Predchádzajúca téma | Ďalšia téma
Stránka 1 z 2 [ Počet príspevkov: 33 ]
Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Vytvoriť novú tému Odoslať odpoveď

Sople-ako sa ich čo najskôr zbaviť?

Sople-ako sa ich čo najskôr zbaviť?

- začiatočník

Pi 15.Máj. 2009 8:40 Odoslať
Viem,že je to asi blbá téma,ale ste tu skúsené maminky tak hádam poradíte 8)
Prvýkrát má Šimonko sople dlhšie ako pár hodín,od včera sa s nimi trápime :? ako mu pomôcť,aby sa ich čo najskôr zbavil? Striekam mu do nošteka MAR plus a odsávame odsávačkou cez vysávač.vetráme často,snažím sa,aby pil teplý čaj aj keď čajíkový nie je.Čo ešte môže pomôcť?
teplotu nemá,ani kašeľ,len plný noštek.Posledné 2 noci boli strašné,spánok takmer žiadny,zle sa mu dýcha,musíme v noci odsávať,vysávač ho vždy preberie a kým zaspí tak má opäť plný nos a tak dookola.Budem vďačná za všetky rady.Ďakujem
Posledný príspevok

Re: Sople-ako sa ich čo najskôr zbaviť?

- začiatočník

Pi 15.Máj. 2009 8:47 Odoslať
skuste sinupret kvapky. je to z bylin a alkoholu, nam vacsinou pomaha, rozpusta hleny.

- expert

Pi 15.Máj. 2009 8:51 Odoslať
Davaj aspon na spanok nieco na odpuchnutie sliznice-Nasivin alebo Olynth a pod...nam to krciar vzdy prizvukoval,aby pri soploch nebol upchaty nostek,aby to "nesadalo na usi". Bude sa mu aj lepsie spat. Ked je sopel vodavy a casto dieta kycha,tak davam na noc aj antihistaminika,tiez to pomaha na odpuch sliznice a tvori sa menej hlienov.

- začiatočník

Pi 15.Máj. 2009 8:55 Odoslať
oki,opýtam sa v lekárni na ten sinupret a Olynth alebo nasivin pre deti.Lebo máme doma dospelácky olynth,ale to asi nie je dobré pre malého nie?
Ja som mu dala večer Fenistil kvapky ešte

- expert

Pi 15.Máj. 2009 8:59 Odoslať
Dospelacky Olynth nedavaj,my mame Olynth HA so zvlhcujucim ucinkom sprej urceny od 2 rokov,ten moje deti lepsie znasaju ako kvapky. Fenistil je antihistaminikum,takze to si dobre dala. Ja osobne sinupret davam pri problemoch s vykasliavanim alebo upchatymi dutinami,ked je hlien velmi vazky a nejde vykaslat,alebo vyfukat-sinupret totiz este podporuje tvorbu hlienu,ale zaroven ho zrieduje-neviem to lepsie popisat. Pri riedkych soploch by som ho nedavala.

- začiatočník

Pi 15.Máj. 2009 9:06 Odoslať
Ja som za nejaké tie detské kvapky+ Vincentku+ vetranie a hlavne odsávať do nemoty... Deti majú krátku Eustachovu trubicu a od nádchy môžu veľmi rýchlo dostať zápal stredného ucha (ako sa nám stalo pred 2 mesiacmi, preto sopel nešiel odsať- bol niekde nižšie), takže hlavne nech sú soplíky čo najskôr mimo nosa...Skoré uzdravenie

Re: Sople-ako sa ich čo najskôr zbaviť?Re: Sople-ako sa ich

- začiatočník

Pi 15.Máj. 2009 9:23 Odoslať
hranolka píše
oki,opýtam sa v lekárni na ten sinupret a Olynth alebo nasivin pre deti.Lebo máme doma dospelácky olynth,ale to asi nie je dobré pre malého nie?
Ja som mu dala večer Fenistil kvapky ešte

Ahoj, nám zaberali tiež Fenistil kvapky, 3x denne, pozri podľa návodu, jedine to nám znížilo tvorbu hlienov a malá sa mohla aspoň pár hodín dobre vyspať. :wink:
Kvapky do nosa pôsobia len chvíľu po aplikovaní, potom sa jej znovu nos zapchal.

- pokročilý

Pi 15.Máj. 2009 10:34 Odoslať
Nam odporucili Solmucol na rozpustenie hlienov, vraj je to lepsie ako sinupret. Su to male sacky ako pomarancova sumienka a mozes to rozpustit v lubovolnom mnozstve vody. mojmu malemu to chutilo aj zabralo.

- expert

Pi 15.Máj. 2009 10:47 Odoslať
My sme zacali striekat do nosteka aj Aloe Vera pohotovostny sprej a mam pocit, ze to pomaha... Inak vraj odsavat tiez s mierou, neprehanat to. A zvlhcovat vzduch a podlozit vyssie postel pod hlavou, aby hlieny stekali, aby sa nevysusili sliznice pri dychani ustami a neprisla infekcia hrdla a okolia...
Inak este mozno obmedzit UM alebo KM, lebo to zahlienuje, radsej ponuknut mleicne vyrobky zakysane a nemliecne kase... A velmi dobre pomaha kuraci vyvar na odhlienenie...

- začiatočník

Pi 15.Máj. 2009 10:50 Odoslať
ďakujem baby :)
kúpili sme detský Olynth od 2 rokov,dám ešte pre istotu aj ten fenistil.Inak sople má zatim vodové,ale už začína hovoriť "cez nos" tak uvidím čo sa z toho vyvinie.Na spanie mu dávam vankúš pod hlavu a mielko sme tiež obmedzili,aj tak pil len ráno.Máme acidko.tak hádam to skoro prejde :wink:

- expert

Pi 15.Máj. 2009 20:17 Odoslať
Tak ja dávam Mar len na noc - aj to len občas - a hneď vyfúkať. Inak žiadne kvapky ako Olynth a pod, žiadne lieky, poradili sme si aj so žltými, zelenými a neviem akými sopľami. Na noc jej robím k postieľke cibuľové vrecúško - najemno posekať cibuľku, popučiť - všetko do bavlnenej šatky - a zavesiť blízko k hlávke. Odpuchne sliznica, bude sa fajne dýchať. Ak sú zelené sople pridám cibuľové ponožky. Rovnako sa pripravujú, potom sa to nahreje, priloží k chodidlu, nechá pôsobiť cez noc - ale nohy musia byť v teple - takže na to ide veeeľaaa ponožiek, na šatku vlnená ponožka ... ja dávam dokopy asi 4 - 5... Aj to sťahuje teplotu.... A čo ešte??? Zvyknem zapnúť parný hrniec.... a ešte sú výborné detské olejové nosové kvapky Atok. Skúste si vygúgliť :)
a veľa fúkať.

- expert

Pi 15.Máj. 2009 22:23 Odoslať
Nieco na rozpustenie hlienov - Solmucol, Mucosolvan, Ambrobene, vela mi chvalili aj Sinupret, ale pozor, ak je je nahodou predispozicia na alergiu, prave vcera mi ma na to nasa imunologicka upozornovala, ze to moze byt alergen, kedze je to bylinny pripravok, vystriekavat Sterimarom, Vincentkou..., nieco na uvolnenie - Nasivin, Otrivin... a smrkat, smrkat, alebo ak dietatko nevie, odsavat. Tot rada od primara ORL, kedze s decrkou sa uz cca pol roka trapime s uskami prave kvoli zatekajucim soplikom.

- expert

Pi 15.Máj. 2009 22:51 Odoslať
My to mame aktualne. takze nam zabral Solmucol
Sinupret my nemozeme brat, ale ked som ho malej davala co som si ja blba neprecitala letak tak malu vzdy striaslo z neho. Solmucol v pohode prehltne a zda sa mi aj ucinejsi.
A este treba vela vetrat. idealne by bolo spat pri otvorenom okne. samozrejme teraz to nie je mozne. Ale aspon pred spanim poriadne vyvetrat miestnost.

- začiatočník

So 16.Máj. 2009 7:27 Odoslať
Tak ešte o 22 hod. v noci som robila to cibuľové vrecúško podľa Serafinky :D arómu v spálni sme mali super :lol: ale asi aj to pomohlo takže super.Ten solmucol si kúpim do zásoby keď tak.Šimkovi už soplíku ustúpili,ale mal zvýšenú teplotu tak uvidím kam to dospeje :?
ináč vetráme a spávame pri pootveronom okne-resp.špárovom vetraní.Mám aj Mar plus aj detský olynth,ale to sme dali len 2x,malý si to nechce dať vstreknúť.Ja to tiež nemám rada
Ďakujem pekne.A ak máte ešte nejaké babské recepty tak sem s nimi-hádam pomôžu aj iným a ja si zapamätám pre prípad do budúcna

- expert

So 16.Máj. 2009 8:49 Odoslať
zrzka24 píše
idealne by bolo spat pri otvorenom okne. samozrejme teraz to nie je mozne. Ale aspon pred spanim poriadne vyvetrat miestnost.

Preco sa to teraz neda? :oops: My spime pri otvorenom okne stale 8) , teda otvorenom-vyklopenom na vetracku, a v lete potom uplne dokoran len zvnutra zaclona pretiahnuta kvoli estetickemu dojmu, som tak zvyknuta sama od detstva. Uplne nezatvarame pri spanku ani v najtuhsich mrazoch (to maju deti capicky samozrejme), ja si uz osobne ani neviem predstavit spat pri zatvorenom okne, mala by som pocit ze sa dusim ked neprudi vzduch. :roll: :lol:
Ale od chorobnosti, soplikov, neviem ci to pomaha, je fakt ze syn nebol (s vynimkou salmonely) od 3r. chory, ale potom po vstupe do kolektivu - otuzovanie, neotuzovanie, uz to bolo, a druhorodena dcerka to zas chyta od syna....ale snad, verim tomu, ze aspon nieco to pomaha...

- expert

So 16.Máj. 2009 21:44 Odoslať
Hranolka, zdravé dieťa si s nádchou poradí aj samé. Vykašli sa na lieky, sirupy a pod. On si s tým poradí... ja mám vážny problém dať aj Mar - soľný sprej :lol: Odsávaj, uč ho fúkať si nos, nech spinká tak, že má o niečo vyššie hlavičku..., odpočíva, pije čajíky... no a to vrecúško je fakt fajn (hoci smrad je to riadny :lol: ).
Držte sa.

- expert

So 16.Máj. 2009 21:48 Odoslať
ešte mi napadol jeden recept - vyskúšaný. Na zápal hrdla, resp. čokoľvek s hrdlom pomáha, ak do bavlnenej šatky nakrájte poriadne umytý citrón (pár plátkov) - najemno, tak, že medzi citrónom a krkom je len jedna vrstva. Sťahuje to zápal. Ale pozor, max. na 20 min. (dospelí: koľko zvládnu), lebo potom to štípe.

- začiatočník

Ut 19.Máj. 2009 6:48 Odoslať
tak tu cibulu skusam dnes v noci aj ja. dik za tip.

- expert

Ne 24.Máj. 2009 22:38 Odoslať
Na cibuli frcime aj my, od stredy a vyzera, ze sa vynimocne do tyzdna zo soplov dostaneme.
klop-klop-klop (vdaka Serafinka)
Tentoraz nedavam nic ine, len pred odsatim Vincentku (vypocula som raz pediatricku ako do telefonu vysvetlovala, ze pred odsavanim soplikov treba zvlhcit sliznicu, inak sa ponici).
Ale smrdi nam uz cely byt po cibuli, lebo ja robim vrecuska pre obidvoch :lol: :lol: takze duplovany smrad.

- expert

Po 25.Máj. 2009 8:16 Odoslať
..je to rozne, zalezi to od konkretneho dietata a problemu, co sposobuje sopel, ci ide o virusovy povod, bakterialny, kombinaciu, ci alergia k tomu, ako velmi opuchne sliznica a kde sa to "zapuzdri" a toho, kto vymysli vzdy fungujuci recept na sopel u dietata, navrhnem na nobelovu cenu.....

treba skusat a pomahaju aj vyplachy s materskym mliekom napriklad.....a dolezite je nemat opuchnutu sliznicu, leboi to sa ani smrad cibule za opuch nedostane...a ani iny liek

- začiatočník

Po 25.Máj. 2009 9:25 Odoslať
Serafinka, vdaka, ze si o cibulovych vrecuskach sem napisala. Pouzivam to na noc,
je to super, v noci sa placu kvoli tomu, ze nemoze dychat takto vyhneme.
Cez den to este je, ale hlavne v noci sa to da a ked som dala aj n a obedne spanie vrecusko, tak je to este lepsie potom v noci. Takze este raz vdaka.

- expert

Po 25.Máj. 2009 10:04 Odoslať
Na akutnu ulavu pri zapchatom nose odporucam velmi teply kupel predkolenia (do vedra daj taku teplu vodu, ako maly znesie a na cca 10-15 min ho tam postav a potom nohy osusit a dat do teplych ponoziek) a do aromalampy eukalyptus.

- expert

Po 25.Máj. 2009 10:09 Odoslať
serafinka píše
...Na noc jej robím k postieľke cibuľové vrecúško - najemno posekať cibuľku, popučiť - všetko do bavlnenej šatky - a zavesiť blízko k hlávke. Odpuchne sliznica, bude sa fajne dýchať. Ak sú zelené sople pridám cibuľové ponožky. ...

Tak toto vyskusam!
Dik za tip!
Pocuj, Serafinka, a tie vlnene ponozky sa v pohode vyperu z toho cibuloveho puchu? :wink:

- začiatočník

Po 25.Máj. 2009 21:10 Odoslať
píšete sem všetko možné, ale zabudli ste na to najdôležitejšie a to je vitamín c, napr. Jamieson 1000 mg (kúpila som ho za 6,42 e) - je prírodnejší, pol tablety (500 mg) rozpustiť vo vode (niekoľko hodín), rozdeliť na tri dávky a podávať dieťaťu denne, 100% zaberá, my sme takto prekonali fakt hnusnú nádchu za 1!!!!! deň....

- expert

Po 25.Máj. 2009 22:36 Odoslať
no ja za to céčko napr. veľmi nie som... Ani dieťa väčšinou nemá chuť jesť, takže to rešpektujem a nesilim. Skôr čajík s citrónom, alebo voda s citrónom - ale len trošku.

Tie ponožky... no keď budeš veľa prať, tak to vyperieš. :lol: Zorke smrdeli nohy ešte po týždni a 3 kúpaniach :lol:

Vytvoriť novú tému  Odoslať odpoveď
Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Stránka 1 z 2 [ Počet príspevkov: 33 ]
Predchádzajúca téma | Ďalšia téma

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Hľadať
Skočiť na

m.rodinka.sk | m.babetko.sk | m.detskechoroby.sk | m.zvery.sk | m.tehotenstvo.sk | m.poradne.rodinka.sk | m.poradnapediatra.rodinka.sk