Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 1 z 1 [ Počet príspevkov: 8 ]
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

mierna forma ovcix kiahni?

mierna forma ovcix kiahni?

-  
St 14.Dec. 2011 22:06 Odoslať
Moj 5 a polrocny syn sa do 24 hodin len mierne vysypal - par akoby vyrazok na chrbte, nieco na nohe a nejake zo 3 na ruke, pricom niektore svrbeli. Vyzera unavene, aj sa na unavu stazuje, nema teplotu ale celkom skaredy kasel, obcas cez den - nie moc,ale ktory ho budi v noci a krici, ze to to boli. Aj doktorka zostala celkom prekvapena a nevedela, ci to mozu byt kiahne. Zaxovavame domaci klud a berieme Fenistil kvapky - teda postup bezny pri kiahnax. Uvazujem, ze pripojim aj sirup na kasel. Podla doktorky mame cakat, ci to dostanu jeho dalsi dvaja bratia a to nam situaciu viac osvetli...Pocula som, ze moze ist aj o takuto miernu formu kiahni. Mate s tym niekto skusenost? dakujem

marulka
Posledný príspevok

Re: mierna forma ovcix kiahni?

- expert

Št 15.Dec. 2011 11:46 Odoslať
Marulka, ako vyzeraju tie vyrazky?

U kiahni pripominaju "spendlikove" hlavicky - su jemne ruzove a napustene tekutinou. (skor pluzgieriky)

Ale mierna forma kiahni moze byt - mam kamarata, ktory vraj mal len dve vyrazky :-).

-  
Št 15.Dec. 2011 16:50 Odoslať
ano, tak vyzerali a niektore ho svrbeli. asi zo tri som si vsimla asi na druhy-treti den, ze su akoby vysusene. celkovo mal na xrbte do 10, nejaka na nohe a tusim 3 na rukax...uvidime teda, ja som ako mala tiez mala len par. dik

- expert

Št 15.Dec. 2011 16:59 Odoslať
24 hodín je na kiahne málo, skontroluj ho ešte po noci
odporúčam skúsiť zvýšiť teplotu, daj mu teply čaj (babsky recept je s kvapkou rumu ... ) zabal do deky, nech sa mu to vyrúti čo najrýchlejšie.

moja dcera mala kiahne dávnejšie, ale jej sa nové a nové vyražky davali ešte aj na 5.-6.-7. den. Najskor ich mala tiež len pár, ale stale pribudali ... vdaka tomu sa nam kiahne ťahali skoro mesiac, kym jej zaschli a odpadli posledne chrastičky. Pri synovi asi skúsim ten rum v čaji :jaj: , vraj sa z toho deti osypú naraz a rýchlejšie im to prejde.

no a čítala som, že ludia, ktorí prekonali len miernu formu maju šancu, že sa im kuahne ešte raz zopakujú ... tak snad to nebude vaš prípad.

-  
Št 15.Dec. 2011 17:44 Odoslať
vraj miernejsiu formu mozu mat deti s dobrou imunitou alebo deti ockovane priti varicelle. my dnes mame piaty den, tak uvidime, ci vysyp bude pokracovat... dik, corky

- expert

Št 15.Dec. 2011 19:40 Odoslať
Moja dcera ,nieje ockovana proti ,a mala ich ako 2,5 r.
Na tele mala mozno 7 vyraziek a tvaricka mala iba dve bodky,vo vlaskoch mala mozno najviac 3.Nic som nedavala ,a preslo to pekne samo-bez teploty a bez nervakov!Nenatierala som nicim a bola v pohode!

-  
Ne 18.Dec. 2011 19:22 Odoslať
tak uz mi dostal kiahne dalsi syncek- 11mesacny:( doktorka mi predpisala fenistil kvapky a fen.gel. nejak sa tomu fenistilu podvedome vyhybam...aj v pribale je, ze podavat detom do roka len so suhlasom lekara. no, co uz narobim...napiste, ak ste pri podobnom veku davali nieco ine. dik. dufam, ze vsetko prebehne "normalne", kedze do roka to vraj nie je sranda dostat:(

marulka

- expert

Ne 18.Dec. 2011 19:46 Odoslať
my sme pri kiahnach fenistil vôbec nepodávali
davala som klasicky tekuty púder (na odporúčanie lekárky)
a počula som aj o kratkom kupaní v roztoku hypermangánu ... skús pogoogliť

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď

Stránka 1 z 1 [ Počet príspevkov: 8 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk