Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 1 z 1 [ Počet príspevkov: 24 ]
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Pomoooc..su to hlisty, mrle alebo co to je?

Pomoooc..su to hlisty, mrle alebo co to je?

- začiatočník

Po 08.Jún. 2009 19:26 Odoslať
Dnes, ked som utierala mladsej dcere ritulu, tak som si na toaletnom papieri vsimla 3malinke biele...nieco...vyzeralo to presne ako cerviky v ceresniach, aj hrubkou, aj velkostou. Nehybali sa... Su to nejake parazity? Alebo by to mohli byt tie cerviky z ceresni - dcera vcera zjedla u znamych misku ceresni, mozno v nich boli cerviky... Vazne netusim, ako vyzeraju mrle alebo hlisty a u nasej dr mi dnes nikto nebral telefon. Mate niekto s niecim takym skusenost?
Posledný príspevok

Re: Pomoooc..su to hlisty, mrle alebo co to je?

- začiatočník

Po 08.Jún. 2009 19:59 Odoslať
najlepsie zobrat rano stolicu k pediatricke.

Re: Pomoooc..su to hlisty, mrle alebo co to je?Re: Pomoooc..

- expert

Po 08.Jún. 2009 20:05 Odoslať
bajaja píše
Dnes, ked som utierala mladsej dcere ritulu, tak som si na toaletnom papieri vsimla 3malinke biele...nieco...vyzeralo to presne ako cerviky v ceresniach, aj hrubkou, aj velkostou. Nehybali sa... Su to nejake parazity? Alebo by to mohli byt tie cerviky z ceresni - dcera vcera zjedla u znamych misku ceresni, mozno v nich boli cerviky... Vazne netusim, ako vyzeraju mrle alebo hlisty a u nasej dr mi dnes nikto nebral telefon. Mate niekto s niecim takym skusenost?

ked jedla vcera ceresne tak si myslim, ze na 99% su to cerviky z nich :wink:

- expert

Po 08.Jún. 2009 20:22 Odoslať
ja by som zašla k pediatričke, červíčky z čerešní by asa asi strávili, nie?
predpíše vam preventívne asi Vermox

- pokročilý

Po 08.Jún. 2009 21:06 Odoslať
bajaja, nechcem ta strasit, ale vyzera to na mrle.... :roll: Nie je to ziadna hroza, mala sa moze hlavne vecer stazovat na svrbenie a palenie v konecniku....to je z toho...
Treba ist cim skor so stolicou k pediatricke - resp. s nou sa dohodni, ze ako a kedy mate odobrat stolicu...a na zaklade vysledkov vam ona predpise liecbu.

drzim palce....

- začiatočník

Po 08.Jún. 2009 21:32 Odoslať
Miss píše
bajaja píše

:lol: :lol: :lol: :lol: miss, tak toto je pecka! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a ešte k tomu to percentuálnr vyjadrenie....fakt dobrééééééééééééééééé :lol: :lol: :lol: :lol:

- expert

Po 08.Jún. 2009 21:36 Odoslať
nii píše
Miss píše
bajaja píše

:lol: :lol: :lol: :lol: miss, tak toto je pecka! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a ešte k tomu to percentuálnr vyjadrenie....fakt dobrééééééééééééééééé :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: tak ked to nikdy predtým nemala? nie je to privelka nahoda? hm :?:

inak tu je link na ludske parazity aj s priznakmi pri jednotlivych druhoch:

http://www.choredieta.sk/index.php/cast ... azity-deti

Naposledy upravil vacanze dňa Po 08.Jún. 2009 21:41, celkovo upravené 1 krát.

- expert

Po 08.Jún. 2009 21:36 Odoslať
Bajaja, tak, ako pise Jolanka, s najvacsou pravdepodobnostou mrle, cerviky by stravila (ibaze by ju z tych ceresni prehnalo a cerviky by rychlo presli traviacim traktom). Je to v poho, v podstate neskodia, len su neprijemne.
Okrem toho, ze dostanete Vermox, treba oprat postelne pradlo, spodne pradlo, pyzamko (odporuca sa prve dni spavat v nohavickach, ktore potom stale menis) - aj ho prezehlit, vycistit koberec (ak mate), vyumyvat dlazku,
Myslim, ze budete preventivne brat Vermox aj vy, kedze vajicka mrli su potvory, od deti sa to da chytit velmi rychlo (sama som dostala a zopakovalo sa to este raz).

Naozaj sa nemusis nicoho bat. Naposledy som citala rozhovor s jednym zaujimavym parazitologom, ktory okrem ineho hovoril, ze kedysi islo o bezne parazity, ktore mal skoro kazdy. Ked sa mrle vykynozili, creva sa nemaju proti komu branit, pri predispozicii sa brania "sami proti sebe", a preto zacal byt vacsi vyskyt autoimunnych chorob (Crohnova choroba), ktore tie creva nicia. Takze mate vlastne uzitocneho parazita :lol:

Mrle su tenucke, dlhe cca 1 cm. Ceriky v ceresniach su hrubsie a kratsie. Tak si ich porovnaj.

Miss - mrle nemusis predtym mat. Daju sa chytit v skolke, detskom centre, na navsteve...tie vajicka si deti roznesu - ked ich svrbi ritka, poskrabu sa, a z prstov to ide kade tade (aj do ust :-) - to je sucast ich zivotneho cyklu. Myslim tych mrli.)

- začiatočník

Po 08.Jún. 2009 22:17 Odoslať
DANKA tie cerviky vyzerali presne ako z ceresni...asi 4mm dlhe a siroke asi 1mm .....biele. Urcite neboli 1cm dlhe ako pises...a nemali by sa aj hybat? Lebo sa to vobec nijako nehybalo :? K pediatricke samozrejme pojdem, iba sa tam musim najprv uspesne dovolat :roll: Starsia dcera brala preventivne Pyrvinium sirup, ked mali v skolek mrle, ale jej nic nebolo, len to brali vsteky deti v skolke, ked sa to tam vyskytlo, takze netusim, ako taka mrla vyzera...nnepodarilo sa mi vygooglit ziadne poriadne fotky. Ale ono to naozaj vyzeralo PRESNE ako cerviky z ceresni. Preto ma to napadlo...aj ked si tiez myslim, ze by cerviky asi boli stravene...

- začiatočník

Po 08.Jún. 2009 22:19 Odoslať
DANKA, kedze pises, ze tvoje deti mrle mali a mala si ich aj ty, mozes mi opisat, ako vyzerali?

- expert

Ut 09.Jún. 2009 0:21 Odoslať
Ja som jeden obrazok nasla, ale je dost zvacseny, tak som to nedokazala podla toho identifikovat. Mne kocky este radili nejake zlepy a vraj je to tenunke:
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t ... light=mrle
No u nas to nakoniec boli klicky.

- expert

Ut 09.Jún. 2009 8:49 Odoslať
No, ja sa musím priznať, že s mrlami mám skúsenosti. V detstve sme to mali niekoľkokrát (mali sme psa a myslím, že to s ním súviselo, aj keď bol odčervovaný pravidelne...). Vždy nám na to dali sirup Pyrvinium a aj ostatným členom domácnosti. Môj syn to mal už tiež, ale on si pchá stále ruky do úst, takže sa ani nečudujem.... Teraz nám na to dali Vermox.
Čo sa týka veľkosti, naozaj sú to skôr tenké červíčky, ja by som to tipla skôr na pol milimetra a dlhé max 1cm, aj kratšie môžu byť. A ja som sa teda vždy stretla s tým, že sa hýbali ako divé.... Malá sa sťažuje, že ju svrbí ritka? Lebo, ak by sa na papieri po utretí vyskytli dve-tri mrle, to znamená, že by tých mrlí mala mať už dosť veľa, ony sa len tak nevykakajú, držia sa v konečníku. A aj jedna dokáže pekne potrápiť. Ak sa vôbec nesťažovala ani neškrabala a nehýbu sa, tak ja sa prikláňam k čerešňovým. Ale stolicu dajte skontrolovať určite.

- expert

Ut 09.Jún. 2009 13:28 Odoslať
ako pise Sasula tenke 0,5mm a dlhe tak min 5 - max. 10mm ... co si pamatam ze som mala tu cest spoznat tieto tvory na vlastne oci. nas pes ich mal a tiez zo strachu sme sa odcervili cela rodina :lol: su belave a na koncoch spicate ...ozaj sa s ceresnovymi nedaju pomylit.
mrle sa krutia ako dive a preto vraj dost svrbia v oblasti konecnika....aj ten nas pes sa stale suchal po zadku...a tie sa len tak lahko nerozpucia...su dost pevne vzhladom k velkosti. navyse preco by aj boli mrle skapate? ved sa kotia v creve.

podla mna cerviky z ceresni, ked to bolo mensie a v klude, teda zrejme pokapate.

a este vlastna skusenost. dcerka ako babo malo v stolici azda aj 5 cervikov 1-1,5mm hrubych a 1 cm dlhych. tiez som skoro skolabovala. ked som sa uz pratala k doktorke, napadla mi mrkva, ktoru mala den predtym. omrkla som ju, dokonca uvarila...a boli z nej ....po uvareni plavali v hrnci.
takze vobec ich nestravila ...pravda je ze skapate boli z uvarenia, no v plnej parade!...ani ich nerozhryzla. :wink:

- expert

Ut 09.Jún. 2009 14:16 Odoslať
Bajaja, tak podla toho popisu su to asi naozaj ceresne, pravdepodobne presli crevom tak rychlo, ze ich telo nestihlo stravit, moze byt.

Mrle su naozaj tenulinke a tak, ako Saska pise, hybu sa ako dive. Ak je ich vela, mozu byt v stolici, ale vacsinou ich vidno len po kakani, drzia sa v konecniku.
Skumaju sa velmi tazko, lekari zvyknu davat take naplaste, ktore sa rano nalepia na ritku, samicka mrli zvykne v okoli konecnika klast vajicka, na tej naplasti by sa mali zachytit, ale vraj je to skor zriedkave. Ja som ich zachytila vzdy tak, ze som ich videla, mne ich zistili pri vysetreni creva.
Pyrvinium sa uz nedovaza, jediny na trhu je Vermox a ten je na predpis. Tiez nerozumiem, preco dalsi stiahnuty liek....

- pokročilý

Ut 09.Jún. 2009 15:55 Odoslať
Podľa opisu ide jednoznačne o mrľu ľudskú, ľudovo hlístu, po latinsky Enterobius vermicularis. Ja som mal mrle v 1988. roku, keď som mal už 23 rokov. Užíval som hustý červený sirup s nepríjemne železitou príchuťou nazvaný Pyrvinium a po týždni nebolo čo riešiť... :D Horšie bolo, že o mesiac na to som dostal (neviem, kde som to nachytal, asi z domácej klobásky, ktorú sme dostali od rodiny na Myjave) pásomnicu, a to už bolo iné "rošambó". S tým som už aj ležal tri týždne v nemocnici na infekčnom na "izolačke" na bratislavských Kramároch... Nepríjemné bolo, keď mi kázali "kakať" do nočníka a sledovať vychádzajúce články tej potvory - ale liečba zaúčinkovala a - som tu... :D :D :D

- expert

Ut 09.Jún. 2009 16:59 Odoslať
Kajko píše
Podľa opisu ide jednoznačne o mrľu ľudskú, ľudovo hlístu, po latinsky Enterobius vermicularis. Ja som mal mrle v 1988. roku, keď som mal už 23 rokov. Užíval som hustý červený sirup s nepríjemne železitou príchuťou nazvaný Pyrvinium a po týždni nebolo čo riešiť... :D Horšie bolo, že o mesiac na to som dostal (neviem, kde som to nachytal, asi z domácej klobásky, ktorú sme dostali od rodiny na Myjave) pásomnicu, a to už bolo iné "rošambó". S tým som už aj ležal tri týždne v nemocnici na infekčnom na "izolačke" na bratislavských Kramároch... Nepríjemné bolo, keď mi kázali "kakať" do nočníka a sledovať vychádzajúce články tej potvory - ale liečba zaúčinkovala a - som tu... :D :D :D

Mrla ľudská a hlísta sú dva úplne odlišné parazity. Mrle sú dlhé max. 1cm, zatiaľ čo hlísty sú dlhé aj 10cm, možno aj viac. Hlísty myslím v konečníku ani "nešteklia".
A podľa opisu Bajaji to vyzerá práve skôr na čerešňové červy, než na mrle....

- expert

Ut 09.Jún. 2009 18:55 Odoslať
podla mna to budu hlisty...
na to sa dostava taky ruzovy sirup...a hybalo sa to este??

- začiatočník

Ut 09.Jún. 2009 19:40 Odoslať
Takze podla fotiek to vobec nevyzera na mrle ani na ine crevne parazity, co su bezne...Mrle to urcite nie su, to som si na uz na 100percent ista, neboli tenucke, nezuzovali sa ku koncom, dlzka a hrubka tiez nesedi...a hlavne, VOBEC sa to nehybalo. Mala sa nestazuje na svrbenie. Stolicu som bola zaniest dr. - ma dovolenku, zastupujuca lekarka ordinovala az poobede a blba sestricka mi odmietla vziat poobede stolicu...ze treba rano :roll: Kedze mala kakava vacsinou raz za 3 dni, tak si pockame... Urcite dam stolicu pre istotu na rozbor, ale "potesila" ma kamoska, ze im parazity dokazali az po 10. odbere, ze na tom trval alergolog, ze urcite maju parazity a tak aj bolo. Ze vraj casto su tie cervy tak zasite, ze v stolici sa proste nic nenajde...

- expert

Ut 09.Jún. 2009 20:56 Odoslať
Bajaja, nestresuj sa a pockaj na vasu lekarku. Aj keby tie mrle mala, kludne s nimi moze zit, nic sa nedeje.
Ale ked si sama videla fotky a nezodpovedaju tomu, co si v hovienku nasla, tak by som to neriesila.

Ako to ta alergologicka vedela? Co s nou riesili? To by ma zaujimalo...ci tie mrle mozu vyvolat aj nejaky typ alergie, resp sa na nej spolupodielat.

- začiatočník

Ut 09.Jún. 2009 20:58 Odoslať
Nie som odborník na parazity, zatiaľ sme ešte žiadne nemali, ale nemôže to byť tá pásomnica? Tá nevychádza celá, ale len nejaké jej články - neviem síce, ako to vyzerá, ale nevidela si len jednotlivé články pásomnice?

- expert

Ut 09.Jún. 2009 21:04 Odoslať
Len ja nestras ju! To by mala musela zjest surove alebo zle tepelne upravene hovadzie maso.

- pokročilý

St 10.Jún. 2009 4:48 Odoslať
len ja píše
Nie som odborník na parazity, zatiaľ sme ešte žiadne nemali, ale nemôže to byť tá pásomnica? Tá nevychádza celá, ale len nejaké jej články - neviem síce, ako to vyzerá, ale nevidela si len jednotlivé články pásomnice?

Nie, nie, pásomnica to určite nie je... Inak, keď som sa svojho času liečil na pásomnicu ("duril ju von"), tak som o nej zložil aj krátku básničku - dovoľte, dámy, aby som vám ju na tomto mieste prezentoval:
Cestoval som železnicou
stretol som sa s pásomnicou.
Och, tys' potvora predlhá
kým ťa človek zmeria - času premrhá.
Chytil som ju kolo pása mocne
a vyhodil ju z vlaku do hája
neďaleko Dolného Ohaja.
:D

- expert

St 10.Jún. 2009 7:05 Odoslať
bajaja, moj mladsi ma uz mesiac hnacku. okrem ineho je podozrenie aj na parazity. odniesli sme dnes tretiu vzorku, v prvych 2 nic nebolo. a nebudem ani na nic cakat. vermox nam predpisala dr. preventivne, ked sa nam nedarilo odobrat vzorky, takze si ho vsetci lupneme a uvidime. myslim si, ze netreba nosit 10 vzoriek. ten liek vraj nema vedlajsie ucinky. len si ho musia dat vsetci v domacnosti. my pre istotu odcervime aj babky, ked uz, tak uz.

- začiatočník

St 10.Jún. 2009 8:55 Odoslať
DANKA podla toho, co vravela kamoska, jej syn mal abnormalne vysoke tie parametre, co naznacuju alegie...nespominam si, ako sa to vola, nejake IG-nieco. Vraj bud naznacuje alergie, alebo pritomnost parazitov v tele, nic ine ten parameter neoznacuje, iba tieto dve veci. Proti parazitom ho naslepo liecili, ale bez vysledkov. Takze alergolog dupol nohou, ze on chce presne zistit, aky parazit to je, lebo ten chlapec nemal ziadne priznaky alergika, a cielene toho parazita vykynozit, lebo sa tam davkovanie liekov meni a lisi sa aj doba podavania pri roznych cervoch. Tak preto tolkokrat nosili stolicu. Stale ju mal jej syn cistu, az v poslednej vzorke toho bolo vraj neskutocne vela...asi to prave nakladlo vajicka alebo co :roll: Tak ze potom jedli nejake tabletky niekolko dni a potom nejake prestavky medzitym a opat lieky niekolko krat takto dokola a potom uz slo aj to IG-nieco dole. Ale aky parazit to bol si kamoska nepamata.

A k tomu prispevku o pasomnici - ta to urcite nie je, co si pamatam z biologie z gympla, tak tie clanky vyzeraju ako siroke rezence, mali sme to v skole nalozene vo formaldehyde ci v com, v takych priesvitnych nadobach krasne celu pasomnicu a a osobitne iba clanky :roll:

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď

Stránka 1 z 1 [ Počet príspevkov: 24 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk