Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 38 z 40 [ Počet príspevkov: 980 ]
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Ďalšia
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Napady a rady - STRIKOVANE a HACKOVANE

Re: Napady a rady - STRIKOVANE a HACKOVANE

- expert

Ut 27.Apr. 2010 16:25 Odoslať
tak som si dnes vramci prechadzky kupila tu knizku a skusila som aspon zacat. Ale daleko som sa nedostala, lebo nemam doma hacik, tak som pouzila iba obycajne lacne plastove pero ktoremu som odlomila ten drziak :crazy: no ale aspon tu retiazku uz viem :lol: co vsak zatial nechapem su stlpiky, hadam to pochopim ked si zadovazim original nacinie :lol:
Posledný príspevok

- expert

Ut 27.Apr. 2010 17:06 Odoslať
Cauky Ofelia, ja som pochopila stlpik :lool: :clap:
pozri návod tu, tu je to konečne zrozumiteľne, pochopila som hned: http://www.galanteriaivana.sk/pomocky/n ... ackovanie/
len som musela prerobiť retiazku, mala som ju moc napevno a nešlo mi preťahovať očká..
takže kniha je dobrá?
veľa zdaru a pevné nervy želám, ja sa teším, že som znova trošku pokročila :adore:

- expert

Ut 27.Apr. 2010 17:20 Odoslať
Kravka dik, je to tam naozaj pekne vysvetlene. Len bez hacika to nespravim, musim si ho urychlene zadovazit.
Aby sme mali motivaciu 8) http://www.fler.cz/fashionmartina

Co sa tyka tej knihy, tak su tam navody na take zakladne veci ako sal, taska, papucky, podlozka do kupelne, prikryvka na postel atd. Ked sa naucim princip, chcela by som skusit nejake oblecenie - sukna alebo ciapka by mali byt relativne v pohode dufam :D

- expert

Ut 27.Apr. 2010 17:35 Odoslať
tak ta holka je brutalne šikovná, ja len tak zíram!!! :eeek: wow nádhera.. ja dufam, ze sa aj k štrikovaniu dostanem, ale háčkovanie ma ťahá viac .. a ked vidím aké krásne veci sa dajú vyrobiť tak mám obrooovskú motiváciu :yes:
aký háčik si ideš kúpiť? ja som napr. zatial nikde nenašla, aká priadza ide na aký háčik, ako si vybrať ten správny, atd. Teraz už tretíkrát začínam odzačiatku, zasa boli očká príliš pevné a už mi napadlo či to nebude nesprávnou kombináciou háčika/priadze??

- expert

Ut 27.Apr. 2010 19:39 Odoslať
dievcata, dik za ozivenie diskusie. ofelia, ja tu suknicku malej strikujem, uz ju skoro mam, len som sa teraz zasekla s veskerym sitim, strikovanim aj hackovanim.
hacko je super, lahke, drzim palce - aj ked mna asi definitivne viac chytili dve ihlice. pridite sa potom pochvalit s vytvormi.

- expert

Ut 27.Apr. 2010 19:50 Odoslať
Svokra ma haciky tak mi slubila ze zajtra mi donesie najvacsi aky najde :D a skusi si aj co-to pospominat, vraj to nie je nic zlozite, tak sa tesim.. nejakou suknickou by som hadam mohla zacat, ide leto, na 3rocne vychudnute dieta by to mohlo byt rychlo hotove, co myslite? 8)

- expert

Ut 27.Apr. 2010 19:53 Odoslať
tak super Ofelia, podla mna ak ti to svokra ukáže pojde to ovela rychlejsie ako to lustit v knizkach.. suknicku by som chcela aj ja, pre 7-rocnu, a trosku dlhšiu podla moznosti, len neviem, ci stihnem na toto leto :)) a este strasne chcem decku, pre to este len zamyslane babo :yes:
čika, urcite sa potom pochvalim :yes:

- expert

Ut 27.Apr. 2010 19:57 Odoslať
dzifcence, z hackovania mi isli len capice, ale sukna pojde tiez rychlo, drzim palce, no a pre babo, to sa hackuje/strikuje jedna radost! to mas dobru motivaciu, kravka ;)x drzim silno paste.

- expert

St 28.Apr. 2010 9:08 Odoslať
aj čapice chcem, tie sa mi strašne páčia! ale začala som riadkami, už mám tri :adore: asi z tejto prvotiny urobím nejakú prikrývku pre bábiky :))
tu su nejake ručne háčkované veci na predaj, niektoré za super ceny http://www.sashe.sk/handmade/pletene-veci_hackovanie

- expert

St 28.Apr. 2010 18:57 Odoslať
kravka pokracujes? Ja mam doma konecne aj hacik, tak zacinam sa tym preluskavat. Esteticke to zatial nie je :ashamed: skor taka mochlanica, ale kazdy bol raz zaciatocnik, no nie? :D

- expert

Št 29.Apr. 2010 17:19 Odoslať
čauky Ofelia, jasne, zatial ma to drží :)b moja prvotina je na zasmiatie, mozno to odfotím a hodím sem, nech sa tiež pobavíš - každý riadok iný počet očiek :)) celkom zábavne to vyzerá, ale zasa na druhej strane, už robím aj dvojstĺpik! Len ešte neviem čo z tohto cvičného kusu bude, zatial mám nejakých cca 10 riadkov a len sa tak hrajkám (:
Tebe to svokra vysvetlila nakoniec? Či podla knizky ides?

- expert

Št 29.Apr. 2010 19:11 Odoslať
Kravka, som na tom podobne, mnou vytvoreny kusok ma zvlastny vzor a v kazdom riadku iny pocet ociek o) Svokra mi spravila rychlokurz v priebehu asi 2 minut na parkovisku ked mi priniesla hacik, tak ani neviem, ci som si dobre zapamatala to prevliekanie a hlavne ze co je aky stlpik, este nastudujem v knihe :grad: Chybaju mi priadze, musim nejake zohnat, nech uz zacnem aspon nejaku suknu alebo co.. skratka nieco kde budem mat motivaciu :yes:

- expert

Pi 30.Apr. 2010 18:28 Odoslať
Ja idem zhanat postup na klobúčik a hlavne idem zistiť ako si prispôsobím veľkosť na moju dceru, klobúčik by sa jej teraz celkom zišiel, sukne sa ešte bojim, ze to budem robit rok :rol8: nemam na to tolko casu, dnes som sa k tomu vobec nedostala, zo školy rovno na ihrisko a vrátili sme sa teraz..

- expert

Pi 30.Apr. 2010 19:53 Odoslať
Kravka, veru, su pekne dni a skoda sediet doma nad rucnymi pracami :lol: Ja najprv musim nakupit nejake tie priadze, lebo uz nemam z coho ani skusat, a potom ma napadlo, ze taka jednoducha suknicka by mozno bol dobry zaciatok, na 3rocnu toho nebude vela. Len dcera si pyta modro-zelenu :rol8:

- expert

Ut 11.Máj. 2010 20:03 Odoslať
Tak ako Ofelia, háčkuješ ešte? Ja som si dala skoro 2 týždne pauzu, nie a nie sa k háčkovaniu dostať, vždy niečo iné mi do toho vbehlo.. Ale dnes som sa konečne rozhodla že nájdem ten návod na klobúčik, našla som na čiapočku, pre úplnych začiatočníkov :yes: http://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=2938 tak idem na to!
Sukničku by som aj ja, ale klobúčik sa mi zdá rýchlejší.. Inak modro-zelena do pohodky, hlavne, aby sa slenčne páčila :8-):

- expert

Št 13.Máj. 2010 20:34 Odoslať
Kravka, mam uz vsetko - haciky aj priadze, aj ciastocne chapem princip, takze uz len najst cas, nejaky pohodovy volny letny vecer.. skor to vidim na leto, ked budem bez sijacieho stroja. Klobucik je super a mne sa hrozne pacia, len moja dcera je zalubena do bekoviek a chce momentalne dokola len tie nosit :rol8: ale mozno buduce leto bude mat iny nazor :)
Nuz a priadzu som bola kupovat s nou, tak si vybrala ciernu, zelenu a modru, tie tri farby sa k sebe absolutne nehodili tak som k tomu dokupila bielu aby sa to dalo aspon trosku zjemnit a veru aj tak neviem, co z tejto divociny bude. Ja som skor na prirodne farby, hneda vo vsetkych tonoch, bordova, bezova, tehlova a tak..

- expert

Pi 04.Jún. 2010 8:20 Odoslať
mamurdik, parada! :)b
ja som vcera vyparala uz hotovu sukienku na nini. proste nezadarilo sa a ani paranie sa nezadarilo, zasmodrchalo sa, tak som tym smarila do kuta a musim vychladnut. (:

- expert

Pi 04.Jún. 2010 13:01 Odoslať
no nahodim samozrejme dalsiu suknicku, ja som v tomto asi typicky predstavitel svojho znamenia, cize proste MUSI sa mi to podarit, nejaky nezdar ma predsa neodradi :8-):

- expert

Ne 13.Jún. 2010 13:33 Odoslať
zdravim zaciatocnicky (aj pokrocile, samozrejme), v mediaklube nasho knihkupectva predavaju za 5 eur v akcii teraz knizku zaklady hackovania (ak si dobre pamatam) alebo jednoduche pletenie za 2 eura, to je aj s dvd-ckom. myslim, ze media klub ma aj nejak online katalog, ak by ste nevedeli, ktora predajna ich ma.

- expert

Ne 13.Jún. 2010 19:29 Odoslať
aaaa - prave pozeram a aha tu sa da kupit za super cenu: http://www.alterego.sk/index.php?action ... tion=46777
a tu som nakoniec nasla aj dvojeurove jednoduche pletenie: http://www.knihystella.sk/knihystella/e ... e-pletenie

- expert

Po 02.Aug. 2010 12:20 Odoslať
no co, zaciatocnicky (aj expertky), v lete sa nehackuje? ja idem konecne s niecim konkretnym, uhackovala som si klobucik letny z bledej priadze a je velmi prijemny a narozdiel od tych slamakov aj skladny. photo: http://picasaweb.google.com/juluch.dz/S ... 1889184610

- expert

Ut 30.Nov. 2010 13:02 Odoslať
čika: píše

čika, tieto malicke topanocky som uz robila, takto mi vysli.

Obrázok
Untitled by Janitka, on Flickr

Obrázok

Obrázok

- expert

Ut 30.Nov. 2010 13:05 Odoslať
čika: píše
zdravim zaciatocnicky (aj pokrocile, samozrejme), v mediaklube nasho knihkupectva predavaju za 5 eur v akcii teraz knizku zaklady hackovania (ak si dobre pamatam) alebo jednoduche pletenie za 2 eura, to je aj s dvd-ckom. myslim, ze media klub ma aj nejak online katalog, ak by ste nevedeli, ktora predajna ich ma.

Tiez sa radim medzi zaciatocnicku, sice s pletenim som zacala uz davno, ale aj tak som si potrebovala ozrejmit niektore veci, vela dobrych tutorialov je na webe, napr. videa na youtube.

- expert

Ut 30.Nov. 2010 13:08 Odoslať
Musim sa este ehm.. pochvalit :oops: s touto hackovanou ciapockou

Obrázok

- expert

Ut 30.Nov. 2010 14:32 Odoslať
janitka, super, krasne vecicky, ja stale hackujem jednu deku, lenze medzitym x inych veci robim, takze tak to aj dopada....
navody z youtube velakrat pomohli aj mne, mala som este jednu stranku, ale nemam ju ulozenu, ak na nu narazim, dam sem.

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď
Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Ďalšia
Stránka 38 z 40 [ Počet príspevkov: 980 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk