Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 1 z 3 [ Počet príspevkov: 24 ]
Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Pomoooc..su to hlisty, mrle alebo co to je?

Pomoooc..su to hlisty, mrle alebo co to je?

- začiatočník

Po 08.Jún. 2009 19:26 Odoslať
Dnes, ked som utierala mladsej dcere ritulu, tak som si na toaletnom papieri vsimla 3malinke biele...nieco...vyzeralo to presne ako cerviky v ceresniach, aj hrubkou, aj velkostou. Nehybali sa... Su to nejake parazity? Alebo by to mohli byt tie cerviky z ceresni - dcera vcera zjedla u znamych misku ceresni, mozno v nich boli cerviky... Vazne netusim, ako vyzeraju mrle alebo hlisty a u nasej dr mi dnes nikto nebral telefon. Mate niekto s niecim takym skusenost?
Posledný príspevok

Re: Pomoooc..su to hlisty, mrle alebo co to je?

- začiatočník

Po 08.Jún. 2009 19:59 Odoslať
najlepsie zobrat rano stolicu k pediatricke.

Re: Pomoooc..su to hlisty, mrle alebo co to je?Re: Pomoooc..

- expert

Po 08.Jún. 2009 20:05 Odoslať
bajaja píše
Dnes, ked som utierala mladsej dcere ritulu, tak som si na toaletnom papieri vsimla 3malinke biele...nieco...vyzeralo to presne ako cerviky v ceresniach, aj hrubkou, aj velkostou. Nehybali sa... Su to nejake parazity? Alebo by to mohli byt tie cerviky z ceresni - dcera vcera zjedla u znamych misku ceresni, mozno v nich boli cerviky... Vazne netusim, ako vyzeraju mrle alebo hlisty a u nasej dr mi dnes nikto nebral telefon. Mate niekto s niecim takym skusenost?

ked jedla vcera ceresne tak si myslim, ze na 99% su to cerviky z nich :wink:

- expert

Po 08.Jún. 2009 20:22 Odoslať
ja by som zašla k pediatričke, červíčky z čerešní by asa asi strávili, nie?
predpíše vam preventívne asi Vermox

- pokročilý

Po 08.Jún. 2009 21:06 Odoslať
bajaja, nechcem ta strasit, ale vyzera to na mrle.... :roll: Nie je to ziadna hroza, mala sa moze hlavne vecer stazovat na svrbenie a palenie v konecniku....to je z toho...
Treba ist cim skor so stolicou k pediatricke - resp. s nou sa dohodni, ze ako a kedy mate odobrat stolicu...a na zaklade vysledkov vam ona predpise liecbu.

drzim palce....

- začiatočník

Po 08.Jún. 2009 21:32 Odoslať
Miss píše
bajaja píše

:lol: :lol: :lol: :lol: miss, tak toto je pecka! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a ešte k tomu to percentuálnr vyjadrenie....fakt dobrééééééééééééééééé :lol: :lol: :lol: :lol:

- expert

Po 08.Jún. 2009 21:36 Odoslať
nii píše
Miss píše
bajaja píše

:lol: :lol: :lol: :lol: miss, tak toto je pecka! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a ešte k tomu to percentuálnr vyjadrenie....fakt dobrééééééééééééééééé :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: tak ked to nikdy predtým nemala? nie je to privelka nahoda? hm :?:

inak tu je link na ludske parazity aj s priznakmi pri jednotlivych druhoch:

http://www.choredieta.sk/index.php/cast ... azity-deti

Naposledy upravil vacanze dňa Po 08.Jún. 2009 21:41, celkovo upravené 1 krát.

- expert

Po 08.Jún. 2009 21:36 Odoslať
Bajaja, tak, ako pise Jolanka, s najvacsou pravdepodobnostou mrle, cerviky by stravila (ibaze by ju z tych ceresni prehnalo a cerviky by rychlo presli traviacim traktom). Je to v poho, v podstate neskodia, len su neprijemne.
Okrem toho, ze dostanete Vermox, treba oprat postelne pradlo, spodne pradlo, pyzamko (odporuca sa prve dni spavat v nohavickach, ktore potom stale menis) - aj ho prezehlit, vycistit koberec (ak mate), vyumyvat dlazku,
Myslim, ze budete preventivne brat Vermox aj vy, kedze vajicka mrli su potvory, od deti sa to da chytit velmi rychlo (sama som dostala a zopakovalo sa to este raz).

Naozaj sa nemusis nicoho bat. Naposledy som citala rozhovor s jednym zaujimavym parazitologom, ktory okrem ineho hovoril, ze kedysi islo o bezne parazity, ktore mal skoro kazdy. Ked sa mrle vykynozili, creva sa nemaju proti komu branit, pri predispozicii sa brania "sami proti sebe", a preto zacal byt vacsi vyskyt autoimunnych chorob (Crohnova choroba), ktore tie creva nicia. Takze mate vlastne uzitocneho parazita :lol:

Mrle su tenucke, dlhe cca 1 cm. Ceriky v ceresniach su hrubsie a kratsie. Tak si ich porovnaj.

Miss - mrle nemusis predtym mat. Daju sa chytit v skolke, detskom centre, na navsteve...tie vajicka si deti roznesu - ked ich svrbi ritka, poskrabu sa, a z prstov to ide kade tade (aj do ust :-) - to je sucast ich zivotneho cyklu. Myslim tych mrli.)

- začiatočník

Po 08.Jún. 2009 22:17 Odoslať
DANKA tie cerviky vyzerali presne ako z ceresni...asi 4mm dlhe a siroke asi 1mm .....biele. Urcite neboli 1cm dlhe ako pises...a nemali by sa aj hybat? Lebo sa to vobec nijako nehybalo :? K pediatricke samozrejme pojdem, iba sa tam musim najprv uspesne dovolat :roll: Starsia dcera brala preventivne Pyrvinium sirup, ked mali v skolek mrle, ale jej nic nebolo, len to brali vsteky deti v skolke, ked sa to tam vyskytlo, takze netusim, ako taka mrla vyzera...nnepodarilo sa mi vygooglit ziadne poriadne fotky. Ale ono to naozaj vyzeralo PRESNE ako cerviky z ceresni. Preto ma to napadlo...aj ked si tiez myslim, ze by cerviky asi boli stravene...

- začiatočník

Po 08.Jún. 2009 22:19 Odoslať
DANKA, kedze pises, ze tvoje deti mrle mali a mala si ich aj ty, mozes mi opisat, ako vyzerali?

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď
Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Stránka 1 z 3 [ Počet príspevkov: 24 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk