Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 2 z 2 [ Počet príspevkov: 48 ]
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Sucha pokozka u 3,5 rocneho

Re: Sucha pokozka u 3,5 rocneho

- expert

St 20.Jan. 2010 16:23 Odoslať
Ina, mne u malej okamzite pomohla A-Derma http://www.docsimon.sk/tovar/a-derma-ex ... lzam-250ml
Posledný príspevok

- expert

St 20.Jan. 2010 16:25 Odoslať
Ina, aj u nas sa tieto kustik cervene, suche flaky objavuju koncom jesene a cez zimu, inak nie.

- začiatočník

St 20.Jan. 2010 22:20 Odoslať
tak to je u kazdeho ine, to sa neda takto vseobecne.moje obidve deti maju velmi suchu pokozku, kym u dcery som skusila vsetko mozne, od lipolotia az po neviem co, skoncili sme u a-derma , ktora ale napr. absolutne nepomaha synovi, ten skoncil u lipolotia , ktory je aj na recept, tak tam clovek aj trochu usetri :-) kamoskinej dcere sa zase az supala pokozka ako ju mala suchu, tak som odporucila a-dermu, potom lipolotio, no a nakoniec im vyhovuje po dlhom hladani mlieko hipp :-)

- expert

St 20.Jan. 2010 22:32 Odoslať
hej, lentilka, mas pravdu. tak snad z tych tipov, co sme sem dali, nieco zaberie.

- expert

St 20.Jan. 2010 23:38 Odoslať
uziva píše
Ďakujem. Tú Lovelu som tuším takto kúpila v DM...(?) Ale už sa snažím chytiť akciu v hypermarketoch, vtedy to je lepšie (aj keď stále to lacné nie je :G ) Ahoj

Aha lovela, ja ze ecover, som to zle pochopila :blush:

- expert

Št 21.Jan. 2010 5:57 Odoslať
ja sa ucim v tejto teme ...od 2-3 m sa malemu objavilo suche zacervenane miesto na stehne tzv fliacik nejak som tomu moc nevenovala pozornost [nemam skusenosti s AE vobec doteraz :no: ]
casom to preslo potom zas objavilo vo vacsom meradle skocilo na druhe stehno a tak rozne ,neskor uz som kremovala skusila som hydrokortizon bez receptu je tu 1%, este som to rozmiesala kremom a zase to ustupilo,maly zacal vsetko jest a nevyzeralo na nijaku spec alergiu ,ale v poslednej dobe ma fliacky po celom tele asi kazdy den viac a viac ruzove sem tam cervensi a na povodnom mieste stehne to ma dost velike a skarede ako zjazvenu kozu inak podotykam absolutne sa neskrabe ,vobec nevyzera ,ze ho to svrbi tak neviem ci aj taky moze byt AE ,ja to mastim 5x denne indulonou a nic moc sa nezlepsuje,
z kupania uz je asi 2 min rychlo kupel :no: ...,teraz sa mu prerezava asi 6 zubov naraz a vsetko hryzie neskutocne,periem len so specialnym praskom bez avivaze ,susim v susicke .... a mame hrozne suchy vzduch v byte ... :(
po prestudovani netu som zacala bez KM a vyrobkov ,cokolady,orieskov teraz skusat [pocas vianoc jedol vela vianocneho peciva a nebolo to take zle moze to mat reakciu az za 2-3 t od zjedenia ??] ,
inak "odbornik" mu v 9 mes naordinoval PROTOPIC vraj denne mazat 2x po precitani letaku som bola v soku a nedavala som mu to ,iba asi zatial 2x, ked to mal na stehne dost zle a to som zriedila kremom ....
Musim spomenut ze zijem v zahranici ,a tu nijake testy nerobia liecia len kozu a ziadneho povodcu...
skusim sukromne na testy ho dat na KM a lepok aspon otestovat ...este planujem ist k inej "odbornicke" a uz som zvedava ako dostaneme Elidel alebo nieco podobne a bude :ZZ:

takze mozete mi poradit ak sa da ,je to AE ci nieco ine [to je moja hlavna otazka :( ]???....
z domu su ochotny mi poslat tzv cokolvek aj na recept ...

dakujem pekne

- expert

Št 21.Jan. 2010 10:53 Odoslať
Naša má tiež suchú pokožku a hlavne teraz v zime. Hlavne ruky, tam má úplne červené suché fľaky, pokiaľ raz zabudneme natrieť alebo si zabudne dať rukavice. A tiež laktíky a kolienka, nohy celkovo.

Už to kedysi mala, doktorka nám predpísala Infadolan a modrú indulonu, ale upozornila nás, že Infadolan je dosť mastný. Aj tak bolo.

Teraz teda používame modrú indulonu a výborná je aj detská masť Sebamed, to sa nám osvedčilo. Po kúpeli sme asi pred rokom začali používať biely Garnier na veľmi citlivú pleť - je síce pre dospelých, ale nám sa osvedčil aj pre malú.

- expert

Št 21.Jan. 2010 17:31 Odoslať
poznate kozmetiku oilatum junior

http://www.superliving.co.uk/pharmacy/b ... 0&Itemid=3

pouzival ju niekto ?
vraj pomaha ....

- začiatočník

Št 21.Jan. 2010 23:02 Odoslať
simona píše

pouzival ju niekto ?
vraj pomaha ....

Ahoj Simi, pre malého atopika používame Oilatum už cca 2 roky (nemyslím, že to má prívlastok "Junior", ale keď som pozrela na link, je to to isté), na odporúčanie lekára. Ako som písala vyššie, je výborné - roztok do kúpeľa kožu premastí v správnom rozsahu a iné mydlo ako tuhé Oilatum sme ani nepoužili (nebolo nám odporučené ani detské Batole a spol., pretože sušia). A pozor na tie kortikoidy bez lekárskeho dozoru, "rozhasené" hormóny sa už nedajú napraviť... Tak držím palec k správnemu výberu liečiva :yes:

- začiatočník

Št 21.Jan. 2010 23:12 Odoslať
simona píše
vobec nevyzera ,ze ho to svrbi tak neviem ci aj taky moze byt AE

moze to mat reakciu az za 2-3 t od zjedenia ??] ,

Ešte k týmto dvom otázkam: pokiaľ viem, AE nutkavo svrbí. Ale to nevylučuje inú dermatitídu - kontaktnú alebo podobne...
Podľa kožiarky alergická reakcia nastupuje najneskôr do 2-3 dní (myslím potravinová), ale samozrejme môže sa ukázať aj do pár minút (napr. žihlavka)...

- expert

Št 21.Jan. 2010 23:53 Odoslať
uziva píše
simona píše

pouzival ju niekto ?
vraj pomaha ....

Ahoj Simi, pre malého atopika používame Oilatum už cca 2 roky (nemyslím, že to má prívlastok "Junior", ale keď som pozrela na link, je to to isté), na odporúčanie lekára. Ako som písala vyššie, je výborné - roztok do kúpeľa kožu premastí v správnom rozsahu a iné mydlo ako tuhé Oilatum sme ani nepoužili (nebolo nám odporučené ani detské Batole a spol., pretože sušia). A pozor na tie kortikoidy bez lekárskeho dozoru, "rozhasené" hormóny sa už nedajú napraviť... Tak držím palec k správnemu výberu liečiva :yes:

jej dakujem tak si dam doviezt aj kupel aj krem ...vyskusam...
ten kortizon je tu bez receptu akoze nejaky slaby asi je [neviem ake silne su doma kled su na recepty]
ja to davam tak mozno raz za tyzden dva ak je horsi stav a raz za mesiac dva dam ten protopic s kremom riedeny..asi nic moc...ale tu je to fakt bieda s Dr :guns:

- expert

Št 21.Jan. 2010 23:57 Odoslať
uziva píše
simona píše

Ešte k týmto dvom otázkam: pokiaľ viem, AE nutkavo svrbí. Ale to nevylučuje inú dermatitídu - kontaktnú alebo podobne...
Podľa kožiarky alergická reakcia nastupuje najneskôr do 2-3 dní (myslím potravinová), ale samozrejme môže sa ukázať aj do pár minút (napr. žihlavka)...

asi skocim este k Dr sa uistit ci je to AE lebo fakt ho to nesvrbi asi...aj ked je to v tom horsom stave ...tak dost nechapem...aj ked som tomu rada.....
tak asi to nema z vianocneho peciva .....po takej dobe...vtedy sa hostil a take zle to nebolo ako teraz, ked jeme normalne dokonca dietne potraviny nedrazdiace :(
leda ,ze by moj 16 m necitil svrbenie a nevedel sa skrabat??? v tomto veku ??? ....

dakujem moc za odpovede

- expert

Pi 22.Jan. 2010 1:03 Odoslať
To svrbenie nemusi byt az take. Oilatum aj u nas pomohlo.

- začiatočník

Pi 22.Jan. 2010 17:35 Odoslať
simona píše
uziva píše
simona píše

asi skocim este k Dr sa uistit ci je to AE lebo fakt ho to nesvrbi asi...aj ked je to v tom horsom stave ...tak dost nechapem...aj ked som tomu rada.....
tak asi to nema z vianocneho peciva .....po takej dobe...vtedy sa hostil a take zle to nebolo ako teraz, ked jeme normalne dokonca dietne potraviny nedrazdiace :(
leda ,ze by moj 16 m necitil svrbenie a nevedel sa skrabat??? v tomto veku ??? ....

dakujem moc za odpovede

Rado sa stalo :yes: Určite skús Dr., veď aj keď to nebude AE, aj iné kožné ochorenia nie je dobre zanedbať. Podľa mňa svrbenie určite cíti aj malé dieťa, len to možno nevie pomenovať, ale je z toho mrzuté, škriabe sa tam alebo robí iné podobné pohyby , aby si uľavilo, v noci ho svrbenie často budí...
Inak na tom linku od Teba na Oilatum som objavila aj prípravky Oilatum, o ktorých so zatiaľ nepočula - ja používam len emulziu na kúpeľa a mydlo (plus gel na sprchovanie som skúsila, ale zdá sa, že malej nesadol, tak sme sa s Dr. dohodli, že ten vynecháme). Možno skúsim aj niečo ďalšie z tejto rady, tak dík za dobrý tip...

- expert

So 23.Jan. 2010 9:58 Odoslať
Ahojte, ja som mala problemy s pokoznou takmer cely zivot, riesili sme tento problem aj u syna, ked bol malicky.
POdla toho co som pozbierala informacie a skusenosti, tak suhlasim s nazorom, ze stav pokozky je odrazom vnutorneho prostredia, hlavne hrubeho creva, dalej sa problem moze presunut aj na pluca a dychacky (aj tym sme presli) a prejavi sa ako alergia.
My sme tento stav u syna roky potlacali antihistaminikami. Velmi to pomohlo aj ked teraz viac mu pomohla dieta. S odstupom casu si myslim, ze skorsou s=zmenou stravy sme sa mohli vyhnut zanasaniu organizmu chemikaliami ... ale to je uz o inom.
K otazke... u mna aj u syna plati, ze ked sa nam vyhodi ekzem, tak sme sa "prezrali" sladkeho, lepku, alebo sme sa nechali zlakat na mliecne. Mozete to volat alergia, ale v podstate je to zanesene hrube crevo. Nasadime zvysenu davku riasy Chrorelly, zrusime sladkosti a davame pozor, aby sme pili vela vody. Zvycajne uz toto pomoze. Podpori to aj caj na znizenie prekyslenia organizmu Kukicha. Kym sa pokozka zregeneruje zvnutra pouzivame krem HIPP na telo a tvar. Ten sa nam najviac osvedcil. Mne osobne sa stav pokozky zhorsuje aj vplyvom stresu.
Od detstva som na seba natrela kilogramy roznych masti - bielych, hnedych, vonavych, smradlavych ... urcite pomozu na zlepsenie povrchovej casti pokozky, ale neodstranuju zdroj problemu. Navyse, urcite mnohi uznaju, ze pokozka nie je organ, ktory zije svojim vlastnym zivotom, ale cele telo funguje ako jeden celok. Jedina kozna lekarka, u ktorej som videla, ze sa snazi riesit problem zvnutra je Dr. Elshekova a ordinuje v Petrzalke. Uz si nespominam presne na nazov ulice, ak niekto bude chciet kontakt, napiste SS.
Este na zaver, synovi, tazkemu alergikovi, som vysadila antihistaminika a dodali sme do stravy riasy ... a v lepsom zdravotnom stave este nebol.

-  
So 23.Jan. 2010 15:17 Odoslať
Moja dcera mala tiez take flaky/lisaje len v zime-je to z dovodu vacsieho namahania pokozky (mechanicke drazdenie-rolaky, saly, vetrovky, vietor a chlad). Nam tiez pomaha krem s kyselinou mliecnou (ac. lactici, glycerol, cremor anionicus), 200 gramov za 17 centov mi vydrzi tak mesiac, natieram jej tym cele telo, v zime aj v lete, v zime ale castejsie tvar a ruky (aj 4x denne). Tuto zimu sa uz flaky neobjavili.Tiez sme skusali Excipial aj A-derma, ale bez efektu, dokonca excipial este vsetko zhorsil. Treba skusit co zaberie. A pozor, v lete sa na miestach zimnych flakov moze objavit nepravidelne opalenie (akoby bledsie flaky, ale bez zmeny struktury koze), co by malo po viacerych letach zmiznut-tak ma informovala kozna, my sme to flakate opalenie mali, ale nie je to take vyrazne ako vitiligo. Uvidim, ci sa to objavi aj toto leto.

- začiatočník

So 23.Jan. 2010 22:14 Odoslať
hergie píše
Moja dcera mala tiez take flaky/lisaje len v zime-je to z dovodu vacsieho namahania pokozky (mechanicke drazdenie-rolaky, saly, vetrovky, vietor a chlad). Nam tiez pomaha krem s kyselinou mliecnou (ac. lactici, glycerol, cremor anionicus), 200 gramov za 17 centov mi vydrzi tak mesiac, natieram jej tym cele telo, v zime aj v lete, v zime ale castejsie tvar a ruky (aj 4x denne). Tuto zimu sa uz flaky neobjavili.Tiez sme skusali Excipial aj A-derma, ale bez efektu, dokonca excipial este vsetko zhorsil. Treba skusit co zaberie. A pozor, v lete sa na miestach zimnych flakov moze objavit nepravidelne opalenie (akoby bledsie flaky, ale bez zmeny struktury koze), co by malo po viacerych letach zmiznut-tak ma informovala kozna, my sme to flakate opalenie mali, ale nie je to take vyrazne ako vitiligo. Uvidim, ci sa to objavi aj toto leto.

hergie, ako by si písala o nás...zaujímavé sú tie fľaky v lete, to počujem prvý raz. Som zvedavá, ako sa to malej opáli, ona vlastne ešte ani opálená nebola. Excipial považujem za slabý, u nás som ho dopoužívala ja (hrošia koža :blush: ). Najprv som pre malú neopatrne používala Nivea šampón (s harmančekom!), ale prešla som na ABCDerm od Bioderma, a výborne (zdá sa drahý, ale je to veľké balenie)

- expert

Ne 24.Jan. 2010 22:12 Odoslať
Dakujem za vsetky rady. Potrela som ho olejcekom a osprchovala, ziadne mydlo. Pokozku ma ako babatko. Raz do tyzdna ho okupem glicerinovym mydlom, a sprchovat budem len tym olejom. V zime sa ani nespoti.
Az sa uzdravime,(sme vseci chori, hrdlo priedusky nos, no hruza:::) Pojdem s nim ku koznej.
:)b

- expert

Po 25.Jan. 2010 6:22 Odoslať
Monikam píše
Ahojte, ja som mala problemy s pokoznou takmer cely zivot, riesili sme tento problem aj u syna, ked bol malicky.
POdla toho co som pozbierala informacie a skusenosti, tak suhlasim s nazorom, ze stav pokozky je odrazom vnutorneho prostredia, hlavne hrubeho creva, dalej sa problem moze presunut aj na pluca a dychacky (aj tym sme presli) a prejavi sa ako alergia.
My sme tento stav u syna roky potlacali antihistaminikami. Velmi to pomohlo aj ked teraz viac mu pomohla dieta. S odstupom casu si myslim, ze skorsou s=zmenou stravy sme sa mohli vyhnut zanasaniu organizmu chemikaliami ... ale to je uz o inom.
K otazke... u mna aj u syna plati, ze ked sa nam vyhodi ekzem, tak sme sa "prezrali" sladkeho, lepku, alebo sme sa nechali zlakat na mliecne. Mozete to volat alergia, ale v podstate je to zanesene hrube crevo. Nasadime zvysenu davku riasy Chrorelly, zrusime sladkosti a davame pozor, aby sme pili vela vody. Zvycajne uz toto pomoze. Podpori to aj caj na znizenie prekyslenia organizmu Kukicha. Kym sa pokozka zregeneruje zvnutra pouzivame krem HIPP na telo a tvar. Ten sa nam najviac osvedcil. Mne osobne sa stav pokozky zhorsuje aj vplyvom stresu.
Od detstva som na seba natrela kilogramy roznych masti - bielych, hnedych, vonavych, smradlavych ... urcite pomozu na zlepsenie povrchovej casti pokozky, ale neodstranuju zdroj problemu. Navyse, urcite mnohi uznaju, ze pokozka nie je organ, ktory zije svojim vlastnym zivotom, ale cele telo funguje ako jeden celok. Jedina kozna lekarka, u ktorej som videla, ze sa snazi riesit problem zvnutra je Dr. Elshekova a ordinuje v Petrzalke. Uz si nespominam presne na nazov ulice, ak niekto bude chciet kontakt, napiste SS.
Este na zaver, synovi, tazkemu alergikovi, som vysadila antihistaminika a dodali sme do stravy riasy ... a v lepsom zdravotnom stave este nebol.

Tie riasy to znie zaujimavo,super,ze ste vyskusali 8)b a mozu to aj male deti ja som to tu v spec. obchodoch videla,ale nepisali od kolko rokov ,a ako davkovat .
dakujem za kontakt na Dr dufajme ,ze jej pomoc nebudeme potrebovat :yes: [ale kontakt mat v zalohe nie je zle ] :)b
vela zdravia zelam

- expert

Po 25.Jan. 2010 6:25 Odoslať
Aj ja dakujem skvelym mamickam za rady a pomoc, nasla som tu vela super rad a nazvy osvedcenych vybornych pripravkov na problemovu pokozku :yes:

vsetkym vela zdravia prajem :yes:

- expert

Po 25.Jan. 2010 10:03 Odoslať
simona píše
Monikam píše

Tie riasy to znie zaujimavo,super,ze ste vyskusali 8)b a mozu to aj male deti ja som to tu v spec. obchodoch videla,ale nepisali od kolko rokov ,a ako davkovat .
dakujem za kontakt na Dr dufajme ,ze jej pomoc nebudeme potrebovat :yes: [ale kontakt mat v zalohe nie je zle ] :)b
vela zdravia zelam

Simona, riasy predavaju v tabletkach, takze ked je dieta schopne to cmulat alebo pohryzt a zjest. Moja dvojrocne je presvedcena, ze "choeu" dostava za odmenu :yes: :lol: Zacali sme to uzivat, ked uz toho bola schopna, takze som to nedrvila ani nic podobne.
Davam jej 1 -2 tabletky. Pohryzie ju, chvilu pocmula a potom zapije vodou. Kym si na tu chut zvykli trvalo cca 3 tyzdne.
6 rocnemu synovi musim davat 6 tabletiek, lebo ma sest rokov :rol8: :rol8: to teda tvrdi on :lol: Ked ma sople, tak mu dam kludne aj 2 denne 5-6 talbliet. Ked mal manzel nejaku crevnu virozu, tak ich v prvej davke mal cca 25 ks a potom tak 10 , 3 x denne. Netreba sa toho bat, prebytky kludne clovek vyluci. Je jedina vec na ktoru musi clovek davat pri uzivani pozor, treba viac pit, lebo riasa stahuje z criev tekutiny a moze niekoho zapiect. Inak, uplne neskodne.

- expert

Po 25.Jan. 2010 12:38 Odoslať
simona píše
...z kupania uz je asi 2 min rychlo kupel :no: ...,
...takze mozete mi poradit ak sa da ,je to AE ci nieco ine [to je moja hlavna otazka :( ]???....

1. kazdodenny kupel - aj ked "len" 2-minutovy zbytocne zatazuje kozu - rychla sprcha, najlepsie ukonceka studensou/studenou vodou (chlad podporuje prirodzene vylucovanie kortikoidov v tele - teda koza sa skludni vdaka vlastnym mechanizmom)
2. podla Tvojho popisu MOZE ist o atopicky ekzem, urcite je namieste nedrazdit pokozku zvonka ani zvnutra (setrne prana bavlna, co nepusta farbu, na pokozku nedrazdiva dieta, vela cerstveho vzduchu, malo stresu...) a udrziavat kozu co v najlepsej forme (setrnne/ukludnujuce kupele, pravidelne jemne osetrovanie, nezabrzdit prirodzene samoosetrujuce mechanizmy pokozky)

Modra Indulona al. z lekarne zarabany krem s kyselinou mliecnou su dostatocne jemne a neutralne...

- expert

Po 25.Jan. 2010 21:58 Odoslať
na suchú pokožku a alergiu vôbec - aj AE je vynikajúci rascový olej. U malých detí sa riedi v pomere 1 - 3 - najlepšie s mandľovým olejom. väčšie deti môžu aj neriedený, ale pozor, volá sa "čierne zlato". Ten (mandľový) je aj veľmi vhodný (aj osamote), podľa mňa dokonca lepší ako marhuľový (čo sa propaguje asi ako to naj pre deti). Môžu sa používať aj vnútorne. Konkrétne u rascovom oleji: vnútorné + vonkajšie používanie sa mu priznáva až 70% zlepšenie alergii. Dospelí by mali užívať 3 kávové lyžičky denne. Deti (tak po 1. roku) 1 maličkú lyžičku.
Fantasticky zvyšuje imunitu - navyše.

Najlepší je prírodný, odporúčam oleje Nobilis tilia.

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Stránka 2 z 2 [ Počet príspevkov: 48 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk