Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 1 z 1 [ Počet príspevkov: 15 ]
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Ako velmi trpia deti stahovanim??

Ako velmi trpia deti stahovanim??

- expert

Po 15.Mar. 2010 13:14 Odoslať
O par tyzdnov pre nas dost aktualna tema, stahujeme sa do UK, teda prijde o kamaratov, o skolku, o dom, o svoju izbu, proste o vsetko...navyse nebude nikomu rozumiet :rol8: Drahy uz tam byva, ma tam prestahovane vsetky hracky zo svojej starej izby, takze nieco, co pozna, tam zasa najde... aj jej kocur ide s nami :rol8: :))

Mame ju dat hned do novej skolky? Alebo chvilku pockat? Alebo nedat do skolky - ale az od septembra do skoly? Ale to zasa nebude anglicky vediet... Miesto v skole uz ma, zo skolkarskym by vraj nemal byt problem...

Ach jaj, mate skusenosti, ako deticky na to reagovali? Navyse sa jej chvilku po tom narodi bracek, nech nema nejaku traumu z toho :no:
Posledný príspevok

Re: Ako velmi trpia deti stahovanim??

- expert

Po 15.Mar. 2010 14:43 Odoslať
so mnou sa rodičia sťahovali do iného štátu, ked som mala 5 rokov a nechodila som ani do školky. Navyše sme bývali v takom dome, kde vlastne neboli ani deti, ani ihrisko, jedna izba pre všetkých. Napriek tomu som z toho traumu nemala, len som trpela nedostatkom detských kamarátov. Bola som jedináčik, stále s dospelými ... a hoci mne to až tak nevadilo, nebolo to moc dobre.
Jazyk som sa naučila relatívne rýchlo, najskor nakupovať :mrgreen: a bežnú konverzáciu.
Po roku sme sa presťahovali na sídlisko a tam už bolo kamošov dosť 8)b ... takže podla mna to zvládne v pohode. Možno to bude horšie pre teba ako pre malú.
Do školky by som ju dala tak po 1-2 týždnoch, ked sa zabývate. Určite to bude lapšie ako rovno do školy, už len kvoli jazyku.

- expert

Po 15.Mar. 2010 15:39 Odoslať
No toho sa bojim, par tyzdnov pred porodom to tiez bude akcne, ale nejako to zvladneme... v polke juna uz dojde moja sesternica a koncom jula aj moja sestra, tak mi budu pomahat...

Len chcem, aby to bolo pre Sasku co najlepsie... susedia tam maju kazdy 2-4 deti, po dvoch psoch, je to 7 domov na konci ulice okolo takeho mini kruhoveho objazdu...takze decka sa vlastne hraju spolu pred domom na ulici ....susedka tam ma 4 mesacne dievcatko.. a aj 3,5 rocneho chlapceka... tak snad to nejako vymyslime :rol8:

- expert

Po 15.Mar. 2010 15:55 Odoslať
No to je rozne. My sme sa stahovali v novembri, len par km a teda :no: ...maly bol pomerne v pohode, teda, pri odchode stropil scenu, ze on nikam nejde, ze toto je jeho domov, chudatenko a celou cestou reval a snazil sa vyslobodit z auta, ale potom si zvykol velmi rychlo. Mala bola lepsie pripravena, predsa uz starsia, takze to bolo menej dramaticke ten den, ale smutno jej byva dodnes.
Pritom ja si pametam, ked sme sa stahovali s nasimi, bola som v jej veku a vobec si nespominam, ze by mi to bolo nejak luto.

Do tej skolky by som ju dala, tak ako Corky vravi, po tyzdni-dvoch, predsa, ked je zvyknuta na deti, bolo by jej smutno doma. Ale teda, to ma chuda rok pred sebou, to bude zaberak.

- expert

Po 15.Mar. 2010 16:07 Odoslať
Veru hej, v maji stahovanie, koncom maja teda asi nova skolka - s detmi s ktorymi do skoly nepojde - kedze bude chodit do skoly v inej dedine, v juni babatko, v septembri skola a zasa novy rezim a nove deti... nehovoriac ze nikomu nebude nic rozumiet :no: Bude to mat fakt narocne. Ona taketo veci zvlada normalne dobre, ale aj tak z toho nemam dobry pocit...prijde mi to vela zmien naraz :no:

- expert

Po 15.Mar. 2010 16:10 Odoslať
anjelicek24 píše
Veru hej, v maji stahovanie, koncom maja teda asi nova skolka - s detmi s ktorymi do skoly nepojde - kedze bude chodit do skoly v inej dedine, v juni babatko, v septembri skola a zasa novy rezim a nove deti... nehovoriac ze nikomu nebude nic rozumiet :no: Bude to mat fakt narocne. Ona taketo veci zvlada normalne dobre, ale aj tak z toho nemam dobry pocit...prijde mi to vela zmien naraz :no:

Preco skola v inej dedine? Tak ju daj do skolky rovno tam, nie?

- expert

Po 15.Mar. 2010 16:20 Odoslať
Mischa: píše
anjelicek24 píše

Podla mna tam nemaju skolku, to je to...myslim v tej dedine kde pojde do skoly. U nas v dedine - vraj mestecko - ale je to krtinec je velka skola s vyse 400 detmi a to sa nam zdalo moc velke, navyse nema vobec dobry rating...kedze je len 2 mile odtial ina dedina s krasnou malou skolou, kde bude s 12 detmi v triede - a ta skola ma super rating...nebolo o com... a vzali nam ju tam... takze s toho sa tesim, maju aj vlastny integracny program, ucitelky hovoria aj po nemecky...

- expert

Po 15.Mar. 2010 16:51 Odoslať
Anjelicek, ja som nemala v Nemecku pocit, že "nikomu nič nerozumiem" ... detičky vnímaju cudzí jazyk inak ako my dospelí a učia sa priam zázračne rýchlo, pokial sú pol dna obklopené iným jazykom (teraz je bilingválna???). Takže toto by nemal byť problem. Skor si myslím, že pre nu bude tažké zvládnuť tak vela zmien naraz, nové prostredie, školka, súrodenec, škola a to všetko v priebehu pol roka je fakt dosť vela ... nedal by sa napr. nástup do školy odložiť o rok? Alebo to je v UK takto povinné?
No nerieš až tak vela dopredu ... uvidíš ako to bude a budeš riešiť potom za pochodu. Asi sa jej budeš musieť velmi vela venovať, rozprávať s nou, vysvetlovať.
Teraz sa na sťahovanie teší? Rozprávate sa o tom? Čo hovorí?

My sme sa s dcerkou sťahovali,. ked mala 2 roky a vobec z toho nemala traumu. Vlastne sme ju na to ani nijako nepripravovali (nestíhali sme, sami sme o sťahovaní vedeli len 2 týždne vopred). Čakala som, ako bude reagovať, ale ona to hned prijala za vlastné.

- expert

Po 15.Mar. 2010 17:07 Odoslať
anjelicek24 píše
Mischa: píše
anjelicek24 píše

Podla mna tam nemaju skolku, to je to...myslim v tej dedine kde pojde do skoly. U nas v dedine - vraj mestecko - ale je to krtinec je velka skola s vyse 400 detmi a to sa nam zdalo moc velke, navyse nema vobec dobry rating...kedze je len 2 mile odtial ina dedina s krasnou malou skolou, kde bude s 12 detmi v triede - a ta skola ma super rating...nebolo o com... a vzali nam ju tam... takze s toho sa tesim, maju aj vlastny integracny program, ucitelky hovoria aj po nemecky...

A kde su teraz tie deti, co tam pojdu do skoly? Ved tam zavolaj a opytaj sa, z ktorych skoliek tam idu najcastejsie deti.
Co sa skoly v UK tyka, tak samozrejme, musi byt sukromna, statne skoly su tam vraj uplna katastrofa. Sama neviem posudit, len z toho, co mi anglicania tu rozpravali. Tam dokonca aj chudobni ludia setria a uskromnuju sa, len aby dieta mohlo byt v sukromnej skole...

- expert

Po 15.Mar. 2010 17:41 Odoslať
Mischa - no neviem, ci je sukromna skolka taka vyhra, my sme zatial videli tri (vraj najlepsie) a total katastrofa, aj 40 deti na priestore, kde u nas moze byt deti maximalne 20, neskutocny hluk, ziadne ihrisko pri skolke, ziaden vybeh, proste nic, deti cely cas v jednej miestnosti a v takom hluku, a to boli vraj najlepsie skolky v okoli, isli sme odtial riadne znechuteny :no: Ako vyzera ta skolka u nas v dedine netusim - zatial som ju nevidela - je to statna skolka. Prva sukromna je 20 minut autom(a je taka ako som hore pisala :roll: ) a to je dost daleko na kazde rano a kazde poobedie s bruskom//novorodencom :drop:

corky - Saska rozprava len po nemecky... ale anglictinu sa podla mna nauci... len je to este taka ceresnicka k tym zmenam, co ju cakaju... skola sa da odlozit - ale maximalne o pol roka... teda mohli by sme odlozit do janaura...ale kedze su skolky hroza, tak radsej hned do dobrej skoly...navyse 600€ na pol dna je dost ze dost... Saska je sikovna, uz vie pisat kopu pismeniek, nadherne kresli, je voci vela detom popredu...nemyslim si, ze by jej trebalo odklad...

Zatial sa na stahovanie tesi - ale kvoli tomu, ze budeme zasa spolu s ockom. Ostatne vobec neriesi... ja jej sice kopu veci rozpravam, ale ona si to nijako nespaja... Ked rozprava, ze tam budeme byvat, tak povie o minutku, ze aj tam sa bude hrat zo svojimi naj kamoskami - odtialto - vobec si neuvedomuje, ze to nepojde :drop:

- expert

Po 15.Mar. 2010 17:56 Odoslať
Ja som mala na mysli sukromne skoly, nie skolky. Pisem len to, co som pocula, ale tykalo sa to vzdy Londyna, o inom neviem. Nasa riaditelka v skolke (anglicanka) hovori, ze uplne najhorsie su na tom stredne skoly statne. Ale tam este nie si :)
Anglictinu sa nauci rychlo, tym by som sa vobec netrapila. U nas je par Rakuskych deti a behom 3 mesiacov hovoria normalne anglicky. Podla mna je dolezite, aby sa s tou anglictinou zoznamila vramci hry a nie az v skole (iked ani to by nebola tragedia).

- expert

Po 15.Mar. 2010 18:25 Odoslať
Veru vraj su statne skoly hrozne, ale tato ma super rating, a to, ze je ich tam malinko v triede je pre mna rozhodujuce... 12 deti, ved to je uplna parada... Na tych 12 deti dve ucitelky... taky "luxus" uz nebude mat nikdy... Okolo skoly sa pasu kravicky, proste idylka :lol:

Ked bude mat 6 rokov stahujeme sa spät do Nemecka, tu pojde do internacionalnej skoly, bude dalej pokracovat v anglickej vyuke... Takze nejako dlhodobo tu skolu v anglicku neriesim...lebo tak ci tak v Nemecku bude tym ze bude vediet citat, pisat a pocitat nemeckym detom na mile popredu :rol8:

- expert

Po 15.Mar. 2010 18:32 Odoslať
anjelicek24 píše
Saska je sikovna, uz vie pisat kopu pismeniek, nadherne kresli, je voci vela detom popredu...nemyslim si, ze by jej trebalo odklad...
.....
... Ked rozprava, ze tam budeme byvat, tak povie o minutku, ze aj tam sa bude hrat zo svojimi naj kamoskami - odtialto - vobec si neuvedomuje, ze to nepojde :drop:

nemyslela som odklad kvoli intelektu, ale kvoli tomu, aby nemala tolko zmien naraz :wink:

a myslím, že väzby na kamarátov v tomto veku ešte nie sú velmi silné, takže to funguje asi tak, že "zíde z očí, zíde z mysle" a nájde si tam nových kamarátov. Videla som to na dcerke, ked ich pomenili v školke pri prechode školských rokov a o pár dní si na staré kamarátky z triedy ani nespomenula. Našla si nové ...

- začiatočník

Po 15.Mar. 2010 22:16 Odoslať
anjelicek, neboj, myslim, ze my rodicia to zbytocne viac prezivame ako samotne deti, ktore sa obdivuhodne aklimatizuju 8)b my sme sa napr. stahovali ked som mala 5 rokov a co si pamatam, ze ked sme sa prestahovali, hned som mala kopu novych kamaratov. sestra sa stahovala zo slovenska do norska , ked mal jej syn 5 rokov, stahovali sa pred velkou nocou, to si pamatam, cize na jar, do skolky ho nedavala, ale v septembri nastupoval do skoly. to uz mal v lete 6 rokov. uplna pohoda. neboj, urcite to bude v pohode a este, ked budete mat v okoli tolko deti :-) ja by som teraz skolku vobec neriesila, uvidis, ked tam pridete - kedze tvrdis, ze skolku vybavit nie je ziaden problem . sama budes citit, ci je vhodne dat malu do skolky, alebo bude lepsie, ak ostane chvilu doma. s tymto si fakt nelam hlavu. :wink:

- expert

Po 15.Mar. 2010 23:41 Odoslať
Ano, deti sa zvycajne rychlo aklimatizuju, ale nezabudajte, ze nie je dieta ako dieta. Moja dcera patri medzi tie rychlo sa adaptujuce, do roka hovorila po anglicky, nemala s nicim problem, ale mame tu kopec znamych, ktorych deti ani po vyse 2 rokoch po anglicky nehovoria. A poznam aj deti, ktore chytili blok a v skole absolutne nespolupracovali. Teraz nechcem strasit, aby ste ma zle nepochopili, len treba ratat, ze nemusi ist vsetko podla nasich predstav. Je to velmi individualne. Ono je velmi tazko predvidat, ako dieta bude reagovat. Anjelicek, u vas je trosku problem v tom, ze tych zmien bude prilis vela, povedala by som, ze to mate trochu blbo nacasovane, ale to neznamena, ze to saska nezvladne. Neviem, co je to za skolu, kam ide Saska, ale tu takmer vsetky zakladne skoly maju aj pridruzene skolky, treba si to zistit, na web stranke skoly to najdes. A ja osobne neodporucam ziaden odklad, co sa nastupu do skoly tyka, mam akurat dceru v takom rocniku, vola sa to Reception Class, je to pripravka skoly a kazdy den sa nieco nove ucia, jedno nadvazuje na druhe. Je to ako normalna skola a ked vela vynecha, tazko sa na to nadvazuje. A este skor, ked nevie po anglicky.
A k tym skolam, no, Anglicania radi prehanaju, urcite ich deti tiez chodia do statnej. Nepoznam nikoho, kto by daval deti do sukromnej zakladky a to poznam aj dobre situovane rodinky, pre ktore peniaze nie su problem. Stredna skola je nieco uplne ine, ale tam sa predovsetkym musi dieta dostat, to nie je len o peniazoch, ale aj o tom, ci na to vobec ma, robia sa tam normalne skusky.
Moja dcera chodi do klasickej statnej a to ja som ucitelka anglictiny s VS a muz je lekar, takze pekne narocni narocia :wink:, skola ma rating 2, cize Good, nepatri k "spicke", prave naopak, ale dcera je tam stastna, ma uzasnu ucitelku, kamaratov,...uz teraz zacina pekne citat, vie pisat, co viac chciet od ani nie 5 rocnych deti? Co v tej sukromnej asi tak s nimi robia?
A inak, ja mam podobnu skusenost so sukromnymi skolkami, obehali sme vsetky v okoli a tiez som bola zhrozena, plna trieda deti, len tak sa potulujucich, usoplenych, urevanych, ....no nic moc. V statnej bolo 10 deti a fantasticka ucitelka, pri spomienke na nu sa mi este aj teraz tlacia slzy do oci od dojatia. Takze je to skor o pocite, tuto ano a tuto nie alebo niekto to vola aj instinkt, ale urcite to nie je o tom, ze sukromna skola :no:.

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď

Stránka 1 z 1 [ Počet príspevkov: 15 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk