Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 3 z 8 [ Počet príspevkov: 184 ]
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalšia
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Domace sitie latkovych plienok

Re: Domace sitie latkovych plienok

- expert

Št 15.Okt. 2009 15:39 Odoslať
a treba ratat s tym ze ten uterak bude po par mesiacoch vyzerat dost nevabne :lol: spravi to taky smirgel, ale tomu sa nevyhnes ani u kupovanych. preto je mozno lepsie dnu (na telo) dat nieco ine, moze byt aj flis, ten robi pocit sucha (lenze nic nesaje). a dobry napad je plienku na chrbte nezosit, vznikne diera ktorou sa da plienka vycpat - nacpes tam napr. dalsiu stvorcovku, na susenie ju vytiahnes.
a este by som dodala ze snappi sponka je sice super, ale ked sa uz dieta zacne viac hybat tak nedrzi az tak dobre.
Posledný príspevok

- expert

Št 15.Okt. 2009 15:52 Odoslať
no, niekedy je to aj 10 plienok denne....ak nie viac...spocitam si. ale to ked ma oskar tazke travenie :))

- expert

Št 15.Okt. 2009 16:04 Odoslať
Tie babylucy Fix sme mali aj my, podla mna su super, Kikko neber, su sice makksie ale zle tesnia a maju zle suchace, nedrzia.
Plienok sme minali zozaciatku 8-10 denne, teraz 7-8. treba ratat cca 1 den na susenie, takze ked peres povedzme raz za 2 dni tak plienok musis mat dost na 3 dni. ale netreba vsetky take nohavickove, obcas ked ti to nevyjde das len stvorcovku...
Flis je super aj len tak nastrihat na obdlzniky a mas separacky. Ja som hentie deky tolko kupovala, ze uz ked ideme okolo a ziadnu neberem tak sa ma muz pyta ci nie som chora O:

- expert

Št 15.Okt. 2009 16:10 Odoslať
Ja mam teraz pre maleho 24 plienok. V pripade nudze mam beztak kopec latkovych stvorcov ktore sa daju pouzit kedykolvek.
Suche zipsy su sice fajn, ale zase pranim zachadzaju, nesmies zabudnut plienku zapnut pri prani. Snapi sponku mam otestovanu aj na 2rocnej a dalo sa - i ked je fakt ze na pohyblivom dietati sa to moze povolit. Ale inak to drzi dobre. Kazdy typ zapinania ma svoje + aj -. Ak chces na suchy zips, tak si ho kup poriadne dlhy kus :D

- expert

Št 15.Okt. 2009 16:25 Odoslať
mamurdik suchy zips vkuse ti predaju napr. v latkovom obchode na Gercenovej v Petrzalke. Ale hrubsi nie je lahke zohnat, tiez som tam videla iba tenky.
Snapi sponka je najlacnejsie riesenie, staci mat 2ks (aj to tu druhu skor pre pripad, ze tu prvu niekam zalozis a nevies ju okamzite najst). Suchy zips treba ratat na kazdu plienku co ja viem tak z brucha tipujem ze asi 10cm.

- expert

Št 15.Okt. 2009 16:49 Odoslať
sirsie suchace maju pri dvoch levoch, normalne metraz, bohuzial neda sa kupit iba jedna cast. tej chlpatej casti sa spotrebuje na plienku cca 20cm a hacikovej 2 kusky 3-5cm. mne zostala doma kopa tej hacikovej casti a kvoli chlpatej musim stale dokupovat dalsiu. tenke suchace sa vobec neoplati pouzivat lebo vydrzia velmi kratko, ja som raz z nudze dala taky tusim 1,5cm siroky a o 2 mesiace som pekne presivala :ZZ:

-  
Št 15.Okt. 2009 20:22 Odoslať
Katka vdakaaa
Pre sitiachtivych:
http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id=7239
je tam kopec odkazov na stranky o siti plienok i vrchnych nohaviciek.
Ja som pouzivala z 90% len stvorcove plienky a nohavickove len na noc, na von a na cesty- nam stacilo 6 kusov. Do pol roka som na babetko mala len stvorcove plienky. No a potom som si vytacila s jednou velkostou, ktoru sncek oblecie este i teraz-ma 12 kil a 2,5 roka. Spociatku som plienky zahybala. Zapinanie som nemala, vrchne nohavicky to drzali dobre. Mali sme tiez tie od Baby Lucy.Neskor som napliela natahovacie vlniaciky-kedze Matusko je dost citlivy, na fleese je alergicky a aj Pul nohavicky boli obcas problem. Vo vlnenych nastastie ziadne problemy neboli (a nie su, kedze este sa akosi nemozeme zbavit nocnej plienky... )
Co sa tyka materialu-frote sa neosvedcilo vobec, taku plienku uz teraz ani nemam. Boli strasne tvrde a skriabali, no ako stvrdnute uteraky. Pletene frote bolo o nieco lepsie nez tkane... Casom som navrch som davala flanel, dovnutra frote, to bolo o nieco lepsie, skusala som aj uplet, ale ten nedrzal tvar.

- expert

Št 15.Okt. 2009 20:51 Odoslať
mamurdik, to zavisi od vody aku mate, ak mas makke uteraky tak by podla mna nemal byt problem...

- expert

Pi 16.Okt. 2009 8:00 Odoslať
nooo, vcera ma tato diskusia pekne nakopla, ze mozno uz sa na nejake tie latkovky vrhnem.
a nasla som dalsie stranky (ak to tu uz bolo, nebijte ma ;-))
http://www.latkovepleny.cz/taxonomy/term/63

- expert

Pi 16.Okt. 2009 8:10 Odoslať
Mamurdik len tu adresu mi posli, zatial nedorazila :wink: Inak ja som sice mala uz dost skusenosti so sitim, ale na sitie plienok som nenasla odvahu, kym sa na to nedala prasiatkoKatka. Lebo mna najviac odradzalo to zapinanie - nasivanie tolko sucheho zipsu alebo nabijanie cvockov (tie kovove navyse nie su nic moc). A ked som zistila, ze existuje aj haipa-daipa a snapi sponka, tak som taku skusila usit (pred vyse rokom) a uvedomila som si, ake je to jednoduche.

- expert

Pi 16.Okt. 2009 8:22 Odoslať
Mamurdik jasne, ja som sa len bala ze SS niekde zabludila a nedorazila, preto som to napisala.

- expert

Pi 16.Okt. 2009 8:50 Odoslať
mamurdik mne SS prisla :-)
hehe Ofelia, mala si rovno napisat ako to bolo... Ofelia sije odmalicka a ja som to vytrvalo ignorovala, potom som odrazu ja usila nejaku plienku a ona videla ze taka lama ako ja to zvladla, tak sa na to dala tiez :)b
nase uteraky su take stredne tvrde, ale peru sa podstatne zriedkavejsie nez plienky, keby som ich oprala 100x po sebe tak asi vyzeraju inac :roll: navyse ked sa to trochu posucha v ruke, tak to zmakne, s uterakom to spravis pri prvom utreti, s plienkou sa s tym neobtazujes.

- expert

Pi 16.Okt. 2009 18:46 Odoslať
caute hlasim dalsi zdroj diek a frote uterakov pre tych, co maju do ikei dalej: jysk. deka vysla asi 70 korun (farby oranzova, zelena, ruzova, bledomodra. obycajna biela za 1 euro tusim). pekna, vacsia tusim ako ta bledomodra ikeacka. uteraky za 0, 60 centov. uvidime, ci budu dobre. mali tam este ine, ja som nemala moc casu, zobrala som co sa mi zdalo najvyhodnejsie, pojdem tam este posnorit. :yes:

- expert

So 17.Okt. 2009 8:47 Odoslať
takze uz som nevydrzala a striham prvu plienku. drzte palce.

- expert

So 17.Okt. 2009 20:19 Odoslať
tak latkovka uz je hotova, klik na
http://www.dropshots.com/cika#albums/si ... 8/07:15:53
ziadna slava to nie je, ziadny dizajnersky zazrak...nejaky veliky je ten oskar, ledva ju zapne, tak som este poposuvala suchace. zajtra ju vyskusame, zatial bez vrchnych gatiek len na doma. som velmi zvedava.
mamurdik, potvrdzujem to co tu uz pisali ofelia s prasiatkom, nesije sa to tazko, ja som obtiahla jednorazovku a z toho urobila strih. vonku je to flis z tej deky z jysku a vnutri je na nom este nasite makke frote zo starej plachty.
a veru uzivaj volne chvile bez dietata, ponorku teda poznam doverne, aj ked ja mavam take schizofrenicke stavy, ze potom mi zas to dieta chyba... :rol8: ale vdakabohu za skolku.

- expert

Ne 18.Okt. 2009 12:56 Odoslať
Cika, super!!! A krasna zelena :D
mamurdik, s tou Ottobre som zacinala :D zdala sa mi straaaasne velka, tak som ju iniciativne zmensila a potom ju za 2 mesiace vyrastol :?!?
ja som v jysku bola zatial iba raz a zrovna nic nemali :ham: ale tie farebne flisy ma lakaju :oops:

- expert

Ne 18.Okt. 2009 13:06 Odoslať
jakto ze nemali? to nemaju rovnaku ponuku vsade? bolo to v akciovom tovare. dnes som dala o. plienku prvykrat, hned sa do nej pokakal a parada, nic nepresiaklo a hned to slo aj dole - skusala som v ruke prat zatial. mozno ta flisovka mu bude na doma stacit aj bez vrchnych gati.

- expert

Ne 18.Okt. 2009 15:34 Odoslať
Ja som mala asi smolu lebo mali prave vela veci vypredanych, ale nevadi, aj tak to uz nemam pomaly kde skladovat :boat:
Flisu mas jednu vrstvu? Nieco to udrzi, hlavne ked mas dobru vypln a kym si na to nesadne.

- expert

Ne 18.Okt. 2009 16:27 Odoslať
flis su dve vrstvy plus ta vnutorna vrstva z tensej frote plachty. vypln su uterakove obdlizniky plus taka hruba sava latka, ktoru sme mali doma, nieco ako hruby flanel, z coho obcas su tie handry na dlazku tie svetle...neviem co je to presne...
mali sme to este po nas mama to davala ako podlozku do "spacieho kosa"

- expert

Ne 18.Okt. 2009 20:47 Odoslať
To zneje dobre, a strih sedi?

- expert

Ne 18.Okt. 2009 20:58 Odoslať
ano! hned sa do nej pokadil a super, nic nepretieklo ani nahodou, aj to dobre islo dole.

- expert

Ne 18.Okt. 2009 21:11 Odoslať
no super! toto mam najradsej na latkovkach, ze sa neprekadi :oops: :mrgreen: mne doteraz ziadna jednorazovka neprezije :roll:

- expert

St 21.Okt. 2009 8:45 Odoslať
kattka, dakujem za plienky a vlniaciky - super, pomoze!

- expert

St 21.Okt. 2009 10:48 Odoslať
mamurdik, ja si tie strihy upravujem prave preto ze nechcem prilis siroke medzi nohami a napr. tie zapinacie casti vobec neptorebujem take dlhe, kedze Samko je stihly. kludne si to mozes zuzit, len pozor aby to bolo symetricke. Som rada ze si pochopila navod :D a dufam ze coskoro pribudnu nejake pekne kusky aj od teba :)b

- začiatočník

St 21.Okt. 2009 11:42 Odoslať
Ahojte,

pravidelne vas citam , aj vase pokroky pri siti plienok, resp. pri chapani strihov, zahanani materialov a tak pod. :D
Ja som ola tiez rozhodnuta, ze svoje druhe dieta budem balit iba do latkovych plienok, no ale osud a moja pohodlnost to zariadila tak, ze malicky uz bude mat 5 mesiacov a je na jednorazovakach. Od latkoviech ma odradila aj cena, teda od tych originalnych, lebo ked som si spocitala kolko by som ich potrebovala, tak to nebola mala suma a nebola som si ista ci ich bude nas malicky akceptovat, alebo nie.Ale pri citani vasej komunikacie, som sa tak navnadila, ze sa predsa len skusim usit nejaku tu plienku. Preto by som vas chcela poposit, prasiatkoKatka, keby si aj mne mohla poslat ten "debilovzdorny" :lol: navod. Vopred dakujem. Uterakov, stvorcovych plienok aj flanelu mam plne skrine, tak uz len oprasit sijaci stroj a mozem zacat skusat :D, teda este si budem musiet najst aj nejaku volnu chvilu na to sitie a to bude asi najtazsie :D kedze mame doma aj zacinajuceho skolkara a virusy sa siria svetlenou rychlostou ( boli sme v skolke "az" 4 dni od poslednej choroby :x )

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalšia
Stránka 3 z 8 [ Počet príspevkov: 184 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk