Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 1 z 2 [ Počet príspevkov: 28 ]
Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Opakovany zapal nosnych dutin

Re: Opakovany zapal nosnych dutin

-  
Št 06.Dec. 2007 20:17 Odoslať
Ahojte,
mam 10r dceru. kazdy mesiac sa jej zapaluju nosne dutiny. Vzdy ju liecia antibiotikami alebo niecim na imunitu. Hrozne vela vymeskava zo skoly...som uz z toho zufala.
Ako takyto problem riesil lekar vasho dietata?
Dakujem moc za vsetky rady.
Posledný príspevok

-  
Št 06.Dec. 2007 23:15 Odoslať
no tak baby...vazne nic..i??? :-(

- pokročilý

Pi 07.Dec. 2007 0:28 Odoslať
Ahoj.
Dala si ju vyšetriť na alergológii a imunológii? Možno neznáša prach, peľ, roztoče a tak, a z toho má stále nádchu. Ešte skús zubára, môže mať niekde ložisko infekcie.

- expert

So 08.Dec. 2007 13:50 Odoslať
Ja som s tym mala tiez problemy. Kup malej v lekarni Sinuprett tabletky. Je to homeopatikum a mna to preliecilo a mam uz vyse roka pokoj.
Porad sa s detskou lekarkou a spytaj sa na to. A este mi pomohol zvlhcovac vzduchu.

Tiez som pobehala alergologova nic zavazne nenasli, okrem alergie na palinu.

- začiatočník

Po 10.Dec. 2007 21:56 Odoslať
Gabika, celkom dobre tomu nerozumiem. Mozete mat zapalene dutiny stale? Podla mna clovek moze mat zapalene dutiny, hrdlo, priedusky ..... atd........ale po prelieceni by to uz zapalene nemalo byt. Ked mas v tele zapal, mas vlastne vyssiu sedimentaciu, zvysenu teplotu, nemoze sa dieta ockovat a tak. Ake boli priznaky, ako prisiel orl na to, ze su to dutiny?

- začiatočník

Št 03.Jan. 2008 9:53 Odoslať
Skus homeopaticky spray do nosa EUPHORBIUM,stoji cca 200 Sk,mne ho raz lekarka odporucila,lebo mi nechcela dat ATB,len kvoli tomu a fakt to pomaha.Odvtedy ho mam stale doma .No upozornim ta necakaj vysledok okamzite ako po ATB.

- expert

Ut 15.Jan. 2008 22:12 Odoslať
Aj moja 4 rocna dcerka ma stale sople tazden je zdrava a potom zasa sopli,doteraz jej nebolo nic zistene tak tiez sme navstivili ORL a dal jej urobit RTG dutin a ma ich zapalene,dal nam tiez solmucol alebo sinupret na hlieny a pamykon.
Lenze dcerka dostala pred sviatkami zasa sople a tie jej isli do usi a prvy krat mala zapal stredneho ucha a z oboch usi jej isiel hnis a vysoke horucky tak brala atb lebo jej bol z nosa zisteni bacil HAEMOPHYLUS INFLUENSE a tie atb co dostala mal by byt na ne citlivy, sice sa vyliecila ale po tyzdni mala zasa sople a ma ich dodnes.Ma tam stale toho bacila dnes boli vysledky tak neviem co robit ci zasa brat atb ale lekarka povedala ze este pocka a za tyzden jej znova urobi vyter ci sa jej imunita s nim nevysporiadala aj sama.U imunologicky sme boli berie na imunitu lieky no aj tak ma toto.

Gabika ked Vam zistili tiez zapalene dutiny tak co Vam na to dali?A pises ze kvapkat este aj 2 tyzdne po ATB a co kvapkat?
Dakujem vopred.

- expert

St 16.Jan. 2008 12:56 Odoslať
Gabika, Natallka, tak vidim, ze mame rovnake problemy :o))
zajtra ideme na nejake odbery k imunoalergologicke,
zatial dala miske do nosa sprej livostin (na alergiu) - 2xdenne a mame k tomu davat mar plus a vincentku pocas dna. zatial sa miska drzi... zajtra po odberoch mame zacat brat este aj sirup aerius (alebo nieco take).
sama som zvedava, co miske zistia (a ci vobec)... uvidime asi od buduceho tyzdna, to by som chcela misku dat do skolky na plnych 5 dni, kedze minuly tyzden bola len tri dni, den u lekarky a potom doma a v piatok v skolke, vikend doma, dva dni v skolke a dnes a zajtra sme doma kvoli tomu odberu... potom dam vediet, ked sa dostaneme k nejakym vysledkom...

- expert

St 16.Jan. 2008 13:27 Odoslať
Ella nam zistili nejaku alergiu na jelsu,liesku, psa, palinu a neviem este co, berieme ZODAC ale stale to iste "SOPLE" po 5 dnoch v skolke no teraz ma nejakeho Haemophila v nose ktory jej robi sarapatu tak uvidime ci sa ho zbavime alebo budeme musiet mat nejake zasa atb na jeho znicenie,stale ju mam doma ale chce ist do skolky no co s tym narobim snad po zime bude lepsie.

- expert

St 16.Jan. 2008 15:28 Odoslať
Natallka,
jelsu, liesku a palinu mam aj ja a lekarka sa vyjadrila, ze je 90% sanca, ze to ma miska po mne zdedene... a priznaky - s miskou po ceste do skolky teraz podobne soplime, slzime a pod... a to som si myslela, ze este mesiac budem mat pokoj...

- expert

Pi 18.Jan. 2008 9:32 Odoslať
Ella a ked ma tvoja mala stale sopliky co jej davas aby mohla dychat?Moja teraz po tyzdni dobrala PAMYKON a dnes v noci sa jej zasa zle dychalo tak som jej dala OLYNT aby mohla spat takze zasa sme tam kde sme boli ja uz neviem co s nou,ved jej tie kvapky a vsetko mozne co jej tam davam aby mohla dychat znicia sliznicu,uz fakt neviem ako by som jej mohla pomoct,asi pojde mandla von alebo co.

- expert

Pi 18.Jan. 2008 10:00 Odoslať
Natallka,
malej som davala mar plus a smrkat, smrkat, smrkat, vzdy pred spanim vysavacom odsat, aby mohla dychat... pamykon nam vobec nepomahal.
teraz miska dostava uz tyzden 2xdenne Livostin do nosa a dnes zacala brat sirup aerius - obidve su na alergiu a zatial si musim zaklopat, je to celkom OK...
vcera sme boli na odbere - lekarka jej brala 15 ml krvi na imunologiu, serologiu a alergologiu, o tyzden budu vysledky... potom dam vediet...
inak, na silvestra sme od ORL lekarky dostali do nosa FS kvapky do nosa - mix framykoinu a sanorinu, celkom to pomohlo na preliecenie...

- expert

Pi 18.Jan. 2008 14:37 Odoslať
Ella no super tak len tak dalej.
My sme akurat dosli od ORL tak mame strasne velku nosnu mandlu v maji nam ju maju ist vybrat a ma strasne sople huste dala nam nejaky UNIFLOX do nosa a ked to nezaberie tak atb lebo tam ma stale ten bacil no chuderka jej nepomaha ani MAR PLUS A ani smrkta ma ten nostek zapchaty a aj odsavam s odsavcackou a nic len trosku.

- expert

Pi 18.Jan. 2008 15:00 Odoslať
natallka, este mi napadlo, dobre smrkate nos? ja som bola prekvapena, ked lekarka chcela vidiet, ako si mala smrka nos a ako jej my smrkame nos, totiz, moze sa stat, ze nespravnym smrkanim sa este viac zduri ta sliznica a potom sa to tazko ukludnuje...
velmi drzim palce!

- expert

Pi 18.Jan. 2008 19:15 Odoslať
A ako sa ma smrkat nos?Vzdy jedna dierka zapchat ze?

- expert

Pi 18.Jan. 2008 19:44 Odoslať
ano, vzdy treba len jednu dierku zapchat a druhu nechat volnu. my sme smrkavali tak, ze sme miske zapchali obidve dierky a uvolnovali a upchavali obidve naraz. a to nie je dobre, lebo prave tak sa to vsetko potom vracia naspat a zduri sa sliznica. ale ked nechame jednu dierku uvolnenu a druhu zapchame, miska sa poriadne nevysmrka...
buduci tyzden bude pre nas dolezity - misku chcem dat do skolky na plnych 5 dni, takze v piatok sa ukaze, ci sprej do nosa a sirup su tym spravnym riesenim alebo je pes zakopany niekde inde... v utorok budu mat dokonca karneval - to bude vymena bacilov... asi som uz paranoik, hehe, ale nechcem, aby bola zase chora...

-  
Pi 01.Feb. 2008 16:26 Odoslať
Ahojte, ja mam velky problem s mojim 6 rocnym synom. Vsetko sa zacalo v novembri, ked sme ho dali zaockovat proti pneumokokom. Odvtedy bol v skolke asi tyzden, mal zapal priedusnice a zapal priedusiek, vybral 2 x ATB, Pamycon do nosa,...
Teraz ma ale nos taky zapchaty, ze aj ked stale smrkame, je to hroza. Dnes sme boli na RTG a u ORL a ma to tam "zabetonovane" hnisom. Dalsie ATB - Suprax, aerius - antihistaminikum a nasivin do nosa. Nahrievame biolampou, mame sklusit aj solux. Najhorsie je, ze hrozi punkcia. Neviem si to ani predstavit, mne to robili v detstve a bolo to strasne. Prosim poradte mi ako ten hnis dostat prec, nejake babske recepty alebo ine.
Dakujem

-  
Pi 01.Feb. 2008 18:04 Odoslať
Nám sa najviac osvedčill spray do nosa EUPHORBIUM COMPOSITUM, striekali sme aj 4-krát za deň, a po čase malému soplíky začali vytekať von. A to sme vyskušali hocičo aj tie rôzne spreje s morkou vodou ale ono akoby mu to tam - ako píšeš "zabetonovalo". :roll:

- začiatočník

Pi 01.Feb. 2008 20:21 Odoslať
Alta, môj malý mal upchaté dutiny minulý rok. Tiež mu chceli robiť punkciu, ale odmietla som. Môžem ti napísať, čo sme všetko robili my, ale teda bolo toho dosť, len aby sme sa " prepichovaniu " vyhli :roll: Takže: používala som biolampu, nahrievala som ho so soluxom, naparovala nad vincentkou a chodili sme do soľnej jaskyne. No a na kontrolnom rontgene po vyše mesiaci to síce ešte nebolo úplne ok, ale viditeľne sa to zlepšilo. Čo z toho pomohlo veru netuším, ale som rada, že sme to zvládli aj bez prepichovania. Aj keď 2 antibiotikám v priebehu mesiaca sme sa nevyhli.

-  
Pi 01.Feb. 2008 20:47 Odoslať
Dakujem Vam za radu, prave som telefonovala s homeopatom, odporucil nam presne tento spry do nosa EUPHORBIUM COMPOSITUM + Coryzaliu. Povedal, ze ATB nie, ale to nebudem riskovat. Uz sme dnes mali biolampu aj solux, na kontrolu mame ist o 10 dni, len sa modlim, aby sa to zlepsilo. Tu punkciu rozhodne nechcem, nenecham si dieta "tyrat".
Vela zdravicka.

- expert

Pi 01.Feb. 2008 21:11 Odoslať
Alta sucitim s tebou, my sme sa do teraz trapili z dutinami chuderka nemohla som sa pozerat ako mala trpi ked dycha ustami co mala uplne nos zapchaty..Na noc som jej davala OLYNTH a cez den mala vydrzat lebo uz ho brala viac ako tyzden nech sa jej néznici sliznica.Tiez som nahrievala BIOLAMPOU,nadparovala nad kamilkami + tee tree oil kvapky a aj na noc som jej tie kvapky davala na pyzamo nech to dycha a do nosa euphorbium ako pises a aj mar plus a este na ORL nam dala do nosa UNIFLOX ze by sa jej mal znicit bacil v nose.Chvala bohu uz ho tam nema a je tomu tyzden co sa jej dobre dycha aj beu olynthu v noci,len nadranom a rano ma zapchati nos ale ked jej dam ZODAC,euphorbium do nosa tak sa jej uz dobre dycha je tiez alergicka tak to teraz ma skor alergickeho si myslim.No ale natrapili sme sa dost od novembra a ani od vtedy nechodi do skolky.
Vam robili vyter z nosa ked Vam nasadili atb?Mali ste nejakeho bacila?A myslis ze toto vsetko sposobilo to ockovanie proti pneumokokom?No teraz sa normalne bojim aj ja chcem dat zaockovat deti na to no teraz neviem.
Drzim palceky nech ste cim skor zdravi a nech Vam nemusia robit punkciu.
A ozaj pises o homeopatpvi, a on VAm nevie nieco ddat do nosa na uvolnenie?Ja som s dcerkou navsitivila prvy krat homeopatku a tyzden berieme 3 homeopatika na odpchatie nosa a este neviem na co a klop klop po tych homeo sa jej zlepsil stav.

-  
So 02.Feb. 2008 9:40 Odoslať
Mila Natalka, vyter z nosa mu urobili, ale vysledky este nie su a lekarka ORL aj tak dala ATB, lebo dutiny ma plne hnisu. Viaceri lekari mi potvrdili, ze to moze byt reakcia na ockovanie, asi v case ockovania nebol 100% zdravy a takto to dopadlo. A homeopat mi povedal, ze v ziadnom pripade neodporuca ine ockovanie ako tie, ktore su povinne.
Tento homeopat, o ktorom pisem mi velmi pomohol, ked sa mi po porode vyhodil atopicky exem a ani velmi silne lieky od kozneho lekara mi nezaberali, po viac ako 2 rokoch trapenia som na tohto lekara ziskala kontakt a odvtedy - uz su to 4 roky - uz nemam ziaden problem. Musim poklopat na drevo, lebo o 2 mesiace ma caka 2. porod a dufam, ze to opat nespusti nejaku koznu reakciu.
Takze tento homeopat - u neho sa liecil uz aj moj syn - ked mal asi 3 roky bol kazdy mesiac chory, po predpisani holeopatik sme vydrzali 10 mesiacov bez ATB - pre mna to bol zazrak. On mi poradil tu coryzaliu a spray do nosa. Mame sa ozvat v pondelok. Dufam, ze to zaberie.
Aj Tvojej dcerke zelam nech ma nostek v poriadku a nech ste zdravi.

- expert

So 02.Feb. 2008 20:55 Odoslať
Alta chudacik syncek no drzim palceky nech VAm to pomoze.Malej davam tiez Euphorbium a ed mala take hlieny v nose ako aj ty popisujes tak som jej tiez davala tu coryzaliu a jedine tak sa jej spustali sople von a vedela sa vysmrkat alebo este lepsie som jej tahala sople von vysavacovou odsavackou, neskutocne vela jej potom islo.
Daj potom vediet ako ste dopadli drzim palceky.

-  
Po 04.Feb. 2008 12:46 Odoslať
Dakujem Natalka, urcite dam vediet, uvidime po RTG 11.2.
Pekny den :lol:

- začiatočník

Po 04.Feb. 2008 14:00 Odoslať
Ja tiez davam malej Coryzaliu ked ma nadchu. Potom sa jej tie hlieny nehromadia v nose a tiez sliznice tak neopuchaju. Aj sebe ju davam na nadchu.

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď
Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Stránka 1 z 2 [ Počet príspevkov: 28 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk