Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 1 z 1 [ Počet príspevkov: 10 ]
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Ako docieliť peknú farbu na stenu

Re: Ako docieliť peknú farbu na stenu

- začiatočník

Ne 11.Feb. 2007 10:04 Odoslať
Chceli by sme vymaľovať detskú izbu na ružovo. Už dopredu sa ale bojím, či sa nám podarí vystihnúť ten pravý odtieň. Mám ešte v pamäti tie ružové farby na steny z minulosti, ktoré boli strašne fádne. Mne sa ale páčia tie krásne pastelové farby, ktoré je vždy vidno v rôznych katalógoch a ilustratívnych obrázkoch k nejakým nápadom na zariadenie detskej izby. Možno s tým máte niekto nejakú skúsenosť. Viem, že sa dajú kúpiť farby, ktoré v obchode namiešajú, ale netuším, či výsledný efekt bude taký, ako si predstavujem. Existujú aj nejaké špeciálne super farby alebo niečo pdobné?
Posledný príspevok

- pokročilý

Ne 11.Feb. 2007 10:18 Odoslať
Neviem odkiaľ si, ale bežne v obchodoch s farbami ti namiešajú presný odtieň podľa katalógu. Miešajú to strojom, na každý jeden odtieľ majú presnú receptúru. Nie je problém, keď zle odhadneš množstvo, vždy ti domiešajú ten istý odtieň. Teraz presne neviem, ale nie je to ani oveľa drahšie.
Rozhodne by som sama doma farbu už nemiešala. Skús sa niekam zabenhúť pozrieť a mrknúť na katalógy. Myslím, že si naozaj vyberieš.

- expert

Ne 11.Feb. 2007 16:01 Odoslať
My mame cerstvu skusenost, malovali sme obycajnym esmalom, kupili sme do neho pigment a na nom bolo nakreslene podla toho aky odtien chces, tak kolko hmotnostnych dielov esmalu mas pouzit. Pre istotu sme si dali do farby najskor menej toho pigmentu, natreli na stenu a vyfenovali, aby sme rychlo videli, aky bude vysledny odtien. Malovali sme sami, prvykrat a podarilo sa nam namiesat odtiene podla predstav. S tymi farbami co sa miesaju v obchode...Ono na tom vzorku to vyzera inak a v skutocnosti na velkej stene to moze posobit inak. Ale ludia to tak bezne robia. Nam vysiel sposob, ktory som popisala. Zelam vela uspechov.

- začiatočník

Ne 18.Feb. 2007 10:25 Odoslať
Aj my sme si naposledy nechali namiešať farbu priamo v obchode podľa vzorkovníka a nakoniec tá farba pôsobila úplne inak ako sa zdala na malej ukážke. Preto ma zaujímala možnosť namiešať si farbu doma. Uvidíme, či si na to trúfneme, alebo to zasa riskneme a kúpime farbu namiešanú. V každom prípade vám ďakujem za rady.

- začiatočník

Ne 25.Feb. 2007 22:58 Odoslať
My sme kupovali originál farbu z Baumitu, bola presne taká na stene ako vo vzorkovníku.
Po 2 rokoch som chcela ešte niečo domaľovať a kúpila som rovnaký odtieň, ale bol tmavší. To je bežná vec, rokmi farba na stene vybledne. Odtieň na stene závisí aj od podkladu, my máme všade stierku s jemnou štruktúrou, preto steny pôsobia mäkšie ako keď sú hladké, vtedy vyznejú farby veľmi intenzívne.
Môj sused dal do detskej ružovú farbu veľmi sýtu, až to oči ťahalo, musel zjemniť bielou.

Lara

- expert

Po 26.Feb. 2007 8:57 Odoslať
Ahoj Hanna,
Ak chceš dosiahnuť presný tón farby, určite si daj farbu namiešať v špecializovanom obchode, veľa maliarov ponúka miešané farby, ale myslí tým ručne miešané...choď do obchodu, kde majú na to prístroj a ponúknu ti vzorkovník, kde máš záruku, že takú farbu akú si vyberieš takú budeš mať...sú drahšie, a hlavne tmavá ťa výdu drahšie, kedže tam treba viac pigmentu, ale výsledok stojí za to.Farby sú tiež dlhotrvácne, čo sme my ocenili, pri malej, lebo veľa krát treba po nej "zamaľovať" flaky alebo sú "umývateľné" namiešajú ti len potrebné množstvo farby ak je málo domiešajú presne toľko koľko potrebuješ...my sme experimentovali, a v budúcnosti by sme chceli viac farieb v jednej izbe, a momentálne ma "bolí" srdce na určitý typ sivej v spálni, asi to znie čudne, ale v mojej predstave a s doplnkami bude vyzerať super... :lol: na ukážku nejaké fotečky ešte nedokončeného bytu

Prílohy

farby.JPG
farby.JPG [ 28.51 KiB | Zobrazená 3283 krát ]
P8141036.JPG
P8141036.JPG [ 29.58 KiB | Zobrazená 3277 krát ]

- expert

Po 26.Feb. 2007 9:01 Odoslať
ja som si teraz davala miesat dva odtiene indiansku hnedo -cervenu a taku k tomu svetlucku,podla koberca do spalne a vysledok je super ,ked sme sa stahovali,miesali sme sami,lebo ved peniazkov nebolo na zvys,ale presny odtien sa docielit nedal ,takze teraz ,ked postupne budu nejake zmeny ,napriklad v detskej ,ked sa bzude menit pre skolu ,alebo tak urcite sui uz dam miesat a jedna stena bude vzdy dvoj,troj farebna

-
Po 26.Feb. 2007 10:55 Odoslať
Prikláňam sa k názoru, že umývateľné farby sú výborná vec, ja ich mám v celom dome. A pre dosiahnutie efektu mám všade i stropné lišty, jemné bez prehnaných dekorov.
Čo sa týka viacerých farieb na steny, mne osobne sa to nepáči, dosť ma to ruší. Tiež som sa stretla s názorom, že každá stena inej farby v detskej izbe zvyšuje agresivitu a nervozitu. Ja s tým súhlasím, aj ja som na farby citlivá.

Lara

- expert

Pi 02.Mar. 2007 11:32 Odoslať
Ahojteee, prosím nepoznáte náhodou firmu, ktorá ponúka maľovanie stien tupovaním?? Prípadne ak máte s maľovaním technikou tupovania stien nejaké skúsenosti, poraďte!
Chcela by som docieliť ošúchaný vzhľad stien.

- začiatočník

So 10.Mar. 2007 17:06 Odoslať
Nakoniec sme si predsalen nechali farbu namiešať priamo v obchode a skutočne neľutujem. Podarilo sa to presne podľa mojich predstáv.

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď

Stránka 1 z 1 [ Počet príspevkov: 10 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk