Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 1 z 2 [ Počet príspevkov: 20 ]
Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Prolaps maternice - prepadnuta maternica

Prolaps maternice - prepadnuta maternica

-  
Št 01.Jan. 2009 14:40 Odoslať
Ahojte, len sa chcem spytat, ci niektora nemate podobny problem, prip. ako ho riesite alebo ako ho riesi vas gynekolog. Pri poslednej preventivnej prehliadke som upozornila gynekologicku, ze mi prepadava z posvy svalovina, nejaky 1 cm, je to neprijemne, zvlast pri chodzi a pri dvihani tazkych predmetov to citim. Tak mi povedala, ze je to pokles maternice - t.j. prolaps a ze taketo problemy maju 50-rocne zeny pri prechode, ze svalovina maternice je ochabnuta a ze budem musiet ist na plastiku, ze mi maternicu prisiju o brusnu stenu. Zatial mam cvicit na svalstvo panvoveho dna a mat casty pohlavny styk :oops: . Vraj len tak sa to posilni. Ozvite sa, ak mate podobny problem. Som po 2 porodoch, prvy bol rychly a s veeeeelkym roztrhnutim - co je asi prvotna pricina tohto problemu, druhy porod bol predcasny - co bol asi dosledok tohto problemu. Vobec mi uz neodporucaju otehotniet, vraj babatko maternica neudrzi :cry:
Posledný príspevok

Re: Prolaps maternice - prepadnuta maternica

- pokročilý

Pi 02.Jan. 2009 1:34 Odoslať
Ja som na tom podobne, ale asi o trochu lepsie. Ja zatial mam len mierne vyklenutu posvovu stenu cez posvovy vchod, ktory je ale tym padom vecne otvoreny, co je na figu. Teda mne strpcuju zivot tie sprievodne javy - to vecne drazdenie a tlaky zospodu, zmensena kapacita mocoveho mechura a konecnika, niekedy problem vobec sa vymocit (ani nie tak problem, jak ze to ide tenkym prudom a dlho to trva). Tiez som takto dopadla kvoli urychlovanemu a nakoniec prilis rychlemu prvemu porodu (druhy mi tiez hrozil predcasny, ale udrzali sme sa pokope), zle vedenemu nastrihu a velkemu potrhaniu.
Ja to momentalne neriesim. Ja sa nemocnice bojim jak cert kriza a riesenie je operacia. Neskutocne sa bojim nemocnice, takze sa snazim oddialit riesenie dokedy sa bude dat.
Cvicenie na panvove dno cvicim (vacsinou), ale stav sa nelepsi, no mozno vdaka cviceniu sa ani rapidne nezhorsuje.

-  
Pi 02.Jan. 2009 12:59 Odoslať
Este mi napadlo, ze som citala o nejakom pesare, ktory tu maternicu podrzi vyssie, ale je to len docasne riesenie. Ja sa tiez nemocnice hrozne bojim, s Kubkom som lezala v nemocke 2 mesiace a uzila som si tam :( . Zatial mam vyhovorku, ze ho este kojim, tak ma nemozu operovat. Najhorsie je, ze ta operacia nie je definitivna, o par rokov ju treba opakovat vacsinou. Ja cvicim, aj ked nie pravidelne. S Kubkom cvicim 3 x denne vojtovku, 2 x loptu a 3 x proti plochym noham, tak ja uz nemam na cvicenie so sebou vela sily :( . Ale novorocny zavazok je, ze sa v tom polepsim. Ved je to v moj prospech. Ja zatial nemam problemy s mocenim alebo zo stolicou, tak aspon to.

- expert

Pi 02.Jan. 2009 22:49 Odoslať
Baby, aké sú cviky na spevnenie panvového dna? Dvíhať zadok od podložky, pričom sú nohy v kolenách pokrčené a čo ešte? Díky

-  
So 03.Jan. 2009 11:12 Odoslať
Eluska - toto su zakladne
http://povodna.rodinka.sk/user/view_pag ... e_id=19787
ale ked si vygooglis kegelove cviky, kegelovo cvicenie alebo svalstvo panvoveho dna, tak ti najde kopu odkazov a variacii.

- expert

So 03.Jan. 2009 13:26 Odoslať
Tak tak- najlepsim cvikom je ak pocas cikania zastavite viackrat ciky :D :wink: a cim dlhsie vydrzite, tym lepsie- zo zaciatku to moze byt aj celkom tazke, ale casom sa da vycvicit.
Ten prolaps maternice sa da napravit naozaj uz len plastikou, tam ide o natiahnutie a zoslabnutie vazov, ktore ti drzia maternicu v panve, ale nemyslim si, ze by si nemohla mat este babetko, ak ti tu plastiku urobia. ved maternicu mas zdravu, ide len o to, ze sa budes musiet ovela viac setrit.

- pokročilý

Ne 04.Jan. 2009 1:05 Odoslať
Jasne, ze ked zene urobia plastiku, tak este sa rata s moznou graviditou. V pripade, ak sa uz s graviditou nerata (napr. vyssi vek zeny) sa pri tej operacii odstranuje maternica a ta plastika sa robi na ostatne organy (koncecnik, mocovy mechur a tak, co je vsetko poklesnute).
Inak jednoduchy a velmi ucinny (aspon pre mna byval) cvik na panvove dno je taky, ze sa snazis akoby vtiahnut do seba svalstvo okolo posvy, mocovej trubice a konecnika, proste toto cele vtiahnes, podrzis chvilu a uvolnis. A opakujes. Kontrola spravnosti je taka, ze si strcis prst do posvy a pri tom stiahnuti svalsva musis ten stah citit.
Vyhodu ma toto cvicenie taku, ze sa da robit kdekolvek kedykolvek, najlepsie je si ho spojit s urcitymi casovymi prestojmi. Napr. cakas v rade na pokladnu - mozes zatial cvicit, alebo cakas, kym sa Ti natiahne nejaka stranka na webe - mozes cvicit a pod.

Re: Prolaps maternice - prepadnuta maternicaRe: Prolaps mate

- expert

Ne 04.Jan. 2009 18:46 Odoslať
krt píše
Napr. cakas v rade na pokladnu - mozes zatial cvicit, alebo cakas, kym sa Ti natiahne nejaka stranka na webe - mozes cvicit a pod.

:lol: :lol: :lol: tak ja uz cvicim....ale nekontrolujem to prstom :wink: :wink: :wink:

-  
So 24.Jan. 2009 14:47 Odoslať
Ahojte, aj ja mam ten problem a zda sa ze uz nepomaha nic. Spojila som sa s gynegologickou a ta mi odporucila nejaky pasik alebo sietku, je to nieco modernejsie ako plastika. Nerobi sa to vsade, musia mat na to licenciu. Vraj mam skocit za doktorom ktoreho mi odporuci do Sp. Novej Vsi. On to vraj robil v Prahe a teraz to robi aj v SR. :roll:

Re: Prolaps maternice - prepadnuta maternicaRe: Prolaps mate

- začiatočník

Po 02.Feb. 2009 14:04 Odoslať
Baby, ešte je dôležité, neskákať a nebehať. To natriasanie celú sitáciu len zhoršuje.....

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď
Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Stránka 1 z 2 [ Počet príspevkov: 20 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk