Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 1 z 1 [ Počet príspevkov: 20 ]
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Návrat plodnosti po vysadení hormonálnej antikoncepcie.

Re: Návrat plodnosti po vysadení hormonálnej antikoncepcie.

-
Pi 21.Okt. 2005 22:54 Odoslať
Zdravím všetkých čitateľov portálu. Chcela by som sa spýtať, či mi vie niekto poradiť, kedy sa vráti plodnosť ženy keď vysadí hormonálnu antikoncepciu? Za odpovede vopred ďakujem.
Posledný príspevok

-  
So 22.Okt. 2005 13:09 Odoslať
No podla mna by to malo byt hned... ved len vynechanie jednej tabletky ci neskore uzitie moze sposobit tehotnost. Ale asi to je individualne, niektora z nas otehotnie hned (moj pripad) a ina caka a caka. Pokial viem, tak gynekologovia odporucaju pockat par mesiacov, ale vraj len preto, aby nemali problem vypocitat termin porodu...

- pokročilý

So 22.Okt. 2005 19:53 Odoslať
Ahoj Ada,

navrat plodnosti po vysadeni antikoncepcie je zakladnou poziadavkou, myslim si preto, ze kazda na trhu dostupna a schvalena antikoncepcia by ju mala splnat.

Su pary, ktorym sa to podari hned po vysadeni (nam sa to bohuzial nepodarilo), ak vsak zena neotehotnie do 1 roka mala by sa zverit do ruk lekarom a patrat po pricine.

N.

-
So 22.Okt. 2005 20:04 Odoslať
No, ja som užívala HA 3 roky, vždy s 2-mesačnou prestávkou v lete. Chodila som na pravidelné kontroly, mala som pravidelne M a predsa sa stalo, že ked mi raz cez skúškové obdobie nevyšiel čas na predpísanie dalších tab., ja som M nedostala, no zistila som, že nie som teho. A výsleok bol ten, že lekárka mi viac HA neodporúčala užívať, nakoľko sa mi dočasne znefunkčnili vaječníky (zleniveli) a zmenšila maternica. Asi 3 mes. som chodila na injekcie, než sa to dalo do normálu.

-  
So 22.Okt. 2005 22:24 Odoslať
Ahoj ja beriem HAK už 12 rokov, syna sme mali tak že som dobrala HAK a ďalší mesiac sme sa pokúsili a podaril sa ihneď. Sestre to dokonca odporučil lekár, keď nemohla otehotnieť. Po dobratí HAK sa obnoví hneď ďalší cyklus, čiže skoro ihneď, ľudovo povedané....antikoncepcia/tabletky/ sa preto berú každý deň, lebo nemajú dlhú účinnosť.....preto tak môže žena ľahko otehotnieť keď vynechá tabletku.

- expert

Ne 23.Okt. 2005 12:24 Odoslať
Ja mam tiež tú istú skúsenosť, že som otehotnela hneď 2.mesiac po vysadení HAK. A zopar známych tak isto. Ale zrejme to funguje u každého individuálne. :D

-
Po 24.Okt. 2005 10:55 Odoslať
Ahoj,
ja som brala HAK 3,5 roka a vysadila som ich s tým, že chceme bábo. Lenže sa nám nedarilo niekoľko mesiacov, tak som začala pátrať po vedľajších účinkoch HAK, o ktorých sa ale v príbalových letákoch nepíše. A zistila som, že okrem toho, že tým, že HAK bráni ovulácii (to som samozrejme vedela) sa táto nemusí hneď po vysadení tabletiek znova objaviť a trvá niekoľko cyklov, kým žena začne znovu ovulovať. To je ale samozrejme u každého individuálne, preto niektoré ženy otehotnejú okamžite a iným to trvá dlhšie, pričom najvyššie je % žien, ktoré otehotnejú do 8 mesiacov po vysadení HAK. No a druhé a šokujúce zistenie, že užívaním HAK dochádza postupne k stenčovaniu steny maternice (preto je aj kratšia a slabšia menštruácia) a preto po vysadení sa môže stať, že aj keď možno dôjde k oplodneniu vajíčka, toto sa nemá vlastne kde bezpečne v maternici zachytiť. A trvá tiež určitú dobu, kým sa tento stav vráti do stavu pred užívaním HAK. Trošku sa týmto zmenil môj názor na užívanie HAK a dospela som k poznaniu, že otehotnieť nie je také ľahké, ako sa zdá, skôr naopak. Ale to je už o inom. Prajem krásny deň :lol:

- expert

Po 24.Okt. 2005 13:33 Odoslať
mne HA uplne zblbla telo a tak nebolo styri mesiace poriadne schopne zacat pracovat ,pattyzdnove cykly so strasnymi problemami ,po injekcii na zastavenie krvacania som otehotnela hned

- expert

Ut 25.Okt. 2005 10:48 Odoslať
Ja som otehotnela, ked som zabudla len 1. tabletku po 7dnovej pauze :) Je to jednoznacne individualne. Mne doktorka povedala, ze prve 3 mesiace uzivania aj 3 mesiace po douzivani "aklimatizacne". Ale ako vidno aj z prispevkov, kazda z nas ma inu skusenost.

- expert

Ut 25.Okt. 2005 17:39 Odoslať
Ahoj BABY, som z diskusie Teh. príznaky....aj keď tie nie sú, lebo sa o bábetko snažíme, musím k vám prispieť...Ja som užívala HA 5 rokov....bohužiaľ...po vysadení mi začala mrcha chodiť ako sa patrí...28 deň ako hodinky....len 2-3 dni, aj to slabé....gyn. povedal,že sa to upraví...po roku od vysadenia, sme sa začali myslieť na to, že by bolo krásne mať bábetko...svadba bola krásna, svadobná cesta ešte viac, len tá jedna / ma veľmi zarmucovala...prešlo ďalších 6 mesiacov, mrcha klasicky pravidelne, len slabo a je som po tom začala pátrať....išla som na vnút. sono...a zistenie ma prekvapilo....málo pracujúce vaječníky, žiadna ovulácia, malé folikuly, skrátka som teraz veľmi nešťastná, lebo nám to všetko cestu za vytúženým uzlíkom len a len skomplikovalo....a nech mi nikto nehovorí, že za to nemôže HA. Predtým som takú slabú nemala...teraz čaká manželka spermiogram, už len dúfať, aby bolo všetko ok aspoň tam...na folikulometriu chodím ako na hodiny klavíra a zatiaľ len toľko, že sa mi o ovulácii môže akurát tak snívať...ja viem, že sa dá pomôcť, nechcem si to pripúšťať tak tragicky, ale som sa veľmi poučila a už nedám HA ani len do úst!!!! A to som brala naozaj len slabé a najnovšie.... :cry: :cry: :cry:

-  
St 26.Okt. 2005 21:10 Odoslať
Aďa píše
Zdravím všetkých čitateľov portálu. Chcela by som sa spýtať, či mi vie niekto poradiť, kedy sa vráti plodnosť ženy keď vysadí hormonálnu antikoncepciu? Za odpovede vopred ďakujem.[color=cenzúrované][/color]

Opäť zdravím všetkých čitateľov portálu. Chcela by som poďakovať všetkým, ktorí mi odpovedali na moju otázku. S manželom máme 8-ročného syna a dospeli sme k názoru, že asi prišiel ten správny čas zaobstarať mu súrodenca. V každom prípade som zvedavá, ako to celé dopadne.

-  
St 26.Okt. 2005 21:18 Odoslať
Držím palčeky, aby vám to skoro vyšlo :lol: :lol: :lol: .
Napíš keď sa podarí, prípadne ako sa darí tebe otehotnieť po HAK.
papa

Gabika

- expert

Po 07.Nov. 2005 21:16 Odoslať
Ahojte,
ja som tiež užívala HA,vysadenie ,potom 1 cyklus a 2 týždńová abstinencia..Júl..
A v apríli sa narodili dvojičky.
Síce máme ich v rodine,ale čítala som,že na splodenie dvojičiek,sú mesiace jún,júl.
Potom daj prosím vedieť ako sa darí.
Mirka

- pokročilý

St 16.Nov. 2005 19:10 Odoslať
Moja skusenosť s HAK beriem 8rokov s prestávkami.Pred rokom som vysadila s tým že už nechcem brať a že už by aj mohlo byť babo.Lenže tá mrcha ako ju voláte :P došla normálne len 2x potom už neprišla vôbec,len na vyvolavačku.Takto som fungovala 6mes.a potom nedošla ani po injekcií.Lekárka mi pichla ešte jednu a potom došla.Lekárka mi urobila hormonálne testy a ultrazvuk.Jeden z homónov nefungoval ako má (to mi celkom nevysvetlila ) A stenšila sa mi aj stena maternice.To mi vysvetlila asi takto..že keby som teraz otehotnela tak aj ak potratím,lebo vajíčko sa nemá kde uchytiť.Odporúčila mi znovu brať HAK lebo vraj sa môj organizmus len "nadarmo" namáha.Vraj keď budem chcieť byť tehotná mám dojsť za ňou a že to budeme riešiť potom.Prešlo 7mesiacov.Tablety mám už len na dva týždne.Nechcem už ďalej brať !! čo tu čítam je to riadne svinstvo :evil: Podľa mňa to moja lekárka mala nejak riešiť inač ako mi dať znovu HAK.

-
Št 17.Nov. 2005 21:49 Odoslať
No, ja mám dobré skúsenosti. Vysadila som lieky, otehotnela som na prvý šup :roll: a mám kráásneho, neposedného a zdravého synčeka.

-  
Po 17.Máj. 2010 0:19 Odoslať
...no s tymto skusenost nemam no celkom dost ma to interesuje ze ked budem chciet vysadit pilule tak ze co a ako...asi to ma fakt kazda zena ine podla toho co citam :-?? ja chcem tu qlairu lebo je na prirodnej baze a dufam ze potom ked budem chciet vysadit bude vsetko ok

- expert

Ut 18.Máj. 2010 20:26 Odoslať
simonka a Ty myslis aj na nieco ine ano na akoze bio HAK? :mrgreen: ale pracovna doba uz skoncila, pozri sa, uz je po 21tej :whist: :wink:

-  
Ne 23.Máj. 2010 21:09 Odoslať
simona88 píše
...no s tymto skusenost nemam no celkom dost ma to interesuje ze ked budem chciet vysadit pilule tak ze co a ako...asi to ma fakt kazda zena ine podla toho co citam :-?? ja chcem tu qlairu lebo je na prirodnej baze a dufam ze potom ked budem chciet vysadit bude vsetko ok

Ja si myslim ze pri HAK ide o serioznu vec, ktoru treba dobre zvazit, poradit sa, aj ked sa mi nezda ze vsetky tie negativa o ktorych sa pise su celkom tak, ved kazdy organizmus reaguje po svojom. Tu Qlairu co spominas berie moja kamoska a nespomina nic zle, tiez uvazujem, no zatial sledujem situaciu, navyse to pre mna nieje tema dna, ak sa pre nu rozhodnem, tak az neskor, kojim zatial, chcem co najdlhsie. Pocula som tiez o tom,ze je na prirodnej baze, vsak uz bolo nacase aby po tolkych rokoch vymisleli nieco taketo.

- expert

Ne 23.Máj. 2010 21:45 Odoslať
vacanze píše
simonka a Ty myslis aj na nieco ine ano na akoze bio HAK? :mrgreen: ale pracovna doba uz skoncila, pozri sa, uz je po 21tej :whist: :wink:

Práve má nočnú službu Klaudikaa :lol: :lol: :lol: . Klaudikaa - ešte Ťa baví hádzať sem tie nezmyselné príspevky o kamoške a jej antikoncepcii :) :) ?

-  
Št 10.Nov. 2011 9:45 Odoslať
Ja som vysadila HA asi po 5 rokoch súvislého užívania.
Otehotnela som 2. mesiac po vysadení. Narodilo sa mi krásne zdravé bábo :rol8: . Po pôrode som nabehla znova na HA, no napokon som si povedala že stačí telo kŕmiť týmto svinstvom. Rozhodli sme sa pre ďalšie bábo. No doposiaľ je to bezvýsledné už asi 4 roky :( .

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď

Stránka 1 z 1 [ Počet príspevkov: 20 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk