Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 1 z 1 [ Počet príspevkov: 18 ]
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Hrčka na hlavičke

Hrčka na hlavičke

- expert

Št 26.Aug. 2010 20:06 Odoslať
ahojte, dosť ma to páli, lepšie povedané, som z toho na nervy -...

včera sme malemu (3,5 roka) objavili vzadu na hlavičke malu hrčku (velkosť asi ako štípanec od komára, okolo 1cm). Ma to asi na úrovni uška, ale viac vzadu (teda nie hned za uchom) vpravo vo vláskoch. Včera som si myslela, že ho možno niečo poštípalo, ale štípanec to určite nie je.
Ma to pod kožou a ked to pritlačím, tak sa to pod kožou akoby hýbe. Nemá to červené a včera ho to nebolelo, dnes už sa aj sťažoval, že ho to bolí a nechce mi dovoliť to chytiť, aj ked asi velmi ho to neboli, lebo na dotyk sa netrhá ani neplače.

Pred týždnom dobral ATB, mal zápal priedušiek a pred 2 mesiacmi mal menší úraz na hlavičke, vtedy sme boli aj na RTG hlavičky, ranku mu zašili a nemal vtedy žiadne komplikácie. Inak je veselý, papá v pohode, hrá sa a ani nevyzará nijako chorý.

Čo to môže byť? Mate skúsenosti?
Dnes bol manžel u Dr. ale nebola tam a k zastupujúcemu lekárovi nešiel. neviem, či ho mam vyslať zajtra k zastupujúcemu, alebo počkať do pondelka.
Posledný príspevok

Re: Hrčka na hlavičke

- expert

Št 26.Aug. 2010 20:09 Odoslať
je to ako gulicka? ma to pevný spodok, alebo lahko pohyblivý a nie je upevnena? ak to nie je v mieste uzlín, pravdepodobne o nic nejde, podla mna to bude nieco tukove podkozne, ja mam takych kopec, uz roky, svokor ma taku na cele, svokra sa mu smeje, ze sa meni na certa :D Ak si chces byt ista a znervoznuje Ta to, tak co to je sa zistí iba punkciou z daného miesta

- expert

Št 26.Aug. 2010 20:12 Odoslať
neviem, tukové by sa asi sotva objavilo zo dna na den také velké
maleho stále hladkáme aj ja aj manžel, nedávno som ho strihala, umývam mu hlavičku, to by som si určite všimla
objavilo sa mu to včera ráno, všimol si to manžel ked prišli z prechádzky, preto sme si najskor mysleli, že ho asi poštípal komár ... ale je to iné ako štípanec

na dotyk tvrdé a pod kožou to kusok "chodí"

- expert

Št 26.Aug. 2010 20:14 Odoslať
corky píše
maleho stále hladkáme aj ja aj manžel, nedávno som ho strihala, umývam mu hlavičku, to by som si určite všimla
objavilo sa mu to včera ráno, všimol si to manžel ked prišli z prechádzky, preto sme si najskor mysleli, že ho asi poštípal komár ... ale je to iné ako štípanec

tie tukové čudá sa veruže objavuju zo dna na den, "nebezpecne" su miesta pri krku, za uskom, vsade kde su uzliny, ale na hlave skor nie ako ano

- expert

Št 26.Aug. 2010 20:20 Odoslať
asi predsa len ich pošlem k tomu lekárovi ... do kelu, teraz ked už musím chodiť do roboty takéto niečo :drop: :skuli: Najradšej by som šla s ním sama ... bojím sa, aby to nebola uzlinka, ja neviem posúdiť, či to je ešte za uškom,a lebo už na hlave ... ma to asi 5 cm od ucha smerom dozadu ... už som študovala na nete, že vraj su take hrčky-uzlinky sú prejavom toho, že organizmus bojuje s infekciou (napr. stredného ucha). Nech to radšej vyšetria ... pre istotu.

PS: Samkovi všetko najlepšie :X

- expert

Št 26.Aug. 2010 20:33 Odoslať
corky píše
asi predsa len ich pošlem k tomu lekárovi ... do kelu, teraz ked už musím chodiť do roboty takéto niečo :drop: :skuli: Najradšej by som šla s ním sama ... bojím sa, aby to nebola uzlinka, ja neviem posúdiť, či to je ešte za uškom,a lebo už na hlave ... ma to asi 5 cm od ucha smerom dozadu ... už som študovala na nete, že vraj su take hrčky-uzlinky sú prejavom toho, že organizmus bojuje s infekciou (napr. stredného ucha). Nech to radšej vyšetria ... pre istotu.

PS: Samkovi všetko najlepšie :X

Ak stlacis a pod kozou je hned lebka, už to nie je uzlinova cast, ak je to este "makka" cast, patrí ku krku, su tam aj uzliny

Dakujeme ;)x

- expert

Št 26.Aug. 2010 21:36 Odoslať
corky píše

Corky a netukol sa maly zlahka? Ani o tom nemusel vediet, proste tuk pri hre. My sme take nasli malemu kratko po tom co sa udrel do hlavy, nafrcala mu riadna boule a ked zmizla tak som po par dnoch nasla tu malu srandu. Vidis, musim mu to pat skontrolovat. No mal to zhruba v mieste kde sa udrel a kde bola ta ohromna hrca. Ja som to brala tak, ze ten maly utvar je pozostatok tej hrce.
Inak, v okoli usiek su aj uzliny, v mieste kde konci krk a zacina hlava, na oboch stranach zrkadlovo. Tieto sa zduria ked je traumatizovana koza hlavy. Ja som ani netusila, ze mam taketo uzliny a po operacii kedy mi riadne zasili kozu na hlave tak som tieto uzliny mala zvacsene viac ako mesiac, tak ale ja som mala velmi velke sitie. Spominala si aj Ty sitie maleho hlavicky, moze to byt aj reakcia prave na to poranenie kozicky, ako proces hojenia plus lahsi zapal v mieste sitia.

- expert

Pi 27.Aug. 2010 5:56 Odoslať
ma to tak na ozhraní, tam kde končí krk a začína hlava, včera som to študovala, ked zaspal, lebo ked sa hýbe, tak sa to tak nedá
možno je to reakcia na to šzitie, alebo na to prechladnutie ... ale strach mam teda poriadny :(

- začiatočník

Pi 27.Aug. 2010 6:43 Odoslať
Asi veľmi nepomôžem,ale spomínam si,že aj mne sa v jedno obdobie ( asi v puberte) robili také hrčky,zjavili sa zo dna na den,boli tvrde a pod kožou pohyblive,neboli začervenané a na dotyk boleli ako ked sa dotkneš modriny.Mne sa to ,ale robilo na nohách.Bolo ich viac a tak ako sa zjavili tak aj zmizli. Doktorka sa vyjadrila,že su to len tukové hrčky.
Držím palce,aby vyšetrenie dobre dopadlo :4:

- expert

Pi 27.Aug. 2010 7:58 Odoslať
Taka tukova hrcka fakt moze vzniknut zo dna na den, drahy to mal tiez na krku a sestra na chrbate - obidvom to davali prec, lebo ono to rastie. Kamoskinmu malemu sa to spravilo na celicku, ako keby sa udrel to vyzeralo, len to rastlo. Uz mu to tiez odstranovali, kde mal dva mesiace. Bolo to vzdy len tukove tkanivo. Zajdi k lekarovi, nech sa na to pozrie, ale podla mna sa nemusis bat.

- expert

Pi 27.Aug. 2010 8:45 Odoslať
corky píše
ma to tak na ozhraní, tam kde končí krk a začína hlava, včera som to študovala, ked zaspal, lebo ked sa hýbe, tak sa to tak nedá
možno je to reakcia na to šzitie, alebo na to prechladnutie ... ale strach mam teda poriadny :(

Corky, tu je nakres uzlin na hlave, podla popisu mi to vychadza na tie Occipital glands, tie som mala zdurene po zasivani aj ja.

http://www.bartleby.com/107/illus602.html

no a pri patrani som este objavila, ze tie occipitalne sa mozu zvacsit aj pri mononukleoze. Radsej sa porad s lekarkou, spomen aj to sitie aj tvoje obavy ci maly nie je chory. Drzim palce.

- expert

Pi 27.Aug. 2010 11:41 Odoslať
boli sme u zaSTUPUJúCEHO LEKáRA A TEN POVEDAL, žE JE TO TUKOVE

ale pojdeme ešte k anšej Dr. (aj tak musíme po potvrdenie zo školky) a ukážemem to ešte jej, prípadne ceh mu zoberie krv alebo pošle na nejaké sono

- expert

Pi 27.Aug. 2010 12:12 Odoslať
corky píše
boli sme u zaSTUPUJúCEHO LEKáRA A TEN POVEDAL, žE JE TO TUKOVE

ale pojdeme ešte k anšej Dr. (aj tak musíme po potvrdenie zo školky) a ukážemem to ešte jej, prípadne ceh mu zoberie krv alebo pošle na nejaké sono

a tak nastastie to vyzera v pohode, no vidis. :wink:

-  
St 29.Sep. 2010 11:41 Odoslať
naša malá má tiež hrčku za uchom, ale nie na krku ale na hlave tesne za uchom :? , má ju už asi tri mesiace, najskôr sme mysleli, že je to štípanec od komára, potom sme na to akosi pozabudli a teraz sme prišli na to, že hrčka je stále tam, máme ísť na preočkovanie proti kliešťom v októbri, tak asi dovtedy počkáme a uvidíme, nebolí ju to, myslím, že ani nerastie...
od júna mala problém so zväčšenou nosnou mandľou, pred mesiacom bola zasa chorá, tak ja neviem, či to môže byť reakcia aj na to...

- expert

St 29.Sep. 2010 17:35 Odoslať
naša hrčka sa zmenšuje :D

- začiatočník

Št 30.Sep. 2010 8:15 Odoslať
moj syn mal taku tukovu hrcku nad obocim....niekedy mu ulne zmizla a potom sa cca za tri roky znovu objavila...teraz ju uz vobec nema
inac moj otec ju mal tiez a presne na tom istm mieste ako syn :wink:

- pokročilý

Št 30.Sep. 2010 19:16 Odoslať
Corky, aj my sme to mali, bola to zdurena uzlinka, vraj mohlo nieco organizmom prebehnut a zdurila sa, lekarka povedala, ze ak by to do 2 tyzdnov nepreslo, tak treba znova prist, ale krasne zmizla.

- expert

St 06.Jún. 2012 20:36 Odoslať
Vytahujem tuto staru diskusiu lebo ma to pali -
nasla som to cez google a mame zhruba to iste.
Maly ma 4 roky, chodi do skolky, momentalne je trosku soplavy, ale inak sa zda v poriadku, cez vikend sme boli v lese, kde ho teoreticky mohlo nieco stipnut. Dnes som mu nasla za uchom nad krkom, vo vlasatej casti hlavy tvrdu hrcku, velku asi ako hrasok, neboli ho, trosku sa hybe ale je velmi tvrda, ked sa ho opytam, tak povie, ze sa nikde nebuchol, ale zase je mozne, ze si nieco nepameta...

podla tej ilustracie, co ste sem davali http://www.bartleby.com/107/illus602.html to vyzera tiez na Occipital Glands

Corky, prosim Ta, co to nakoniec bolo? Zmizlo to uplne?

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď

Stránka 1 z 1 [ Počet príspevkov: 18 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk