Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 1 z 3 [ Počet príspevkov: 23 ]
Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Ktorý chlpáč má menšie únikové sklony

Ktorý chlpáč má menšie únikové sklony

- expert

So 03.Okt. 2009 7:17 Odoslať
Potrebovala by som od vás radu ohľadom výberu pohlavia. Ide o štvornohého chlpáča, mačku alebo kocúra. Kto má väčšie sklony na úniky? Zdrhne mi skôr kocúr alebo mačka? Je pravda, že sa kocúr riadi tým, že ,,ak musíš, tak musíš,, a pokiaľ nebude vykastrovaný, tak skôr, či neskôr utečie?

Máme rodinný dom, ale chcem mať mačku (kocúra) vo vnútri, prípadne zvykať byť na dvore...

Kto je prítulnejší? Mačka, či kocúr, chcem ho k deťom, vybrala som rasu, ktorá má rada deti a hru, ale je to polokríženec, mama kartúzska mačka a tato kocúr domáci.

Prípadne uvítam všetky skúsenosti s chovom mačiek v byte, či v dome. Ako s toaletou, na čo dať pozor... U nás bude mať jednu svoju miestnosť, lepšie povedané chodbu, ak nebudeme doma, tak tam si môže robiť, čo chce... Ináč bude s nami.

ďakujem
Posledný príspevok

Re: Ktorý chlpáč má menšie únikové sklony

- expert

So 03.Okt. 2009 8:16 Odoslať
No uplny znalec spravania sa maciek nie som, ale zda sa mi, ze ak chces macku, musis si vybrat- bud len v dome, alebo ak pustis von, tak ujde raz za cas- a zase neviem, ci taka sa vrati, ktora je zvyknuta nato byt vo vnutri. Mozno to bude od veci-- neporadim, len nasa skusenost- my mame macku, ktora neopusti okolie nasho domu, ale to bolo sprevadzane smutnou udalostou, ze jej niekto velmi ublizil, ked bola malinka- ledva sa k nam doplazila, otec ju chcel zastrelit ale mama ju nejako vypiplala- Na mysi je akurat, ale nemazleme sa snou , predsa je len z ulice. A je to macka, zatial male nemala, asi je neplodna, lebo kocuri za nou chodia a nic. Tak len nas pribeh bez nejakeho osohu v poradeni :mrgreen:

- expert

So 03.Okt. 2009 8:35 Odoslať
V mackach sa nevyznam, ale blizka kamoska si teraz nedavno kupili maciatko-samicku k detom, mysleli povodne na doma, ale maju aj zahradu tak ju chceli postupne velmi opatrne zvykat. Raz ju ale viezli dakam autom a zastavili sa na vycikanie (deti). Macicku len na chvilocku polozili na zem, bola v tom obdobi este prakticky stale len mladatko s naoko kostrbatym krokom, no co budem hovorit, chvilocka to bola, oni stale okolo nej...a aj tak im zdrhla...smutok veliky...

- pokročilý

So 03.Okt. 2009 9:02 Odoslať
My sme mali stale macky kocura ani jedneho, a stale boli vonku okolo domu. Nezdrhla ani jedna, co viem tak macky to nemaju vo zvyku. Ked ju pravidelne krmis, ma svoj klud a ma nejaky pelech tak su velmi verne. Jedine ak sa jej nieco stane (prejde ju auto, niekto ju usmrti, tazko zrani, zavrie na par dni do pivnice aby mu pochytala mysi :twisted: ...). Co som odpozorovala tak nase macky (vzdy postupne sme mali 1 slebo 2) vzdy rano cakali na terase, mama im dala jest a potom sa chvilku vyhrievali na slniecku a isli na lov. Okolo obeda uz boli spat, dostali zvysky z obeda a potom sa tmolili okolo domu, pospavali, hrali sa, a ku veceru zase isli na lov do pola. Byvali sme v radovke a o ulicu dalej bolo pole. Ale mali sme aj taku macicku ktora kazde rano doniesla na rohozku mys a cakala na ranajky. Potom zjedla ranajky aj mys. A v noci macky spali v takom starom lodnom kufri, mama im tam dala stare teplaky a ked som isla napr. v noci na wc a zasvietila tak hned vykukli z toho kosa. Nezvykli sa tulat na viac dni, to uz fakt ked neprisla cely den tak sme vedeli ze je zavreta niekde u suseda :twisted: A rano boli vzdy nastupene na terase pri miske. Dnu sme ich vobec napustali aj tak boli naucene ze po prah a dalej ani krok. Ja pokladam macku za velmi verne zvieratko (kocurikovia utekali a boli aj agresivnejsi) a mam s nimi tie najlepsie skusenosti. Len sa treba o nu starat a davat jej pravidelne na to iste miesto jest. Mama ked ide na viac dni prec tak dava granule susede a ta ju krmi cez plot. A tiez musi mat macicka svoj klud tj. nie je to hracka pre deti ale zivy tvor, na to treba tiez pamatat lebo potom uteka a zvykne sa schovavat na nepristupnom mieste.

- expert

So 03.Okt. 2009 10:17 Odoslať
Rozdiel medzi mackou a psom je velky- ja mam 3 macky, pretoze mam k nim blizsie ako ku psom. Nenutim ich chytat mysi namiesto poriadneho jedla, no aj tak jedna z nich mi obcas prinesie 'darcek'. On si lov proste neodpusti! Co macky maju rady je: byvat s ludmi a chodit von kedy chcu, oni si to prisposobia podla rocnych obdobi a nalady; mat teritorium mimo rusnej cesty-ak byvate pri ceste tak sanca, ze ju prejde auto je velka a tak macku by som radsej nemala, pripadne zistit ci je okolie naklonene mackam, aby sa niekto na nej nevyvrsil, pripadne vam ju neukradli a pod. Mala cica aj nova macka sa musi najskor 'zzit's rodinou, najst si svoj kutik kde ju nikto nevyrusuje a pod; ja som postupne chodila s maciatkom von (samozrejme nemylit a neprevazat kade tade) na pol hodku a domov. Zalezi od macky kedy sa nauci 'chodit v tom', musi si aj vydobyt svoje miesto s okolitymi mackami. Odporucam jednoznacne kastrovat -macku som dala po jednom vrhu a kocurov vo veku 9 mesiacov, je to otazka lasky ku zvieratam. Ak nedas, krdle malych nechcenych maciatok si odtrpia svoje! Vsetky moje macky chodia na zachod von, iba ked boli male chodili do granul v nadobe doma. Macky su uzasne, aj ked obcas nastvu- rataj s tym ze aspon jeden skleny kusok sa im podari v zivote rozbit, a ich lasku si musis zasluzit, a nie ziadat:) ale vedia ju davat, ovela jemnesie ako psy. Bolo by dobre pre teba kupit nejaku kvalitnu literaturu o mackach, mnozstvo informacii ktore som ani ja nemala bolo velke. Kazda macka je povahou ina- keby som nemala 3, tak neuverim. Na autenticke zazitky s mackami odporucam aj toto: http://oczvirkova.blog.sme.sk/

- expert

So 03.Okt. 2009 10:47 Odoslať
Ja mam macky bezne doma, zavretu mam jedine spalnu- ale to je ich najvacsia trofej ked sa tam mozu presmyknut na chvilu a lahnut si do stredu postele. Ako male deti! Niekedy im upeciem kura, bavi ma sledovat ako cakaju pri trube na veceru- ja kuracinu nemusim, tak im naozaj nezjem ani kusok. Mozu papat aj mysi pre mna za mna, ale ono je to dost nechutne ako to po castiach zeru, a bojim sa ze mys mohla zozrat nejaku otravu. Ale zakazat im to uplne nemozem! No moje maju chute aj na mrkvicku,avokado,kukricu, ryzu, zemiaky, rozok s maslom v celkom malych mnozstvach. Nedavam im bravcove, mlieko (len bezlaktozove), kusok syra ano, na male kosti z kurata pozor, radsej vykostit spicate kosti, aj ked stehennu kost s chutou rozdzrugaju, musia mat stale vodu, slane a sladke nedavat, ani udeniny, sem tam obliznut ovocny jogurt zboznuju. Davam granule a konzervy, ale mrazim im aj macaci gulasik ktory robim len pre nich- bez soli, cibule, korenia -mrkva, ryza, zemiak, hrasok, kuraciea a mlete hovadzie maso a rozvarit spolu. Konzervy a granule samotne su dost odpadove jedla, a mozu im dat rakovinu ak su nimi prekrmovane.

- expert

So 03.Okt. 2009 10:56 Odoslať
Kirkuša píše
V mackach sa nevyznam, ale blizka kamoska si teraz nedavno kupili maciatko-samicku k detom, mysleli povodne na doma, ale maju aj zahradu tak ju chceli postupne velmi opatrne zvykat. Raz ju ale viezli dakam autom a zastavili sa na vycikanie (deti). Macicku len na chvilocku polozili na zem, bola v tom obdobi este prakticky stale len mladatko s naoko kostrbatym krokom, no co budem hovorit, chvilocka to bola, oni stale okolo nej...a aj tak im zdrhla...smutok veliky...

No sorry, ale bola to ich nezodpovednost a naivita vozit macku volne v aute- mohla sposobit nehodu, okrem toho macky su neiste v aute, nevedia co so sebou; mohli ju prevazat v plastikovom domceku urcenom na prevoz maciek.

- pokročilý

So 03.Okt. 2009 11:24 Odoslať
my mame kocura v byte von nechodi vobec jedine ked ideme k doktorovi aj to je cely bez seba a boji sa, ale inac je kludny v pohode je vykastrovany, keby nebol tak to by nebolo nic moc uz len preto ze si kocuri znackuju teritorium a takto to nerobi takze u nas nic nepachne :blush: a ked chce ist von vybehne na balkon a tam cumi aj pol dna a vylihuje na slnku. a zase znama mala v byte nekastovaneho a ten im zdrhal cez balkon von macky nahanat aj cely den ho nebolo a vecer ho chodila hladat po sidlisku. zalezi od toho ci date kastrovat alebo nie a tym padom uz ani tak nezalezi na pohlavi lebo ci macka ci kocur pokial su kastovane nemaju nejak tendenciu zblinat kade tade..

- expert

So 03.Okt. 2009 12:08 Odoslať
Lubka, a tvoj kocur sa spociatku nepytal von? Lebo neviem si to predstavit nedat macke pristup k vonkajsiemu svetu a obmedzit ju na teritorium bytu. Predpokladam, ze je to proste efekt uvaznit zviera, a ono si po case zvykne.

- pokročilý

So 03.Okt. 2009 16:41 Odoslať
ditush nie nepytal sa von aj napriek tomu ze sme ho dostali od rodiny co byvala v dome a byval na dvore..nie je to uvaznenie on je spokojny maximalne, ked som ho chcela zobrat von aj ako maleho tak sa len domov pytal a tak sa bal ze ma celu dodriapal...vela ludi poznam co chova macky v byte a nechodia s nimi von.dokonca moja teta si zobrala macku dospelu z ulice ta prakticky od mala bola len vonku a ked s nou chcela ist von tak ani za svet hned domov do bytu.ale poznam aj pripad ze tu chodi jedna pani s kocurom na voditku a ten tak krasne ide no hadam lepsie ako pes :yes:

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď
Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Stránka 1 z 3 [ Počet príspevkov: 23 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk