Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 3 z 5 [ Počet príspevkov: 48 ]
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Sucha pokozka u 3,5 rocneho

Re: Sucha pokozka u 3,5 rocneho

- expert

St 20.Jan. 2010 16:23 Odoslať
Ina, mne u malej okamzite pomohla A-Derma http://www.docsimon.sk/tovar/a-derma-ex ... lzam-250ml
Posledný príspevok

- expert

St 20.Jan. 2010 16:25 Odoslať
Ina, aj u nas sa tieto kustik cervene, suche flaky objavuju koncom jesene a cez zimu, inak nie.

- začiatočník

St 20.Jan. 2010 22:20 Odoslať
tak to je u kazdeho ine, to sa neda takto vseobecne.moje obidve deti maju velmi suchu pokozku, kym u dcery som skusila vsetko mozne, od lipolotia az po neviem co, skoncili sme u a-derma , ktora ale napr. absolutne nepomaha synovi, ten skoncil u lipolotia , ktory je aj na recept, tak tam clovek aj trochu usetri :-) kamoskinej dcere sa zase az supala pokozka ako ju mala suchu, tak som odporucila a-dermu, potom lipolotio, no a nakoniec im vyhovuje po dlhom hladani mlieko hipp :-)

- expert

St 20.Jan. 2010 22:32 Odoslať
hej, lentilka, mas pravdu. tak snad z tych tipov, co sme sem dali, nieco zaberie.

- expert

St 20.Jan. 2010 23:38 Odoslať
uziva píše
Ďakujem. Tú Lovelu som tuším takto kúpila v DM...(?) Ale už sa snažím chytiť akciu v hypermarketoch, vtedy to je lepšie (aj keď stále to lacné nie je :G ) Ahoj

Aha lovela, ja ze ecover, som to zle pochopila :blush:

- expert

Št 21.Jan. 2010 5:57 Odoslať
ja sa ucim v tejto teme ...od 2-3 m sa malemu objavilo suche zacervenane miesto na stehne tzv fliacik nejak som tomu moc nevenovala pozornost [nemam skusenosti s AE vobec doteraz :no: ]
casom to preslo potom zas objavilo vo vacsom meradle skocilo na druhe stehno a tak rozne ,neskor uz som kremovala skusila som hydrokortizon bez receptu je tu 1%, este som to rozmiesala kremom a zase to ustupilo,maly zacal vsetko jest a nevyzeralo na nijaku spec alergiu ,ale v poslednej dobe ma fliacky po celom tele asi kazdy den viac a viac ruzove sem tam cervensi a na povodnom mieste stehne to ma dost velike a skarede ako zjazvenu kozu inak podotykam absolutne sa neskrabe ,vobec nevyzera ,ze ho to svrbi tak neviem ci aj taky moze byt AE ,ja to mastim 5x denne indulonou a nic moc sa nezlepsuje,
z kupania uz je asi 2 min rychlo kupel :no: ...,teraz sa mu prerezava asi 6 zubov naraz a vsetko hryzie neskutocne,periem len so specialnym praskom bez avivaze ,susim v susicke .... a mame hrozne suchy vzduch v byte ... :(
po prestudovani netu som zacala bez KM a vyrobkov ,cokolady,orieskov teraz skusat [pocas vianoc jedol vela vianocneho peciva a nebolo to take zle moze to mat reakciu az za 2-3 t od zjedenia ??] ,
inak "odbornik" mu v 9 mes naordinoval PROTOPIC vraj denne mazat 2x po precitani letaku som bola v soku a nedavala som mu to ,iba asi zatial 2x, ked to mal na stehne dost zle a to som zriedila kremom ....
Musim spomenut ze zijem v zahranici ,a tu nijake testy nerobia liecia len kozu a ziadneho povodcu...
skusim sukromne na testy ho dat na KM a lepok aspon otestovat ...este planujem ist k inej "odbornicke" a uz som zvedava ako dostaneme Elidel alebo nieco podobne a bude :ZZ:

takze mozete mi poradit ak sa da ,je to AE ci nieco ine [to je moja hlavna otazka :( ]???....
z domu su ochotny mi poslat tzv cokolvek aj na recept ...

dakujem pekne

- expert

Št 21.Jan. 2010 10:53 Odoslať
Naša má tiež suchú pokožku a hlavne teraz v zime. Hlavne ruky, tam má úplne červené suché fľaky, pokiaľ raz zabudneme natrieť alebo si zabudne dať rukavice. A tiež laktíky a kolienka, nohy celkovo.

Už to kedysi mala, doktorka nám predpísala Infadolan a modrú indulonu, ale upozornila nás, že Infadolan je dosť mastný. Aj tak bolo.

Teraz teda používame modrú indulonu a výborná je aj detská masť Sebamed, to sa nám osvedčilo. Po kúpeli sme asi pred rokom začali používať biely Garnier na veľmi citlivú pleť - je síce pre dospelých, ale nám sa osvedčil aj pre malú.

- expert

Št 21.Jan. 2010 17:31 Odoslať
poznate kozmetiku oilatum junior

http://www.superliving.co.uk/pharmacy/b ... 0&Itemid=3

pouzival ju niekto ?
vraj pomaha ....

- začiatočník

Št 21.Jan. 2010 23:02 Odoslať
simona píše
poznate kozmetiku oilatum junior

http://www.superliving.co.uk/pharmacy/b ... 0&Itemid=3

pouzival ju niekto ?
vraj pomaha ....

Ahoj Simi, pre malého atopika používame Oilatum už cca 2 roky (nemyslím, že to má prívlastok "Junior", ale keď som pozrela na link, je to to isté), na odporúčanie lekára. Ako som písala vyššie, je výborné - roztok do kúpeľa kožu premastí v správnom rozsahu a iné mydlo ako tuhé Oilatum sme ani nepoužili (nebolo nám odporučené ani detské Batole a spol., pretože sušia). A pozor na tie kortikoidy bez lekárskeho dozoru, "rozhasené" hormóny sa už nedajú napraviť... Tak držím palec k správnemu výberu liečiva :yes:

- začiatočník

Št 21.Jan. 2010 23:12 Odoslať
simona píše
vobec nevyzera ,ze ho to svrbi tak neviem ci aj taky moze byt AE

moze to mat reakciu az za 2-3 t od zjedenia ??] ,

Ešte k týmto dvom otázkam: pokiaľ viem, AE nutkavo svrbí. Ale to nevylučuje inú dermatitídu - kontaktnú alebo podobne...
Podľa kožiarky alergická reakcia nastupuje najneskôr do 2-3 dní (myslím potravinová), ale samozrejme môže sa ukázať aj do pár minút (napr. žihlavka)...

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Stránka 3 z 5 [ Počet príspevkov: 48 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk