne nemusíš lebo je tam aj prírodné žriedlo kde sa dá kúpať a je to zadara a môžeš si lochniť koľko chceš :D :D :D :D a aj voda na pitie sa dá nabrať,len ja ju nemusím už len ten vajcový zápach mi dvíha žalúdok takže mne stačí keď sa v nej močím.Ale ešte som počula aj o skvelej vode v Podhájskej. No skús aj tú diétu lebo mne sa to osvedčilo a aj iným tak asi to bude pravda že exzém treba liečiť vnútorne

- expert

St 16.Júl. 2008 6:36 Odoslať
ČIka, Tina akoby som čítala o sebe. Ja som tiež strašný atopik, tak som rada za každú vašu radu. Momentálne som zistila, že mi najlepšie robia Smrdáky. Bola som tak zatiaľ iba 2 krát. Ale potrebujem tam byť aspoň 3 týždne. Po 1 t. nastáva u mňa totálne zhoršenie AT a až potom sa začínam čistiť až ekzém do 3t nakoniec úplne zmizne. Takže voda na domov by mi moc nepomohla. To by som jej musela mať doma veľa.

Indulonu ja nemôžem. Obsahuje parfum a na ten som tiež alergická. :? :cry:

- expert

Št 17.Júl. 2008 10:11 Odoslať
Lila, no podľa nových predpisov sme ako ekzémi v Ačku, čiže náme nárok na 28dní v Smrdákoch a bezplatne!! Bola si toho roku?? Ja keby nie som tehu tak som teraz tam !!!

- expert

Št 17.Júl. 2008 11:28 Odoslať
medolenka, a v tehotenstve sa neda? teda, ja neuvazujem nad smrdakmi, ale premyslala som nad tatrami - s astmou...

- expert

Št 17.Júl. 2008 12:10 Odoslať
čika. píše
medolenka, a v tehotenstve sa neda? teda, ja neuvazujem nad smrdakmi, ale premyslala som nad tatrami - s astmou...

tatry netuším, ale smrdáky tehu nie!!! Tie sirovodikové výpary sú pre dieťa nebezpečné!! Hneď pri vstupnej prehliadke by ma poslali domov!
Ale keď tak logicky uvažujem :wink: , tatry by namali byť problém!! tam lieči ten čerstvý horský vzduch, že?? a ten by v tehu nemal ublížiť!! Ale skús pre istotu zavolať do poisťovne oni to to povedia presne.

- expert

Št 17.Júl. 2008 14:15 Odoslať
Tehotná Srdáky NIE. Bola som tam pred mesiacom. A už som sa aj od mora vrátila. :wink: Všetko prebehlo v pohode. Ano sme v skupine A, ale 21 dní zostáva. Bojovali za 28, ale nepodarilo sa. :? Pokiaľ viem, tak len deti sú 28 a psoriatici. :?
Momentálne som bez ekzému. :wink: Ale dokedy neviem. Ja som celoročný atopik. Hrozný. Nemám bezpríznakové obdobie. Iba teraz po roku.

Dnes som hľadala nejaký šampon pre mňa a nenašla som vhodný. Eucerin s ureou mi nerobí dobre. Ostatné čo sme s lekárničkou pokukali obsahovali parfém a ten ja tiež nemôžem. Proste sme zataiľ nenašli nič vhodné pre mňa. Nemáte tip???

- expert

Št 17.Júl. 2008 19:39 Odoslať
medolenka, myslela som, ze smrdaky budu mat tento hacik...skusim sa na tie tatry popytat, ale ja by som tam potrebovala vziat aj nini, ocko sa na tri tyzdne asi neutrhne...tak to asi bude problem.
lila, spytam sa sesternice, co zije v anglicku, ta ma problemy s ekzemom, lupinami a vselicim moznym. tusim tam si cosi nasla...tak dufam, ze nezabudnem.
ale ak sa dobre pamatam, tak kamaratka, co inac atopicka nie je, mala ekzem vo vlasoch a mohla si na to davat len de miclen, teraz neviem, ci ten zltkovy, alebo zeleny :roll:

- expert

Št 17.Júl. 2008 20:48 Odoslať
Čika díky . Mrknem ten de Miclén. Niečo mi hovorí. Malú môžeš vziať zo sebou. Aj ja som mala po dva roky malého so sebou. :wink: Ale... dohodla som sa ešte s jednou kamoškou, lebo musíš mať pestúnku pre malého, keď si na procedúre.

- expert

Št 17.Júl. 2008 20:55 Odoslať
http://www.demiclen.sk/sk04_01.htm
tu su sampony, vlavo si mozes preklikat na ostatne...
skus, aj ked sama som z toho prekvapena...ale zasa, su to lacne sampony, aspon si nebudes nadavat za zbytocne vyhodene peniaze...

- expert

Št 17.Júl. 2008 21:24 Odoslať
Díky. Hneď zajtra to mrknem. To by bolo super, keby bol pre mňa.

- expert

So 19.Júl. 2008 20:01 Odoslať
Dievčatá ak som dobre pochopila tak vy ste si brali na liečenie aj svojich drobcov? A platili ste za nich niečo?Ja kôli tomu že nemám kde nechať toho najmenšieho tak ani neotravujem doktorku nech mi vypíše poukaz na liečbu hoci mojím rukám by to pomohlo už dávno pradávno som nebola na liečení,naposledy ako puberťáčka v Smrdákoch ale je pravda že potom sa mi to na istý čas úplne stratilo tak som nemala ani žiadne masti a potom až keď sa narodila dcéra sa mi to znova objavilo ale kedže ona prešla na tú diétu čo som písala tak aj ja som to mala a exzém mi zas zmizol.No a keď prestala a prešla na normálnu stravu tak sa mi to znova vrátilo a vplnej sile :roll: :evil: .A teraz mám zase drobca dvojročného tak nechcela som nič hovoriť doktorke,lebo kam by som ho dala?Tak chodím sa kúpať len do Jána tam je podobná voda ako v Smrdákoch,len slabšia.

- expert

So 19.Júl. 2008 21:10 Odoslať
Tina áno mala som tam dieťa. :wink:

Naposledy upravil Lila dňa Ut 16.Dec. 2008 21:40, celkovo upravené 1 krát.

- expert

So 19.Júl. 2008 21:37 Odoslať
no a ako ste to riešili keď ste mali procedúry? Tvoja spolubývajúca mala tiež dieťatko pri sebe?

- expert

Ne 20.Júl. 2008 8:26 Odoslať
Deti sme si navzájom strážili.

Naposledy upravil Lila dňa Ut 16.Dec. 2008 21:40, celkovo upravené 1 krát.

- expert

So 16.Aug. 2008 20:25 Odoslať
Kočky, aké maste vám zaberajú na ekzém? Mojej sestry dcérka má hrozitánsky ekzém a mám pocit, že nezaberá nič... teraz som ju mala na chalupe a teda noci boli otrasné, len som ju hladkala, krémovala... má 6 rokov... berie ráno zyrtec + imunoglukán a večer polovičku dithiadenu...

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57  Ďalšia
Stránka 54 z 57 [ Počet príspevkov: 1423 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk